Videoja që po shkakton humor dhe kritika: Pse toka nuk rrotullohet, sipas një kleriku saudit

February 18, 2015 15:20

Videoja që po shkakton humor dhe kritika: Pse toka nuk rrotullohet, sipas një kleriku saudit

Një video në YouTube, ku një klerik saudit hedh poshtë Galilein dhe thotë se Toka nuk rrotullohet rreth Diellit po bën xhiro në internet duke shkaktuar humor, por edhe kritika.

Videoja u regjistrua në 15 shkurt, dita e lindjes së Galileos.

Sheikh Bandar a-Khaibari u përgjigjet pyetjeve të studentëve që e pyesin nëse Toka qëndron e palëvizur apo rrotullohet.

Ai përgjigjet duke thënë se qëndron e palëvizur.

Ai e ilustron këtë me një gotë ujë të mbyllur, duke u përpjekur të shpjegojë se si një avion që po fluturon do të kishte vështirësi të shkonte në Kinë nëse Toka do të rrotullohej.

https://www.youtube.com/watch?v=68f-BnnKj7U

 

February 18, 2015 15:20
Komento

18 Komente

 1. kalushi February 18, 15:51

  me cfare brockullash ua mbushin koken te rinjve te tyre keta arabet??
  PSe shpejtesine e avionit ka rrotullimi tokes??
  profesor ky?
  apo ndonje sharkatan

  Reply to this comment
 2. une February 18, 15:51

  kta do qeverisen boten neser

  Reply to this comment
 3. beni February 18, 16:13

  Sheiku ka te drejte,se kur ka lindur ai vete ne fillim ka nxjer kembet e pastaj koken!
  Kte nuk ja u ka treguar studentve!

  Reply to this comment
 4. Latif Aga February 18, 16:16

  Ky qenka si mender pedagoget e universiteteve tona private.

  Reply to this comment
 5. Sali=Geddaf February 18, 16:24

  Shqetesuese nuk eshte ky gomar qe thote kete gje, shqetesuese eshte qe kete gje e besojne dhe e mbrojne me pasion te rinjte Kosovar, tek e njejta video lexova komentuesit ne fb te gazetes telegraf te kosoves, sinqerisht eshte shume shqetesuese.

  Ja tek e keni linkun, lexovi vete komentet https://www.facebook.com/telegraficom/posts/1043293592353683

  Reply to this comment
 6. Mark uk February 18, 18:39

  Kur flet ky qe demek ka shkoll,te tjet jan nje dhoj me gomart.

  Reply to this comment
 7. KORÇARI February 18, 19:42

  Mua më zuri koka kur po i lexoja komentet dhe këtu dua të theksoj atë faktin SHUMË SHQETËSUES që ka përmendur edhe Sali=Geddaf më sipër INJORANCËN E THELLË NË TË CILËN ËSHTË ZHYTUR KOSOVA DHE MAQEDONIA (vetëm Shqiptarët e Maqedonisë) sa që hanë lehtësisht sapunin për djathë

  Reply to this comment
  • Tarrasi February 18, 21:14

   KOrcari shyqyr zotit u huq Saa prej karriges se dhe ne Shqiperi injoranca do ishte shumefishuar ne nje mase me te madhe se ne keto vendet e tjera.

   Reply to this comment
 8. david February 19, 23:21

  Njerez injorant ne europ dhe shqiperi kam par studioni njeher argumentoheni pastaj komentoni

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*