VIDEO: Me shkopa gome dhe grushte, policët dhunojnë qytetarin në Librazhd

February 21, 2020 18:12

VIDEO: Me shkopa gome dhe grushte, policët dhunojnë qytetarin në Librazhd

Në rrjetet sociale është publikuar një video ku shihet se si dy policë rrahin barbarisht me grushte dhe shkopa gome një qytetar që po bën rezistencë.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Librazhdit dhe shumë dëshmitarë e kanë parë këtë skenë.

Veç asaj që shihet, në video dëgjohet edhe zëri i një qytetari të rastit që ka filmuar dhunën, teksa komenton se polici që po ushtron dhunë quhet Kalem.

Sipas disa portaleve afër PD, Kalrmi është një mik i ngushtë i Taulant Ballës.

Kështu apo ashtu, që pas aktot normativ të qeverisë që i jep trupës policore kompetenca ekstra, sjellja e kësaj të fundit në rrugë ka ndryshime.

l.h/ dita

February 21, 2020 18:12
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim