Vidhet arka e kishës së Shën Sotirit në Korçë

April 10, 2018 12:30

Vidhet arka e kishës së Shën Sotirit në Korçë

Persona të paidentifikuar kanë vjedhur arkën e jashtme të Kishës së Shën Sotirit. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e së martës rreth orës  09:00.

Hajdutët  kanë thyer arkën (paraklisi, ku besimtarët hedhin para,  e cila ndodhet në rrethimin e jashtëm të Kishës.

Nga deklarimet e marra priftit të Kishës, dyshohet se në arkë është marrë një sasi prej rreth 20.000 lekë të reja.

Policia në vendngjarje po kryhen veprimet proceduriale dhe po punohet për identifikimin e kapjen e autorëve.

April 10, 2018 12:30
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?