Vidhnin para në marketin ku punonin, arrestohen dy lushnjaret

June 9, 2018 10:04

Vidhnin para në marketin ku punonin, arrestohen dy lushnjaret

Shitëse në marketin ku punonin, por prej kohësh vidhnin paratë e kasës. Dy vajza në Lushnje, janë arrestuar nga policia për vjedhje duke shpërdoruar detyrën.

Kanë qenë kamerat e marketit që kanë zbuluar vajzat, të cilat herën e fundit kishin marrë nga kasa 70 mijë lekë.

Sonila Gjoshi, 24 vjeçe dhe Eriselda Manati, 28 vjeçe, të dyja nga Lushnja, punonin shitëse në një market në lagjen “Skënder Libohova” të Lushnjes.

Në periudha të ndryshme, dhe më shumë se një herë vajzat kanë vjedhur shuma të konsiderueshme parash në kasë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Vjedhje duke shpërdoruar detyrën” më shumë se njëherë”.

o.j/dita

June 9, 2018 10:04
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim