Vihet në pranga këngëtarja shqiptare, u kap me dy armë zjarri në çantë (Emri)

September 19, 2020 14:14

Vihet në pranga këngëtarja shqiptare, u kap me dy armë zjarri në çantë (Emri)

Gjatë kontrolleve të shtuara, mësohet se në pikën kufitare në Morinë ka kaluar për kontroll të imtësishëm në vijën e dytë një automjet tip “Audi”, që drejtohej nga këngëtarja kosovare. Gjatë kontrollit këngëtares i është gjetur në çantën e dorës një armë zjarri pistoletë

Më tej, Policia e Kukësit ka dhënë detaje duke bërë edhe identifikimin e këngëtares. Fjala është për Fjolla Morina e cila ishte drejtuar për në Shqipëri e ndërkohë pas kontrollit është ndaluar.

Policia Kufitare e Morinës evidenton rastin e tentativës për të hyrë në teritorin shqiptar me armë zjarri me vete e ndërkohë këngëtares i sekuestrohet një armë zjarri pistolete me 23 fishekë luftarak si dhe një pistoletë çakmak.

Bëhet me dije se Specialistët për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm dhe Narkotikëve në DVP Kukës, bënë arrestimin në flagrancë të saj.

Arrestimi u bë për veprën penale “Trafikimi i armëve dhe i municionit” dhe materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës për veprime të mëtejshme.

h.b/dita

September 19, 2020 14:14
Komento

1 Koment

  1. Evropiani September 19, 18:29

    Na mbyten keto jevgat(maxhupet) me prejardhje turke a kush dreqin e di nga cili vend I Afrikes se veriut (Marok,Algjeri,Tunizi)qe flasin shqip dhe qe profesioni I tyre si puns e asaj danezes bionde Shkendie Muja eshte me qene grate e haremit te sulltanit

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim