Vijojnë keqtrajtimet e kafshëve, i riu nga Peqini qëllon me plumb në kokë gomarin

January 28, 2018 20:14

Vijojnë keqtrajtimet e kafshëve, i riu nga Peqini qëllon me plumb në kokë gomarin

Vijojnë keqtrajtimet e kafshëve nga të rinjtë shqiptarë.

Pas rasteve ku një qen dhe një mace mbaheshin varur mbi flakë deri në vrasje, një rast tjetër është publikuar së fundmi, ku një i ri nga Peqini, mban të lidhur gomarin e tij, e më pas e qëllon me një plumb në kokë.

Portali Joq.al, ka publikuar një video ku shihet qartë sesi i riu qëllon gomarin, i cili më pas rrëzohet përtokë.

January 28, 2018 20:14
Komento

6 Komente

 1. antonio salvatores January 28, 20:42

  Katundi Peqin ka qene i njohur per gomeret, aq sa dikur thuhej “gomar Peqini” dhe nenkuptohej kafsha e shkrete qe punonte pa u ankuar. Me ardhjen e demokracise Peqini u zhvillua dhe u be qytet dhe nga pikpamja kafsherore u be kryeqytet i gomereve, sepse ne ate vend, katerkembeshi veshgjate u shndrua ne gomar me dy kembe, me veshe me te vegjel, mesoi te pedori smartfonin, nuk donte te punonte dhe shpalli armik deri vrasje ,paraardhesin e tij.puntorin e palodhshem Te me falin lexuesit se ky tekst nuk eshte origjinal, por eshte nxjerre nga libri i pabotuar i biologjise. Te me falin edhe qytetaret e Peqinit me prejardhje njerezore.

  Reply to this comment
 2. antonio salvatores January 28, 20:45

  Kam nje verejtje per redaksine qe duhet te jete me e sakte ne titullin e ketij shkrimi. Fjala “i riu ” duhet te zevendesohet me fjalen “kerriçi”
  Nderime!

  Reply to this comment
  • Mitingashi January 29, 06:26

   JO RITUSHIMI I TITULLIT MUND TE QE KESHTU -NJE GOMAR QELLON NJE TE RI !Ne kete video del qarte se kush eshte gomarri e kush i riu!Ka zera qe thone se nuk ka pranuar te shkoje ne mitingun e opozites diten e shtune!Aresyeja:Ka thene ose un ose Sala ne tribune !

   Reply to this comment
 3. guri shabani January 28, 22:40

  E nderuar redaksi mos beni shou me gjera jo reale.Qyteti Peqinit nuk eshte Gjirokastra ,Berati Librazhdi, vende malore,ne Peqin nuk ka gur ka Gjelberim.

  Reply to this comment
 4. Kris 1 January 29, 03:16

  E tmerreshme qe i preu enderen ne mes!Viktima ishte ne liste per deputet.

  Reply to this comment
 5. korcari 1 January 29, 07:26

  A ka ligje ai vend ti tregoje vendin ketij krimineli qe cfaredo aresye te kete patur nuk mund te vrase kafshen e gjore.
  Ky duhet plasur ne burg .
  Plera!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim