Vijojnë largimet nga PDIU, Zhaneta Saliu kandidon për Aleancën Popullore në Durrës

Redaksia Online May 1, 2013 22:43

Vijojnë largimet nga PDIU, Zhaneta Saliu kandidon për Aleancën Popullore në Durrës

Largimet e njëpasnjëshme që po ndodhin nga partia e Idrizit kanë vijuar edhe ditën e sotme. Mësohet se një nga aktivistet më të hershme të çështjes çame dhe një anëtaret e PDIU do të jetë kandidatja e Aleancës Popullore në qarkun e Durrësit. Zhaneta Saliu ka pranuar sot ftesën e ardhur nga kryesia e AP-së për të përfaqësuar komunitetit çam në zgjedhjet e 23 qershorit. Aleanca Popullore dita ditës po gjen një përkrahje të gjerë, jo vetëm në radhët e komunitetit çam, por dhe qytetarë të tjerë të cilët janë ndjerë të zhgënjyer nga përdorimi që i është bërë kauzës çame vitet e fundit. Në një njoftim të Aleancës Popullore bëhet me dije zonja Saliu do të jetë deputete që do të përfaqësojë çamët në parlamentin e ardhshëm. “Ndihemi me shume fat që kemi një përfaqësuese të këtij kalibri dhe jemi me të obliguar se kurrë për t’i dhënë kësaj zonje mbështetjen më të madhe të mundshme. Znj. Saliu është deputetja e parë e ardhshme çame në Parlamentin Shqiptar. Kaq është e mjaftueshme që rreth saj të ketë një aleancë dhe një mbështetje mbarëpopullore. Ky është standardi i kandidatëve të Aleancës Popullore kudo nëpër Shqipëri, standard të cilin kundërshtarët tanë as e kanë ëndërruar ndonjëherë’, thuhet në një njoftim në faqen e Facebook të Aleancës Popullore.

Redaksia Online May 1, 2013 22:43
Komento

4 Komente

 1. iliri May 1, 23:42

  Po me Dulen do e zgjilli Zhaneta ceshtjen Came?Hajde politike e madhe hajde.
  Po ky koalicion qe paska shkuar Zhaneta kishte fshehur miratimin e rezolutes me 2004

  Reply to this comment
 2. Daja nga Kavaja May 2, 09:36

  Problemet do i zgjidhe me Ramen dhe koalicionin e gjere te majte dhe kurrsesi nuk zgjidhen problemet me nje kriminel ordiner si Sali Shpellari qe ka 23 vjet qe vetem mashtron.

  Reply to this comment
 3. Dezenjatorja May 2, 09:39

  Po thuaj nje problem te vetem qe zgjidhi Sali Mavria keto 23 vjet pervecse vrau e percau ne menyren me te shemtuar,sic di vetem nje mentalitet shpellari.Perparimi dhe zhvillimi nuk vjen kurre nga nje mashtrues e kriminel.

  Reply to this comment
 4. lashcami May 2, 09:59

  Po Tim Kacurreli e Dashi Havase si do ja bejne me MEGA partia me ekstremiste e grekeve.Po me Spiro Kseren si ja ka bere keto 4 vjet kur ai ka qene minister dhe ka mbeshtetur gjeresisht Agimin e Arte

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*