Vijojnë negociatat për “Zgjedhoren”, Kim mbledh sërish Gjiknurin, Bylykbashin, Hajdarin e Vasilin

June 2, 2020 16:14

Vijojnë negociatat për “Zgjedhoren”, Kim mbledh sërish Gjiknurin, Bylykbashin, Hajdarin e Vasilin

Të katër anëtarët e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari, Damian Gjiknuri, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili janë mbledhur sërish në rezidencën e ambasadores Yuri Kim.

Pas konsultave për rreth 1 orë të Oerd Bylykbashit dhe Petrit Vasilit në selinë blu ata janë zhvendosur sërish në rezidencën e Yuri Kim për të vijuar diskutimet para nisjes së mbledhjes së Këshillit Politik për Zgjedhoren që pritet të nis në orën 17:00.

Në takim janë edhe ambasadori i OSBE, Bernd Borchard, ambasadori i BE, Luigi Soreca dhe ambasadori Britanisë Duncan Norman.

l.h/ dita

June 2, 2020 16:14
Komento

8 Komente

 1. boll me pasarela arvizuje zonja kimete !! June 2, 16:23

  ne ate vend te shendrruar me keq se ne koloni do ishte mire te shpallej

  REPUBLIKA AMBASADORIALE E HALEBANISE

  boll zonja kimete me keto pasarela se dhe e proamerikani shqipfoles do ndjehet i zhgenjyer nga ju dhe shefat tuaj

  poshtrimi nga miqte qenka me i rende se pushtimi nga armiqte

  Reply to this comment
  • Gzim Kulufi June 2, 20:34

   Ky do te ishte vetem akti juridik, pasi akti faktik ekziston nderkohe! Mua po me pelqen shume ky emer i ri: republika ambasadoriale e halebanise. Po dhe kryeministrja e re zonja Kim besoj do na sjelle fat! Postin e presidentit besoj e mban Soreka, ate te kryetarit te parlamentit Bokardi, dhe minister. jashtem besoj eshte Norman! Duhet vetem min. i financave, qe duhet te jete i derguari i Fondit Monetar ne Shqiperi. Per ne bagetine ketu poshte pak rendesi ka kush na drejton, neve keshtu qe keshtu sejcila pale na dhuron vetem bananen me dy kivi.

   Reply to this comment
 2. mirel June 2, 18:48

  Zgjedhorja eshte bere zgjedhe. Zgjedha, jo zgjedhorja. Mjafton te shikosh fytyrat qe merren me te, te kuptosh se cfare ka ne kurriz ky popull.

  Reply to this comment
 3. info analitike June 2, 19:17

  Hajdeni mblidhuni se do te bejme kim me veze e do te kenaqemi shoke! Paguan populli shqiptar!

  Reply to this comment
 4. Eagle June 2, 19:37

  Koloniximi dhe Shkaterrimi iShqiperise ka qene dhe so jete plani i Amerikes Putane

  Reply to this comment
 5. Liria June 2, 20:58

  Kjo eshte nje TALLJE e hapur kunder popullit shqiptar!
  Edhe koloni te kishim qene do kishim me dinjitet!
  Kete situate kriminale e sollen banditet shqiptare te mbeshtetur nga perendimi,prandaj u luten krimineleve antishqiptare qe te bejne ndonje leshim si fishekzjarre per te mashtruar shqiptaret fukarenj!
  Reformen zgjedhore nuk e duan partite,por populli shqiptar.
  Pse nuk i detyroni ujqerit e politikes te behet referendum popullor per sistemin zgjedhor?
  Ndryshe te gjithe po punoni kunder shqiptareve si keto 30 vjet fashizem!

  Reply to this comment
 6. MallaKASTRIOTI June 3, 14:50

  DITA:Shqiperia po behet GAZI I BOTES.Ne skene per zgjedhoren jane 4 deputet qe nuk din çar bejne,kur ne prapaskene vepron tjeterkush.
  -Dhe Ambasadoret merren me 4 deputetet nul ne vend qe te merren me Saliun qe drejton Lulin dhe Ramen.
  -Te gjithe proçesin e saboton Saliu dhe kurkush nuk merret me te.Dhe Ai ferkon duart ne prapaskene.
  -Ambasadoret nuk po dine se Saliu kerkon çelsat e zyres se Rames qe tja dorezoi Lulit dhe te tre-Saliu,Luli dhe Likja te shpetojne nga SPAK,nese aty do te ndodh mrregullia qe pret populli dhe nd/kombetaret.
  -Sa te jete Sb mbi toke ky vend nuk behet.Misioni tij ne favor te VERI-JUG-LINDJES eshte DESTABILIZIMI perhershem i Vendit.
  -Kjo u betonizua kur ARVIZU e cilesoi “BURR-SHTETI” kur vrau 4 veta ne 21 Janar.Pike.
  -FLM-DITA.

  Reply to this comment
 7. tomorraku June 3, 19:07

  Keta Ambasadoret e BE-OSBE dhe ate te perhershmin, Amerikan i kuptoi se jane te interesuar,po ky Anglezi c’do?A u largua Anglia nga BE?!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim