Vijojnë spekulimet, Ina Rama në vend të Elvis Çefës?

September 25, 2014 08:30

Vijojnë spekulimet, Ina Rama në vend të Elvis Çefës?

Ndërsa shkarkimi i nënkryetarit të KLD-së, Elvis Çefa, tashmë konsiderohet si diçka e sigurtë, në media kanë nisur të qarkulllojnë emrat që do ta zëvendësojnë atë.

Në skenë ka dalë edhe emri i ish-kryeprokurores Ina Rama.

Kjo e fundit konsiderohet si një nga kandidatet për zëvendësimin e Çefës.

Ina Rama që prej përfundimit të detyrës së kryeprokurores, është sjellë vërdallë pikërisht nga KLD, e cila nuk e ka miratuar kërkesën e saj për t’u rikthyer si gjyqtare.

Dhe, ironia tani është se Ina Rama mund të zgjidhet pikërisht si drejtuese e KLD-së, pas Bujar Nishanit.

Emrat e tjerë që qarkullojnë për zevëndësimin e Çefës janë gjithashtu anëtari i KLD-së, Sokol Çomo, por edhe Ilirjan Celibashi.

September 25, 2014 08:30
Komento

12 Komente

 1. Lukas September 25, 08:36

  Ina Rama e meriton

  Reply to this comment
 2. Naci September 25, 08:51

  Besoj se mesoi nga e kaluara….ate qe nuke e beri dot me pare nuke eshte vone tani….Berishen ne litar dhe te tjeret ne rrjesht…..Silvia Konti tani per drejtesin eshte me shume se te heshte.

  Reply to this comment
 3. lumasi September 25, 08:58

  edhe salen e ka nga ana e saj.
  ina ramen te kld eshte zgjedhja me e mire

  Reply to this comment
 4. Blendja September 25, 09:05

  Asnje shans mos ti jepet ksaj te zer vendin e nenkryetarit te KLD-se
  Ka plot njerez te tjer te shkolluar e te pa imlikuar , njeqind her me mir se madam INA.

  Reply to this comment
 5. LORA September 25, 09:16

  Kam ndjesine se ky lajm eshte I financuar nga dhjaksja ina rama.
  Sa me shume kalon koha,aq me shume e meriton nofken lavire bulevardi.Kete e kam bindje.

  Reply to this comment
 6. popull September 25, 09:24

  Ja me ne fund edhe Bamir Topi po e emeron nje te vetin ne postin e nenkryetarit te KLD.
  Eshte thjeshte ajo shprehja e Rames te mblidhen te gjith horrat dhe qelbesirat qe te rrezojme Berishen dhe ja ku po vjen dhe shperblimi i horrave dhe qelbesirave ne emerime ne postet kyqe!
  Per Ramen mjafton te kesh kontribuar per rrezimin e Berishes dhe e meriton edhe pse mund te jesh qelbesir apo horr apo kriminel apo i denuar me pare apo per perdhunim pse jo dhe trafikant ose pjestar I grupeve kriminale te gjiitha keto te pastrohen dhe te kap amnistia vetem te kesh kontribuar ne rrezimin e Berishes
  Edhe nje here bravo bijte e bllokqeneve
  Harruat o popull premtimin e Rames uljen e CMIMIT te energjise harruat sherbimet spitalore FALAS harruat 300 mije vende pune harruat ngritje pensioni

  Reply to this comment
 7. Azemi September 25, 10:00

  çdo pjell e Berishes nuk duhet te katapultohet tek rilindja,se te gjithe ato qe kane kaluar tek rilindja duan e bejne per Salushin,prandaj Z. Rama mos u genje se ke plot te tut qe nuk ke ke i çon.

  Reply to this comment
 8. labinot September 25, 12:13

  Te mos i perulesh terrorit te Berishes ne pushtet,ka nje shembull:.Kjo eshte Ina Rama,qe per viktimat e pafajshme te 21 janarit, si nje profesioniste e vertete; dergoi ne banken e krimineleve urdherzbatuesit e Sali Berishes.Ina Rama duhet te jete ne KLD,sepse e meriton.

  Reply to this comment
 9. sokrat marina September 25, 12:32

  Ina Rama do te ishte kanditatura me e mire per drejtesine .

  Reply to this comment
 10. sokol kolonja September 25, 12:36

  Ina Rama ,kjo trime qe e la Halimin e Allajbeun e ate Bocin me goje hapur .Me veprimin e saj u tregoi se ju jeni lecka e une nuk u pjerth fare …… u coi nje pordhe e iku.

  Reply to this comment
 11. kolonja September 25, 12:57

  ina si edhe te tjera e te tjer e meriton nje vend te till.por vendos kuvendi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*