Vijon fluksi në doganën e Kapshticës edhe në Qafë Thanë

September 1, 2019 13:39

Vijon fluksi në doganën e Kapshticës edhe në Qafë Thanë

Edhe pse jemi zyrtarisht në muajin shtator, në doganat e Kapshticës dhe në Qafë Thanë vijon të ketë një fluks të rënduar automjetesh që hyjnë edhe dalin nga vendi ynë. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 8 mijë qytetarë  që kanë hyrë dhe dalë nga pika doganore e Kapshticës.

Fluksi i lartë i lëvizjeve të udhëtarëve ka bërë që në dogana të punohet me 6 sportele që ka hapur pala shqiptare dhe 3 nga pala greke. Në nivele ë larta mbetet lëvizja ndërkufitare në Qafë Thanë ku gjatë së shtunës kanë hyrë 4279 qytetarë dhe kanë dalë 4788 të huaj e shqiptarë.

 

 

b.b/dita

September 1, 2019 13:39
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim