Vijojnë shembjet përgjatë gjurmës së Unazës së Madhe

December 17, 2018 10:39

Vijojnë shembjet përgjatë gjurmës së Unazës së Madhe

Bashkia e Tiranës ka vijuar edhe gjatë ditës së sotme punën për hapjen e kantierit ku do të zbatohet projekti për zgjerimin e Unazës së Madhe në segmentin nga Pallati me Shigjeta deri te Dogana.

Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit i Bashkisë së Tiranës ka prishur gjatë ditës së sotme një tjetër godinë dy katëshe të ndërtuar pa leje në gjurmën e Unazës së Madhe.

Aksioni për prishjen e kësaj godine për shkak të masivitetit të saj ka nisur që në orët e para të ditës së sotme dhe mjetet e rënda të IMT-së kanë bërë shembjen e saj, si dhe zhvendosjen e mbetjeve inerte që të prodhoi ky proces.

Nga fillimi i procesit të zgjerimit të Unazës së Madhe te Astiri, numri i ndërtimeve pa leje të prishura në këtë zonë ka shkuar në mbi 40 të tilla.

o.j/dita

December 17, 2018 10:39
Komento

1 Koment

  1. Laura December 17, 14:12

    Vazhdoni ju lumte. Shqiptaret presin me padurim perfundimin e Unazes se Madhe.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim