Viktima e dytë nga Covid 19, ndërron jetë 66-vjeçari nga Lushnja

March 18, 2020 08:36

Viktima e dytë nga Covid 19, ndërron jetë 66-vjeçari nga Lushnja

Mëngjesin e sotëm ndërroi jetë pacienti i shtruar në spitalin Infektiv, i konfirmuar me COVID-19, i cili ishte në gjendje të rëndë, në respirim të drejtuar në reanimacion.

66-vjeçari nga Lushnja prej disa ditësh ishte i shtruar në shërbimin Infektiv, në gjendje të rëndë.

Pacienti vuante nga disa sëmundje shoqëruese: insuficenca kardiake, edemë pulmonarë dhe insuficencë renale.

o.j/dita

March 18, 2020 08:36
Komento

2 Komente

 1. Gzim Kulufi March 18, 14:12

  Mendohet se ky e ka marre mikun nga nje shok i tij i sapoardhur nga Perugia! Ky eshte virusi i sjelle nga Italia prej shqiptarve. Duan te bejne mire, bejne nga papergjegjsia keq!
  U prefte ne paqe!

  Reply to this comment
  • mirel March 18, 18:01

   Teoria eshte qe ka ardhur nga Italia, ndersa ne disa shtete eshte zbuluar qe disa te prekur nuk kishin asnje lloj kontakti me njerez qe kishin ardhur nga Kina, apo kishin patur kontakte me te tille persona. Keshtu u verifikua nje femije ne Kaliforni dhe me pas disa paciente te tjere.
   Per mua virusi ka qene verdalle, por ka qene i paidentifikuar me pare.
   Ndoshta i ndjeri Xh. Feri mund te kete pesuar nje infeksion te tille meqe i demtoi rende mushkrine.
   Ndoshta..

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim