Viti i Ri vjen në Japoni dhe Kore (VIDEO)

December 31, 2017 17:11

Viti i Ri vjen në Japoni dhe Kore (VIDEO)

Viti i ri ka mbërritur në një sërë shtetesh në Azinë Juglindore.

Me spektakle fishekëzjarrësh, mijëra qytetarë i janë gëzuar ardhjes së vitit 2018 në Korenë e Jugut si dhe në Japoni.

Viti i ri ka ardhur edhe në Korenë e Veriut, ku mijëra njerëz po festojnë me një spektakël të madh fishekzjarrësh në Phenian.

Më herët, viti i ri mbërriti edhe në Australi dhe Zelandën e Re.

December 31, 2017 17:11
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*