Vizat studentore, Ambasada Amerikane bën njoftimin e rëndësishëm

July 5, 2018 09:53

Vizat studentore, Ambasada Amerikane bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, jep një njoftim të rëndësishëm lidhur me gjithë ata që duan vizë studentore.

Në skicën e publikuar nga ambasada improvizohet një bisedë me “Annën”.

“Çdo ditë takoj shumë studentë të mrekullueshëm, që dëshirojnë të studiojnë në Shtetet e Bashkuara. A keni pyetje mbi aplikimet për vizë studentore?

Më pyesni mua, Annën! Jam e lumtur t’ju përgjigjem të gjitha pyetjeve tuaja në lidhje me vizat”, thuhet në qëndrimin e ambasadës.

Pikë së pari ju duhet të dëshmoni që qëllimi kryesor i udhëtimit tuaj në Shtetet e Bashkuara është për të studiuar dhe që ju keni fonde në dispozicion për të paguar për të gjithë kursin e synuar të studimit.

Juve gjithashtu ju kërkohet të dëshmoni që ju keni përgatitje akademike dhe aftësinë e nevojshme të gjuhës angleze për të marrë pjesë në programin e planifikuar të studimit.

l.h/ dita

July 5, 2018 09:53
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*