Vizita dy ditore në Kosovë, reagon Rama: Fletërrufeja, njollë turpi e shekullit XXI

June 29, 2020 15:57

Vizita dy ditore në Kosovë, reagon Rama: Fletërrufeja, njollë turpi e shekullit XXI

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Siç vihet re edhe nga fotoja e mësipërme, në Kuvend, të vetmit pa maskë janë Rama dhe këshilltari i tij. Pas Osmanit, Rama do të shkojë në takim me homologun e tij, kryeministrin Avdullah Hoti.

Pak orë më parë, përmes një postimi në Twitter, Rama sqaroi arsyen e vizitës së tij dyditore:

“🇦🇱🇽🇰 NË PRISHTINË PËR TË DËGJUAR DHE MËSUAR MË SHUMË PAS FLETË-RRUFESË SPECIALE QË DO TË HYJË SI NJOLLË TURPI E SHEKULLIT XXI NË HISTORINË BOTËRORE TË DREJTËSISË,E CILA PRAKTIKËN E AKUZËS PUBLIKE PA AKTAKUZË JURIDIKE E KA NJOHUR VEÇ NË EPOKAT E SUNDIMEVE IDEOLOGJIKE A PARA TYRE!”

 

l.h/ dita

June 29, 2020 15:57
Komento

20 Komente

 1. mirel June 29, 16:14

  Ik mor qen Zogist. Ke vajtur per pazarin e radhes? I bere ligjet e minoritetit ne Jug dhe po vete te rregullosh pazarin me Veriun e Kosoves?
  Plere e Vucicit. Shko futu ne breket e Vucicit ne Minishengen o kurve e ndyre tradhetare. O kriminel hajdut shkaterrues i shtetit. Lincimi publik eshte i vetmi gjyq qe ju vjen hakut. Ta enderoni Hagen bile se eshte karamele ne krahasim me ate qe meritoni

  Reply to this comment
 2. Aliu nga Selenic June 29, 16:20

  Koha per unitet mendim dhe veprimi.
  Kjo situat kerkon durim dhe pjekuri ne kerkim te rrugezgjidhje qe priten te behen sa me shpejte.!
  Kemi Besim qe Edi Rama do te gjej fillin e rrugezgjidhjes bashke me kuadrot kryesore te Shqiptarve te Kosoves Martire.!
  Nuk besoi qe Kosova edhe ne kohe Paqe te martirizohet sice u martirizua ne kohe lufte.
  Viktima nuk do te jete asnjeher e barabarte me ate qe e shkakton viktimen.!
  Gjykata Speciale po e ven ne perdorim fabulen e LA FONTEN “Qengji dhe Ujku”.!
  Nuk besoi qe do te kete sukses venja ne jete nga gjykata spoeciale e kesaj FABULE.!

  Reply to this comment
  • Doni apo nuk doni ju o mizakali, DREJTESIA do te BEHET se shpejti. June 29, 22:14

   Gjykata speciale do ti vendose pikat mbi i-ne, ashtu sikurse SPAK-u ne Shqiperi. Sa per fletrufet o mizekali ramavic montoje simotren e saje E albania-n ku cilido pa frike me ze e figure mund te denoncoje c’do shkelje qe bie ndesh me ripjerdhjen. Se per dhunumin e ligjeve deri ne tradheti kombetare i ka perzemer ripjerdhja, kjo rilindje e ngritur ne fryen e eterve, nga bijte e mostrat e tyre te binjakezuar me djallin. Koha e juaj mbaroje, tashme prisni nje fund pa kthim.

   Reply to this comment
 3. xxx June 29, 16:41

  si nuk the gjys llafi per fleterrufene kur goditi Ramush Haradinajn por tani qe godet aleatin tend te pazareve eshte njolle turpi e shekullit.
  Ti maskara kur justifikon pazaret flet per interesa dhe thua s’ka moral ne interesa.
  Tashti qe toka ju dridhet nen kembe kthehesh ben moral e flet per turpe.

  nje ore e me pare te gjette ty sic gjeti aleatin tend.

  Reply to this comment
  • !!!! June 29, 18:52

   Te Ramushi ishte pak ma në rregell juridikisht bre nëse s’ke harru apo tu ka ba krejtë karambollazhë

   Reply to this comment
 4. Aliu nga Selenic June 29, 17:03

  Asgje nuk i ka gjetur. Hashim Thacin.
  Ai e ka te fituar gjyqin pa filluar fare.
  Hashimi eshte ne rruge te drejte.
  Inskenimet e Rugovistev me Saliistet kane deshtuar dhe do te deshtojn me tyrp,
  Eshte arma e fundit ne duart e mtyre jo gjykate sote, pore kjo arme u ka plasur ne duar juve qe e p-ergatitet per Udheheqesit e Luftes Clirimtare.
  Te gjith ata shqiptare qe ngazllejn se vertet Thaci do te denohet dhe se ata flasin njelloi si serbet gabohen rende dhe e beje veten shqiptare ne sherbim te UDB-se pa deshmitare fare me vullnetin e tyre.
  Mjera at qe i bashkangjiten kauzes tradhtare te tyre te antishqiptarizmit qe nuk do te ken sukses kurre.!
  Udheheqesit e mUCK-se me ne krye Hashim Thacin jen Vigane te paepur dhe udheheqes te sprovuar ne lufte per liri.!
  Kush lufton per Liri ai eshte ne te drejten e Zotit dhe te Robit.!

  Reply to this comment
 5. Arben June 29, 17:11

  PER NJOHURI TE INJORANTEVE,

  GJYKATA SPECIALE E REVOLUCIONIT FRANCEZ

  I DHA TE GJITHA DENIMET ME GIJOTINE.

  KUSH U AKUZUA, U EKZEKUTUA, GJYKATA ISHTE

  FORMALISHT SI PUNE NOTERI, FIRMOSTE

  AKUZAT E PROKURORISE

  Reply to this comment
  • Aliu nga Selenic June 29, 18:18

   Nuk behet paralelizem ne mes rrevolucionit Frances dhe luftes se UCK-se. Rrecolucioni Frances ishte lufte brenda shteti, ndersa ketu behet fjal per lufte ne mes Serbise dhe Kosoves qe sote eshte e pavarur.

   Reply to this comment
 6. Tirona June 29, 17:45

  Flet rrufen e krijoi babai jot o zorraxhi pa moral , ai ishte antar i komitetit qendror dhe kryetar i frontit ne SHQIPERIN e ENVER HOXHES , beshty lart gelbaz te bie ne surrat , njeri pa byth e moral , degjenerat e turpshme , babai jot me sali berishen i nxoren flet rrufet pisa bira kurvash. Ne jemi ata qe kemi dal ne fletrrufe panvarsisht se nuk kemi qen te persekutum por ishim te rinj si te ter legen, kujt ja ketkon fain ky palavos alabak nuk e kuptoj .

  Reply to this comment
 7. Aliu nga Selenic June 29, 18:19

  Nuk behet paralelizem ne mes rrevolucionit Frances dhe luftes se UCK-se. Rrecolucioni Frances ishte lufte brenda shteti, ndersa ketu behet fjal per lufte ne mes Serbise dhe Kosoves qe sote eshte e pavarur.

  Reply to this comment
 8. VATRA June 29, 19:02

  Individ dhe grupe të korruptuara të byrove të EU po tentojnë që Kosova të pengohet në çdo aspek që të evën drejt normalitetit por kot e kanë situata ka nryshu me të madhe vetëm duhet që shqiptarët ma në fund të vetçlirohen nga propaganda e egër që këto byro dhe shtete kanë instalu në Kos. dhe kunder Kos.

  Reply to this comment
 9. shkurt...njehere e pergjithmon . June 29, 19:33

  ke bere pazar me erdoganin, qe turku te shkerdhej shqipetaret sic i ka shkerdhyer per 5 shekuj . e di mire qe shqiperine tende e kosoven e si vellezerve si ty, nuk i do europa, qe kur u bete vellezer ne rrace e fe me turko arabet . te pakten nje pjese si ty, kishte mundesi te kontestonte futjen e shqiperise ne koferencen islamike . por duket qe je gatuar ne laboratoret prodhimit te krijesave pa moral . dihej qe ne rrugen ku e fute veten per t’u bere me islamik se islamiket, do te kishje “sukses” . por dije, se ky lloje suksesi, t’a heq te drejten, per t’u quajte njeri . je thjeshte nje kavje e ndyre . ashtu si tradhetari, eshte me i ndyre se vete armiku .

  Reply to this comment
 10. Adih June 29, 19:52

  Ne qofte se do ti besh nder kosoves dhe popullit te saj , o Rame ,ben mire te mos shkoje fare .vetem prish pune . Ti o Rame je kompozitori i Minishengenit ,bashke me vellane tend Vucic..
  Dhe nje gje se harova ,ti nuk e ke intelektin fare te krahasohesh me politikanet kosovare ,dhe ky eshte gabimi me i madh i joti qe nuk e kupton. Perzejeni o Kosovare Ramen ,mos e prisni fare , ky e ka bere corap shqiperine ne te gjitha fushat .

  Reply to this comment
 11. HISTORIAN June 29, 22:23

  TRADHETARI DENOHET ..JU KOSOVARE QE E PRISNI KETE DINAKUN AGJENTIN ME TE MIRE TE SERBISE DUHET TA NDIQNI MENJEHERE E TA CILESONI // PERSON NON GRATA // MOS E SHISNI PATRIOTIZMIN QE JU KARAKTERIZON ,,,NDIQENI TRADHETARIN ,,,

  Reply to this comment
 12. intelektuali June 29, 22:33

  Edi Rama:

  MOS I BEJ GJERAT CARAP FARE!

  sepse:

  Flete – Rrufete i sajoi si koncept Enveri si kopje e Dacibaos kineze te Maos,

  nderkohe qe:

  Akuzat per Hashim Thacin nuk vijne nga Prokuroret enveriste te Rilindjes, as nga Prokuroret maoiste te Kines Komuniste, por vjen nga Gjykata e Hages per Krime kunder Njerezimit, nga prokuror Special qe eshte miratuar me pare nga SHBA dhe Presidenti Trump,

  prandaj:

  Mbylle HALEN e propagandes patriotike enveriste per deputetet kosovare dru me pre,

  sepse:

  Ka shume gjasa qe Haga te prese edhe per ty nje Akt-Akuze per vrasjen e djalit nga Bularati si zog pule duke mashtruar me nje video amatore celulari, por ka shume gjasa qe Akt-Akuza nga Haga e Holandes te zgjerohet edhe per Kristaqin, babane tend, killer te Enverit qe coi ne litar Havzi Nelen, krim monstruoz komunist qe ka mbetur akoma i pandeshkuar ne historine e vendit tone.

  Reply to this comment
 13. Zigur Qarri June 29, 23:35

  Ne kulishat shqupise kete pune kemi, ham, ham, ham ….por per te kafshuar vec m*tin te ham, ham, ham.

  Reply to this comment
 14. Hammerhaituri June 30, 01:10

  Idiote komentues nga i pari deri tek i fundit!

  Reply to this comment
 15. Lili June 30, 08:14

  Aman, kush e merr sot seriozisht Ramen?! Askkush…
  E lere ma shqiptaret e Kosoves!…
  Ne 30 vite sot takohet per here te pare me Vjosen per shembull apo me Albinin?! A eshte normale kjo ne vendet tona?! Mos me i njoft njerezet qe veprojne andej ?! Jo per nje burrshteti , po per nje idiot qe i thot vetit kryeminister! Kur ky gjithe spektrin politike te kosoves do te duaje me njoft e me takuar !

  Reply to this comment
 16. Lili June 30, 08:16

  Hammerhaituti,
  Sidomos ti i fundit!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim