Media serbe: Mijëra oficerë policie për vizitën e Ramës në Beograd

November 7, 2014 09:53

Media serbe: Mijëra oficerë policie për vizitën e Ramës në Beograd

Vizita e kryeministrit Edi Rama në Beograd do të kryhet nën masa të rrepta sigurie.

Mediat serbe thonë se gjatë vizitës së Ramës, forca të shumta të policisë do të përfshihen për të siguruar që të mos ndodhë asnjë incidente.

“Kurir” shkruan se masat e marrë për vizitën e Ramës, do të jenë të njëjta me masat e marra për vizitën e Vladimir Putin apo Hilari Klinton në Serbi.

Kjo, për shkak të tensionimit të situatës pas ndeshjes Serbi-Shqipëri.

Mendohet që gjatë vizitës së Ramës në Beograd, të angazhohen mijëra oficerë policie.

November 7, 2014 09:53
Komento

9 Komente

 1. beni November 7, 10:02

  Asnje incident nuk mundet ti ndodhi nje kryeministri ortodoks ne serbi, per arsy se ortodoksia nuk e lejon dhunen ndaj besimtarve te kesaj feje! Mundet te themi ndajj ekstremistve qe kerkojn ta len popullin shqiptar gjithnje ne urejtje ndaj popullit serb!

  Reply to this comment
  • jetnori November 8, 04:38

   Shko shurrosu plehre, na flaske per kryeminister ortodoks dhe per serb ortodoks. A nuk ishin ata qe vrane kryeministrin e tyre? Do jete mbrekulli qe te dale paqe qe andej. Eshte shtet i pabese d he me djaje ne cdo hapsire jetesore. Jetojne si vampira, afer 200 vjete qe ushqehen me gjake shqiptari, era e botes se lire eshte fatkeqesi per ta ndaj nxisin me pahir trazira dhe urrejtje edhe kur nuk ka.

   Reply to this comment
 2. ali November 7, 10:30

  Bravo Edi ! Shko dhe tregoi se jemi me te qyteteruar se ata ! Se ata jane kokat e nxehta te ballkanit ne shek 21 !

  Reply to this comment
 3. Goni November 7, 11:01

  Beogradi per ndeshjen Serbi-Shqiperi nuk mori fare masa sigurie dhe ndodhi ajo qe pame. Tani Beogradi ka marre masa sigurie te forta se nuk ka ku te gjeje nje Kryeminister qe ti vije ne dere kur te duan ata dhe pasi i kane dhunuar ekipin e futbollit, flamurin, himnin kombetar. Prandaj do ta ruajne mire e do ta bekojne ne kishat e tyre kete udheheqes qe vjen edhe pasi e kane dhunuar e lene pas dere.

  Reply to this comment
 4. beni November 7, 14:57

  Me masa te rrepta sigurie si ne ndeshjen e futbollit hahaha. E pa gjithe bota se cfare sigurie kane …

  Reply to this comment
 5. beni November 7, 15:00

  Edi tregoju serbeve dhe Europes qe ne jeni te civilizuar….tregoju popullit serb qe shqiptaret jane me normale se kushdo atje…jane komplet te verbuar nga propaganda shurdhuese e pushtetareve serbe ish bashkepunetore te kasapit Miloshevic.

  Reply to this comment
 6. Pëllumb zaimi November 7, 15:13

  E për çfarë masash të rrepta sigurie flisni ju “druzhet” kur kriminelët i kini me uniformë policie ???

  Reply to this comment
 7. Rea November 7, 19:34

  Kur papa Francesku erdhi ne shqiperi iu luta zotit ta ruante,Edi Rama ne serbi do rri dy dite e dy nete duke u lutur zotit ta ruaj

  Reply to this comment
 8. nikaja November 7, 19:38

  po po masa sigurie cuat edhe kur erdhi kombtarja jone po ju jeni SERB e bolll

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim