Vizita e Ramës në Beograd e sjellë përmes fotove

November 10, 2014 12:17

Vizita e Ramës në Beograd e sjellë përmes fotove

Kryeministri Edi Rama, ashtu siç parashikon protokolli, është pritur me një ceremony zyrtare nga homologu i tij serb, Aleksandër Vuçiç.

Pritja është bërë në pallatin “Serbia”.

Gjatë saj janë luajtur himnet e të dy vendeve.

Takimi mes Ramës dhe Vuçiç, që ishte parashikuar të zgjaste 20 minuta, ka zgjatur dyfishin e kohës së parashikuar.

Më poshtë këto foto tregojnë disa nga momentet e kësaj vizite.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

November 10, 2014 12:17
Komento

7 Komente

 1. MENTORES November 10, 12:22

  e tmerrshme fotoja e fundit! po shife ne sy bre lalke, sa na turperove.

  Reply to this comment
 2. D O K L E A T I November 10, 23:51

  I PARI PERFAQESUAS SHQIPTARE QE NE BEOGRAD NUK ISHTE SERVIL.

  PER TE PAREN HERE NE HISTORI SHQIPTARET ISHIN EUROPIAN KURSE SERBET BALLKANAS.

  I NERVOZUAR VUCIQI NUK MUNDI TE NDEGJOJ SHQIP
  ME VONE RAMA FOLI ANGLISHT DHE I THA VUCIQIT
  NESE NUK MUND TE NDEGJOSH PREJE VESHIN OSE VESHET NE MES TE BEOGRADIT PO TI ZGJAS UNE

  Reply to this comment
 3. Raimond Vlonjati November 11, 00:48

  EDI Rama duket si Isa Boletini –URime, rime Edit se u tregua i shkelqyer atje perballe armiqve

  Reply to this comment
 4. boss November 11, 01:32

  Rama eshte boss!

  Reply to this comment
 5. kolaqi November 11, 03:44

  Kjo vizite na nderon. Merita e Rames historike.

  Reply to this comment
 6. Arben November 11, 06:13

  SUKSES ESHTE VETE VIZITA.

  NE SERBI JETOJNE 1 MILION NJEREZ ME GJAK SHQIPETAR, NDAJ TE CILEVE SHTETI SERB KA 100 VITE QE ZBATON PROGRAME ASIMILIMI DHE JA KA ARRITUR DERI NE NJE FARE MASE.

  CDO AFRIM I SHQIPERISE ME SERBINE, DO TE CONTE NE MINIMIN E KETYRE PROGRAMEVE DHE TEK KETA NJEREZ DO TE ZGJOHEJ NDERGJEGJA KOMBETARE.

  KJO ESHTE ARSYEJA QE SERBET DERI NE MOMENTIN E FUNDIT DONIN QE VIZITA TE MOS KRYHEJ DHE EDHE PASI U KRYE NUK RESHTEN SE MINUARI KETE VIZITE.

  KJO VLEN PER 40% TE POPULLSISE SE SERBISE QE NUK JANE SERBE.

  VETE SERBIA ESHTE SHTET ARTIFICIAL I NGRITUR PAS LUFTES I-RE BOTERORE NGA RUSIA, DUKE MARRE TERRITORE NGA PERANDORIA OSMANE DHE AUSTRO-HUNGAREZE.

  PREJ ASAJ KOHE SERBIA VETEM ESHTE PERPJEKUR TE PERZERE DHE ASIMILOJE POPULLSITE E KETYRE TERRITOREVE QE NUK ISHIN SERBE.

  KESHTU SHPJEGOHEN REAGIMET “E PAPJEKURA” TE POLITIKANEVE SERBE ME QELLIMIN E VETEM, ANULIMIN E VIZITES.

  SE MOS KUJTONI SE JANE VERTETE AQ DEBILA SA TE BEJNE NGA ATO VEPRIME FEMIJENORE.

  JO ORE JO, KANE INTERESA TE MEDHA DHE ATO PO U MINOHEN.

  ERDHI KOHA E SHQIPETARIT O NJEREZ………

  Reply to this comment
 7. Arben November 11, 06:17

  SUKSES ESHTE VETE VIZITA.

  NE SERBI JETOJNE 1 MILION NJEREZ ME GJAK SHQIPETAR, NDAJ TE CILEVE SHTETI SERB KA 100 VITE QE ZBATON PROGRAME ASIMILIMI DHE JA KA ARRITUR DERI NE NJE FARE MASE.

  CDO AFRIM I SHQIPERISE ME SERBINE, DO TE CONTE NE MINIMIN E KETYRE PROGRAMEVE DHE TEK KETA NJEREZ DO TE ZGJOHEJ NDERGJEGJA KOMBETARE.

  KJO ESHTE ARSYEJA QE SERBET DERI NE MOMENTIN E FUNDIT DONIN QE VIZITA TE MOS KRYHEJ DHE EDHE PASI U KRYE NUK RESHTEN SE MINUARI KETE VIZITE.

  KJO VLEN PER 40% TE POPULLSISE SE SERBISE QE NUK JANE SERBE.

  VETE SERBIA ESHTE SHTET ARTIFICIAL I NGRITUR PAS LUFTES I-RE BOTERORE NGA RUSIA, DUKE MARRE TERRITORE NGA PERANDORIA OSMANE DHE AUSTRO-HUNGAREZE.

  PREJ ASAJ KOHE SERBIA VETEM ESHTE PERPJEKUR TE PERZERE DHE ASIMILOJE POPULLSITE E KETYRE TERRITOREVE QE NUK ISHIN SERBE.

  KESHTU SHPJEGOHEN REAGIMET “E PAPJEKURA” TE POLITIKANEVE SERBE ME QELLIMIN E VETEM, ANULIMIN E VIZITES.

  SE MOS KUJTONI SE JANE VERTETE AQ DEBILA SA TE BEJNE NGA ATO VEPRIME FEMIJENORE.

  JO ORE JO, KANE INTERESA TE MEDHA DHE ATO PO U MINOHEN.

  ERDHI KOHA E SHQIPETARIT O NJEREZ.3.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*