Vizita në Poloni, Nishani shtrëngon duart me Presidentin amerikan Obama

June 4, 2014 17:08

Vizita në Poloni, Nishani shtrëngon duart me Presidentin amerikan Obama

Presidenti Nishani, pjesmarrës në veprimtaritë e organizuara për festimet me rastin e 25-vjetorit të fitores së demokracisë në Poloni, ka patur rastin të shtrëngojë duart me Presidentin amerikan Obama.
Ditën e dytë të qëndrimit në Varshavë Presidenti Nishani mori pjesë në ceremoninë e mirëseardhjes, të ndjekur nga foto familjare dhe ceremonia kryesore zyrtare që Presidenti polak, Komoroëski organizoi për të ftuarit, kryetarët e shteteve dhe qeverive dhe përfaqësuesit e posaçëm. Presidenti i Polonisë, Bronislaë Komoroëski dhe Presidenti Amerikan, Barak Obama mbajtën fjalët përshëndetëse të rastit. Gjatë kësaj ceremonie, Presidenti Nishani pati rastin të shtrëngojë duart dhe shkëmbejë përshëndetje me Presidentin Amerikan, Obama dhe Presidentin e zgjedhur të Ukrainës, Poroshenko. Aktiviteti i Presidentit në Varshavë u mbyll në Parlamentin e Republikës së Polonisë, ku, në një Seancë solemne Presidenti Komoroëski mbajti një fjalë me rastin e 25 vjetorit të Polonisë së lirë për deputetët dhe të ftuarit në këtë veprimtari.

 

June 4, 2014 17:08
Komento

7 Komente

 1. Jozi June 4, 18:08

  OBAMA IKA THEN SHTROU URGJENTISHT NE SPITAL SE SE KE TE GJAT SHIKONI FYTYREN E OBAMES ME KEQ ARDHJEN METE MADHE

  Reply to this comment
 2. inf June 4, 18:12

  kot e nxjerr Dita ket foto .
  kjo eshte nji shekence qe ndosh me gjithe miletn rreth e qark
  Presidenti Obama ka taku kalimtare qeveritare heronj lufte dhe pse ky i shkon e takon me zorr kjo nuk ka lidhje as politike dhe as shtetnore dhe une po te isha ne ate cermoni do te ja jepja doren Obames dhe ktu nuk ka asnji gje per foto lajm.
  kaq kisha une per ket foto si kto Obama ka me Milona foto ne gjithe planetin Toke ..

  Reply to this comment
 3. . June 4, 19:33

  ***************************************************************************************************
  Cfare turpi,

  Ky “Dordolec-Turtull” i Shqiperise.

  ***************************************************************************************************

  Reply to this comment
 4. P.A.B June 4, 19:43

  jo vetem doren…oh jo. I kishte thene: po ju me cfare merreni? Une jam President i SHBA-se.
  Sa mire, President jam dhe une – i pergjigjet z. Nishani.

  Lajme te natyrave te tilla [radikale] qe ne mos trondisin planetin, duhet te shqetesojne nje vend; duhen shpjeguar cfare tha kush dhe ku; ose te vihen tek Rubrika “Gjeni Dicituren” 🙂

  Reply to this comment
 5. roberto June 4, 20:40

  GABIM:
  -NUK SHTERNGUAN DUAR(se Nishani nje dore ka),por “I SHTERNGOI DOREN…”!!!
  Tamam si pas VARRIMIT,qe njerezit rreshtohen per t’i ngushelluar njerezit e te VDEKURIT TE PORSA VARROSUR:
  -TE RRONI VETE,i tha Obama Nishanit!!!
  Me te mira pas SODIT!!!

  Reply to this comment
 6. vlera e vertete June 5, 09:10

  KUJDES o Nishan Bujari,
  qe kur ndrove mbiemer nga ish mehmeti dhe nuk ben ate qe te ka dhene ligji per vendin tend e ke dhje…………..
  punen.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*