Vjedhja në BSH, Meta: Prokuroria të kryejë hetim të plotë

July 30, 2014 12:53

Vjedhja në BSH, Meta: Prokuroria të kryejë hetim të plotë

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka reaguar sot në lidhje me vjedhjen e 713 milion lekëve në Bankën e Shqipërisë. Duke e cilësuar këtë ngjarje si mjaft të rëndë e qe ndikon negativisht në imazhin e institucionit, ai ka shprehur mbështetje të plotë ndaj prokurorisë.

“U njohëm me një rast aspak të këndshëm. Ngjarja është identifikuar dhe denoncuar nga vetë institucioni dhe drejtuesit. I bindur se prokuroria do të kryejë një hetim të plotë. Mbështetje e plotë për të zbardhur këtë akt kriminal”-  ka thënë ndër të tjera, Meta.

Ndërkohë, po gjatë ditës së sotme, Kreu i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe i është drejuar prokurorisë duke kërkuar shtim të ekpertëve të hetimit, si dhe tolerancë zero në drejtim të përfshirjes së përgjegjësve si në aspektin administrativ, ligjor dhe atë penal./A.V

 

July 30, 2014 12:53
Komento

2 Komente

 1. Santana July 30, 13:03

  “U njohem me nje rast aspak te kendeshem” sa shqipe te embel degjojme ne gojen e Metes.
  Kjo shqipe vjen e rrumbullaket pa cepa, paqesore, pa gervishtje zeri “aspak te kendeshme” nuk ka te veje me skenike , fjala e Zotit Meta eshte bere si vere e vjeter tani , ka lezet t’a digjosh e t’a shikosh eshte aq e embel sa te ve ne gjume pa patur nevoje per kanabis sativa.

  Reply to this comment
 2. shqip August 1, 17:00

  Sikur ska lezet pse vetem meta vjedh ,ja edhe fullani me makine,madje.Kush i ha keto merr leke e futja vrapit per 4 vjet?????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim