Vjen John Kerry

February 14, 2016 10:05

Vjen John Kerry

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry ka mbërritur në Tiranë me vonesë.

Ai shoqërohet në këtë vizitë nga ndihmësja e sekretarit amerikan për Evropë dhe Euroazi, Victoria Nuland.

Me mbërritjen në aeroport, Kerry pritet të zhvillojë një takim të shkurtër me Presidentin e Republikës, Bujar Nishani, takim i cili zhvillohet në Rinas.

Në Tiranë, Kerry pritet të takojë kryeministrin Edi Rama, me të cilin do të japë edhe një konferencë shtypi.

Më vonë gjatë ditës do të takohet me kryetarin e PD, Lulzim Basha. /Dita/

February 14, 2016 10:05
Komento

4 Komente

 1. intelektuali February 14, 10:30

  MBASE I KANE MBETUR AKOMA REZERVA TE LHL-VE TE ASADIT PER T’U DEPOZITUAR DHE PO KERKON SI CIFUTI NE SHKRETETIRE NJE FIS KANIBALESH ZULU.

  Medet per SHBA se kush i perfaqeson ne politiken e jashtme, sepse me ngrihen qimet e kokes kur kujtoj per paraardhesen e tij Kondoliza Rajs qe zbarkoi ne terrin e nates ne Tirane per te pergenjeshtruar pjesmarrjen e zyrtareve te larte te ambasades amerikane ne aferen vrastare te Gerdecit pa marre persiper asnje pergjegjesi qe ishte pikerisht Pentagoni ai qe e financoi firmen private Saliu&Son ne kete afere nderkombetare me pjesmarrje te SHBA, afere qe la te vdekur dhe groposi te gjalle 25 shqyptare te pafajshem.

  Po te kete ardhur per talebanet kamikaxe te Iranit ne mareveshje mafioze me Edi Ramen dhe Like Floririn, ky dallkauk i Obames duhet te pritet nga populli shqyptar me domate dhe veze te prishura, ashtu sic do ta prisnin te gjithe popujt e tjere liridashes te BE-se.

  Reply to this comment
 2. Albania Nuland fans club. February 14, 11:16

  FUCK E.U ,FUCK EUROPE.

  Nuland boys.

  Reply to this comment
 3. raimond vlonjati February 14, 15:23

  Ky ka ardh ne Shqiperi per ata Terorristet iraniane

  Gjithe ajo Amerike sa nje kontinent nuk i mban dot ata krimba ,
  dhe kerkon ti coje ne Shqiperi qe esht nje vend i vogel fare dhe me probleme nga me te ndryshmet si ekonomike edhe sociale

  Absolutisht nuk duhen pranuar ata Teroristet Muxhaheidine,
  Duhet te ngrihet gjithe populli ne proteste

  Te ngrihet populli dhe biles te kerkoje Largimin e Ambasades Amerikane , fare nga Shqiperia , se ata po e konsiderojn Shqiperine si nje azile per terroristet Arabe e Iraniane

  Qe kur u vendos Ambasada Amerikane aty ne Tirane , ne Shqiperi po futen teroristet arabe

  Te ngrihet populli dhe shoqeria civile ne proteste qe edhe ata arabe qe jane sjelle ne Shqiperi te ndiqen jashte Shqiperise

  Shporrini more jashte Arabet dhe iraniane e ujgure, te gjithe ata teroriste qe ju ka sjelle Amerika aty brenda –se e kthyet Shqiperine ne nje han pa porta dhe po shlkateroni te ardhmen e femijeve tuaj ne Shqiperi

  I nmdiqni edhe amerikanet se ndihma e tyre qenka ndihme e pa-bese

  Reply to this comment
 4. VellazeriA February 14, 17:12

  Rame bytha, Berishe kari, Bashe suma e Mete koqja jane nje mendje te qihen nga Amerika nate-dite vetem te qendrojne ne politike. Tani u kerkohet nga amerikanet me shume. Te shkerdhejne Shqiperine duke i sjelle Muxhahedine terroriste ketu. Keta kurva-politikane jane gadi. Prandaj takoi Kerry edhe Ramen, edhe Bashen. Qe ti tredhe te dy. Tani e ka populli shqiptar ne dore. Do ta duroje kete politike kurve ti shkerdheje Shqiperine apo do tu shkerdheje robt ketyre pederaseve e do shpetoje vendin nga rrenimi. Ne jemi gadi te shpetojme Shqiperine si nga Armet kimike qe ja kthyem pas me proteste, edhe tani me shume akoma.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*