VJEN NGA GJERMANIA / “Toni” nesër do dëshmojë në prokurori

March 10, 2015 16:00

VJEN NGA GJERMANIA / “Toni” nesër do dëshmojë në prokurori

Fatjon Skënderaj, i njohur si “Toni” i dosjes “Doshi” është rikthyer në Shqipëri nga Gjermania dhe nesër pritet që të jetë përballë grupit hetimor për të dhënë deklaratat e tij në lidhje me ngjarjet.

Ish-shoferi i Partisë Republikane, u akuzua me emër drejtpërdrejt nga deputeti Doshi si njeri prej organizatorëve të planit për eliminimin e tij-raporton ABC.

Doshi disa herë ka deklaruar në media dhe në prokurori se Fatjon Skënderaj kishte angazhuar njerëz pranë tij që ta ruanin dhe po planifikonin t’i bënin atentat.

Doshi ka thënë në prokurori, se referuar Durim Bamit, Fatjon Skënderaj ishte njeriu I Ilir Metës dhe ishte ai që e kishte porositur për të vrarë Doshin kundrejt 500 mijë euro dhe deputetin Fufi kundrejt 100 mijë eurove.
Pak dite më parë, në një intervistë për median e shkruar, Skënderaj ka hedhur poshtë të gjitha deklaratat e Doshit.

March 10, 2015 16:00
Komento

9 Komente

 1. tepo cobani March 10, 16:23

  M.Q.S. SIPAS PRIFTIT PULAT E TIJ KUPTOKAN KU E KU ME SHUME SE CILAT KANE QENE, JANE DHE DO TE JENE PLANET, TAKTIKAT DHE STRATEGJITE VRASTARE TE z. ILIR META E JO VETEM, PSE NUK I MORI EDHE ATO ME VETE SOT PER TE DESHMUAR GJITHSHKA DINE (packa se me status pulash…) ?!
  SIDOMOS MUND TE NA DESHMONIN DREJTPERDREJT SE…
  ME CFARE I USHQENI ?!
  MOS VALLE KETO 6 MUAJ, QE NGA ‘KONVERTIMI NE ENGJELL’ I DURIM BAMIT E EMERUAT ATE SI ‘INSPEKTOR I CILESISE’ SE USHQIMIT TE PULAVE, ZOGJVE DHE VEZEVE DHE ‘INFOOD’-eve TE STERSKADUARA ME TE CILAT NA USHQENI CDO DITE, QE PASTAJ TE BLEJME EDHE SA ME SHUME ILACE ‘TE CILESISE SE LARTE’ TE ‘FUFARMA’-s ?!
  APO TE DALIM SHESHEVE ‘TE SHENDETSHME’ SI PASOJE E KETIJ ZINXHIRI ?!

  Reply to this comment
 2. Vezhguesi March 10, 16:50

  Mjer ne ne dore te kujt kemi rene ! Ky Dritan Prifti , qe deri dje u shperfill nga Saliu,ku e detyroi dritanin qe te thot se kurren e kurres nuk i besoj me Saliut,pasi mbrojti Ilir meten nga Blloku. Ne japim mendime ,po nuk veprojme dote.Per mendimi tim,edhe ky se bashku me saliun duhen arrestuar si fshehes te krimit.( sigurisht te nje krimi imagjinar) Nje skenar per te arritur qe populli te ngrihet ne demostrat. Eh,sikur ky Meta te shkepytet nga Rama e te bashkohet me Saliun per zgjedhjet lokale,pa do t’a shikoni burrerine

  Reply to this comment
 3. Vezhguesi March 10, 16:51

  Mjer ne ne dore te kujt kemi rene ! Ky Dritan Prifti , qe deri dje u shperfill nga Saliu,ku e detyroi dritanin qe te thot se kurren e kurres nuk i besoj me Saliut,pasi mbrojti Ilir meten nga Blloku. Ne japim mendime ,po nuk veprojme dote.Per mendimi tim,edhe ky se bashku me saliun duhen arrestuar si fshehes te krimit.( sigurisht te nje krimi imagjinar) Nje skenar per te arritur qe populli te ngrihet ne demostrat. Eh,sikur ky Meta te shkepytet nga Rama e te bashkohet me Saliun per zgjedhjet lokale,pa do t’a shikoni burrerine e SALIUT E TE

  Reply to this comment
 4. skifteri March 10, 17:04

  ***…kur ngopen me lek te haramit qe ja vjedhin popullit tani I harxhojne jo pak por 500 qindemijemije euro per te paguar vrases me pagese, me heq qafe kundershtaret,kur nje pensionist merr 100$ ne muaj=me pagen e 5000 pensionistve .keto jane vetem genjeshtra mashtrime ,tullumbace me tymeçe destabiliteti zhurme dhe hutimi te organizuara nga Saliu dhe banda e SH.Q.U-pit.Kure nje vrasje kryhet pa para çdo dite dhe per nje vende makine ose rradhe mulliri.gjeja me e lire ne kete vende eshte jeta e njeriut. prandaj kjo eshte mashtrimi radhes me telenovela me killer si qadrat pistolet dhe thikat me helme .********

  Reply to this comment
 5. bbb March 10, 17:19

  Nuk besohet Ilir Meta…Dje tek Fevziu tha serisht se videoja Meta_PRIFTI ishte manipiluar nga Filip Cakulli…Nuk kuptoj sesi mund te jete i besushem nje mashtrus i tille…

  Reply to this comment
 6. gregori March 10, 18:45

  Ketij Dritan Priftit i duhet bere mire autopsia e pasurise se vene, ku, si me cfare lloj pune, me cfare te ardhurash. Te gjithe ish drejtoreve te KESH-it u duhet hetuar pasuria. Eshte blere energji elektrike me dyfishin e cmimit te tregut, nga te gjithe ne pergjithesi, po ashtu eshte shitur energjia e prodhuar nga HEC-et tona me cmime qesharake. Duhet nje hetim i gjere, qe nga fillimet e demokracise e deri me sot, per te gjithe ish drejtoret e KESH.
  Pastaj ta shohim edhe trimerine e Dritanit.

  Reply to this comment
 7. LOVE March 10, 19:21

  KY NUK “ERDHI” NGA GJERMANIA
  KY U SOLL NGA GJERMANIA .

  SPARTAK BRAHUA TE DALI TE SPJEGOJE NDONJE HOLLESI NE ARDHJEN E KETIJ

  Reply to this comment
 8. metlaj March 10, 22:44

  ekipet e futbollit gjykohet me mire se ne politiken e shqiperise disa lojtare lihen jashte loje se demtohen nga kudershtari disa te tjere jane mendje medhenje dhe nuk i nenshtrohen lojes kolektive por te gjithe i largon mosha rezultate me te mira i kan ekipet me kombinim brezash dhe tranieri i vendos sipa aftesive indivuale ne pozicionin qe japin me shume dhe qe kombinojne me njeri tjetrin si dhe aftesit per te paealizuar kundeshtarin tranjeret jane gjithemon me te vjeter se lojtare por me personalitet dhe japin dorezimet pas3 humbjesh shitja e ndeshje ndeshkon personat urdherues dhe zbatuas duke nderpre veprimtarin e tyre organizative ose si lojtare me ndeshkime matriale ose burgim PO politika

  Reply to this comment
 9. info analitike March 11, 03:37

  Ore dini gje ju te Dites se cfare bente xha Taku ne Mynih dy dite para se Toni te kthehej ne Shqiperi? Pyeteni njehere Moniken se ajo eshte me e informuar mbi Tonin e Kombinatit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*