Vjen ora dhe pëlcet!

January 15, 2016 13:59

Vjen ora dhe pëlcet!

Dërguar me SMS

Në numrin e redaksisë

Politika foshnjore shqiptare ka 70 vite që drejtësinë, e kanë “adoleshentët” politikanë shqiptarë monopol. Shqipërinë e bënë çiflig të tyre, janë pasuruar bashkë me gjyqtarët, sa ja u kaluan edhe Rokfelerëve, me pasuri sekrete bankare.

Ky është shkaku që ditë e natë po thurin dredhi, intriga, si e si që në drejtësi të kenë përsëri të paktën një dorë të tyre. S’është vetëm pasuria që sekuestrohet, por është edhe gjyqi, burgu që i pret, sa s’gjejnë derman, pordhët kanë bërë brekët e tyre shoshë nga paranoja. Bomba me sahat është në çdo vilë që kanë ndërtuar me para të zeza. E kuptuan që kjo bombë, vjen ora dhe pëlcet.

January 15, 2016 13:59
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*