“Vjesti”: Shqipëria do të dominojë Ballkanin

July 25, 2015 16:46

“Vjesti”: Shqipëria do të dominojë Ballkanin

Shqiperia nje nga vendet e pozicionuara me mire ne rajonin e Ballkanit. Keshtu shkruan e perditshmja serbe Vjesti, duke rikujtuar qe Shqiperine e favorizojne projektet energjetike, qe, sipas saj, do ta nxjerrin kete vend nga fundi i tunelit.

Vjesti shkruan se poziconimin avantuzhues te Shqiperise e ndihmon mbeshtetja e vazhdueshme e aleateve perendimor, NATO, BE dhe SHBA.

Duke folur per perfitimet e Shqiperise,Vjesti serb, permend projektin TAP, prapa se cilit fshihen interesat e Amerikes, e nga e cila, Shqiperia perfiton mbi 400 milion euro ne 3 vite, – lexohet ne shkrimin analitik te se perdtishmes serbe.

Si nje aletae e besueshme e Washingtonit, Shqiperia pritet te nisë shume shpejt edhe bisedimet per anetaresim te vendit ne BE, nje hap qe i sjell ketij vendi perfitime te tjera, si ndertim rrugesh, aeroportesh dhe investime te tjera ne infrastructure, – shkruan Vjesti serb.

July 25, 2015 16:46
Komento

6 Komente

 1. Dardhari July 25, 17:34

  Dhe juve pse beni hesapet tona ne vend qe te gezoheni se vendi komshi I juaj po mekembet dhe ju prodhoni arme per te treguar muskujt po tani ka kaluar ajo kohe mendoni SI mund te kalojme ne Paqe dhe qetesi kjo eshte NJREZORE

  Reply to this comment
 2. Kris 1 July 25, 18:23

  e cfare jane 400 milone dollare ne tre vjet kur vidhen 200 milione dollare ne vit?Nje qime nga bytha e piktorit.

  Reply to this comment
 3. lushi July 26, 01:42

  Vjesti nuk eshte gazete serbe.Vete titulli i saj te tregon per dialektin ijekavik i cili perdoret ne Mal te Zi,Bosnje she Hercegovine dhe Kroaci.Se sa do ta dominoj ballkanin varet prej shqipetareve e jo nga marramendja i nje anonimi.

  Reply to this comment
 4. orient July 26, 07:11

  Shpresoj se serioziteti per zhvillim te Tiranes duhet te filloje nga sheshi..pastaj mendimet,.. qe s’me befasojne, pasi ne jemi popull i urte,i duruar qe s’marrim vesh se si dalin llogarite ne fund..,por besoj se ka edhe njerez te mire ne pushtet ,qe i mendojne pozitivisht perfundimet,perderisa te huajt na e thone.

  Reply to this comment
 5. Dita July 26, 10:23

  Serbin e pushtojm pa gjakderdhje

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?