Vladimir Putin hyn në Krime me…

May 15, 2018 19:49

Vladimir Putin hyn në Krime me…

Presidenti rus Vladimir Putin ka vendosur të jetë kamionist për pak minuta.

Me rastin e përurimit të një ure që lidh Krimenë me Rusinë, ai është shoqëruar nga dhjetëra automjete të tjera.

Shefi i Kremlinit kryesonte vargun, teksa përshkonte rrugën drejt rajonit të aneksuar në vitin 2014.

Ura e ndërtuar nga Moska është bërë pa lejen e Kievit.

Bashkimi Europian e ka quajtur ndërtimin e saj si një veprim që dhunon sovranitetin e Ukrainës.

s.a/dita

May 15, 2018 19:49
Komento

4 Komente

 1. Askushi May 15, 20:16

  Nuk jam me diktatorin Putin. Po kam nje pyetje. Kush ka k..qe ti marri Krimene, Osetine jugore etj?

  Reply to this comment
 2. demo May 15, 20:28

  Fatos Nano u be shofer autobuzi,Erion Velia faturino,Edi Rama pilot shallupe,pse te mos behesh shofer kamjoni?

  Reply to this comment
 3. Rami May 15, 21:33

  Shofer ky, po pse mre a ja del dot ne not ky rekordmenit ton Sali?
  Sala i Demos ka qen edhe shofer gamori.

  Reply to this comment
 4. Europa kurve plake me pamjen e Doris Pack May 15, 22:13

  Ura e ndertuar eshte bere pa lejen e Kievit dhe na [paska nervozuar BE ?????
  Po pse ne token RUSE do te marre leje “kamionisti” Putin kur te ndertoje ura, jeni ftohur ne bythe, vazhdoni t’i bini legenit.
  Putini rimori ate qe tullaci Hrushov i kishte falur ne vitet ’50 te shekullit te kaluar duke ja kaluar ne menyre figurative Ukrahines, kur kjo vete ishte pjese e BRSS.
  Hajde rrota hajde.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?