Vlahutin, mesazh nga Shkodra: Europa është për qytetarët, jo për politikanët

May 6, 2018 20:24

Vlahutin, mesazh nga Shkodra: Europa është për qytetarët, jo për politikanët

 

Shkodranët janë europianë dhe populli shqiptar e meriton Europën.

Ky ishte mesazhi i ambasadores së Bashkimit Evropian, Romana Vlahutin, gjatë një deklarate për mediat nga qyteti i Shkodrës ku ajo mori pjesë në “Festën e luleve”.

Ambasadorja u pyet nëse e meriton politika Europën, por ajo u përgjigj shkurt: Populli shqiptar e meriton Europën.

“Sepse bashkësia europiane nuk është bashkësi politikanësh, por bashkësi midis njerëzve”, tha Vlahutin.

“Ky është fillimi më i bukur i javës së Evropës këtu. Kam ardhur me një pjesë të ambasadorëve të vendeve anëtare, jam e lumtur. Shkodranët janë evropianë prej qindra shekujsh, shqiptarët janë evropianë, ajo që duam të bëjmë është që të sjellim standardet europiane këtu”, tha ndër të tjera ambasadorja.

l.h/ dita

May 6, 2018 20:24
Komento

6 Komente

 1. Bla bla bla...me fitu para . May 6, 20:54

  ja ja ,
  si gjithmon böla bla bla dhe asgje konkrete .
  deklarata per te justifikuar gjasme punen .
  mesiguri kjo ka ndonji mik te forte ne zyrat e bruxelit .
  sepse kjo s’ka asnji fuqi APO kompetenc te ndryshoj asgje ,por thjeshte i pershtatet lojes dhe per kte shetitje ne boten e kotesise ,paguhet mesiguri jo pak .
  S’kam asgje personale me kte ,sepse ne fund te fundit nji Kroate eshte ,nji ballkanase ,madje si femer kam simpati ,por qe kjo si gjithe emisaret e Be-se ne Shqiperi
  bejn sikur ,por zbejne asgje . Jo se s’duan ,por sepse jane thjeshte gure shahu ,qe vetem levizin nga X kuti ne tjetren .

  Europa eshte per Bankieret qe e kan bler gjithcka dhe diktojne sot Kursin e BE-se ,qe Bllokuan Ballkanin popullin Shqiptare etj ,te punesohen ne Europe mbasi do marrin Miljona Afrikane , qe ka plasur nji shqetesim mes qytetareve europiane, kur dihet qe afrikanet kane nji kulture aspak te ngjashme me ate Europiane etj etj .
  Kjo i ben demagogji ballkanase Shqiptarit ,duke shfrytezuar ,mungesen e informacionit ne Shqiperi .

  Me e ndershme do ishte te mbyllesh gojen e shijosh ate qe te afron ajo Bote

  Reply to this comment
 2. Arben May 6, 21:25

  shko pirdhu

  Reply to this comment
 3. Europa eshte per qitetaret Afrikane ,qe presin nudo vajzat gjermane me i cpu nga cdo ane May 6, 21:42

  Boll maj dordolece BE-se .
  E bat Prrallen e BE-se si Telenovelat Indiane

  Reply to this comment
 4. Syrja Qarri May 7, 00:08

  Pse nuk i merrni gjithe politikanet tane ne Europe dhe atehere ne Populli do te jemi me mire se Europa.
  Bejeni dhe vertetoni qe ju Perpiqeni per ne.
  Kete kerkese kemi.

  Reply to this comment
 5. mateo May 7, 01:41

  Zonja Vllahutin!
  Ne se Europa qenka per qytetaret,a e dini ju se shqiptaret nuk i do qpolitika jone e jo me Europa?
  Nje shtet qe nuk degjon e zgjidh ankesat e popullit eshte diktature!
  Sot ne Shqiperi nuk te pret asnje zyrtar per ankesat qe ke!
  Prandaj hapjen e negociatave e duan per vete e jo per ne!

  Reply to this comment
 6. intelektuali May 7, 08:04

  Coja Edi Rames kete mesazh te bukur qe te kuptoje qe:

  SHQYPNIA NUK DO KULLA BETONI TE FINANCUARA NGA DROGA DHE KOKAINA TE KAMUFLUARA ME PROPAGANDE ENVERISTE SI ZHVILLIM SOCIALIST,

  por:

  Shqyptaret po kerkojne anatarsim ne BE per te gjetur pune te ndershme dhe te respektueshme si te gjithe popujt e tjere te Evropes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*