Vlorë, 16 vite në arrati, arrestohet i kërkuari për vrasje

October 1, 2017 10:10

Vlorë, 16 vite në arrati, arrestohet i kërkuari për vrasje

Policia e Vlorës ka arrestuar një 40-vjeçar i cili ishte i shpallur në kërkim për vrasje me dashje.

Në vijim të punës së policisë për kapjen dhe vënien para përgjegjësisë ligjore shtetasit e shpallur në kërkim, kanë bërë të mundur kapjen dhe ndalimin e shtetasit Juljan Dautaj (ose ndryshe Mikel Serjanaj), 40 vjeç, banues në Vlorë.

Policia sqaron se “ndaj 40-vjeçarit Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë me Vendim Penal Nr. 339, datë 23.09.2017, i ka caktuar masën e sigurimit personal “Arrest në burg”, për veprën penale ‘’ Vrasje me dashje’’, parashikuar nga neni 76 i Kodit Penal.”

“Juljan Dautaj ka qenë i përfshirë në një ngjarjen të ndodhur më datë 27.11.2001, në vendin e quajtur ”Kalithea” në Athinë, ku i arrestuari ka vrarë me thikë shtetasin K.P”, informoi policia.

Materialet janë referuar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë për veprime të mëtejshme.

October 1, 2017 10:10
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*