Vlorë, arrestohen 3 persona për armëmbajtje pa leje

February 24, 2016 09:14

Vlorë, arrestohen 3 persona për armëmbajtje pa leje

Policia e Vlorës ka arrestuar 3 persona të cilëve iu gjetën 3 armë zjarri dhe 36 fishekë.

Në kuadër të operacionit të koduar “TRESHJA ECCOBET”, blutë e Vlorës arrestuan shtetasit Vasil Papa, 32 vjeç, Ergyst Murati, 27 vjeç dhe Klajdi Begaj, 26 vjeç.

Gjatë një kontrolli të ushtruar në një lokal bastesh sportive në lagjen Pavarësia,  kanë konstatuar se shtetasit e arrestuar kishin me vete secili nga një pistoletë dhe fishekë.

Policia ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale 2 pistoleta TT model 54, 1 pistoletë Beretta, 21 fishekë të kalibrit 6.72 mm dhe 15 fishekë të kalibrit 9 mm.

February 24, 2016 09:14
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?