Vlorë, asgjësohen 14 mijë rrënjë kanabis

August 18, 2016 11:09

Vlorë, asgjësohen 14 mijë rrënjë kanabis

Policia e Vlorës ka asgjësuar në orët e fundit 8 parcela me rreth 14.400 rrënjë bimë narkotike të llojit kanabis sativa.

Bimët narkotike u gjetën të mbjella në fshatrat Beshisht dhe Roms, të kultivuara në tokë dhe kubikë nëpër pyjet e këtyre fshatrave.

Policia bëri asgjësimin e tyre me anë të copëtimit dhe djegies me zjarr, bëjnë të ditur burime policore lokale.

Aktualisht po punohet për identifikimin dhe kapjen e kultivuesve të këtyre bimëve narkotike.

August 18, 2016 11:09
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*