Vlorë, asgjësohen 5365 bimë kanabis

August 27, 2016 11:48

Vlorë, asgjësohen 5365 bimë kanabis

Policia e Vlorës ka asgjësuar 26 parcela me rreth 5365 rrënjë bimë narkotike të llojit kanabis sativa.

Bimët u gjetën të mbjella në fshatrat Penkovë dhe Mavrovë. Ato ishin të kultivuara nëpër sipërfaqe të vogla toke pa pronar.

Policia bëri asgjësimin e tyre me anë të djegies me zjarr.

Po punohet për identifikimin dhe kapjen e kultivuesve të këtyre bimëve narkotike.

August 27, 2016 11:48
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*