Vlorë/ Dhunoi gruan, bie në pranga një 37-vjeçar, arrestohen edhe dy të tjerë

October 17, 2020 15:56

Vlorë/ Dhunoi gruan, bie në pranga një 37-vjeçar, arrestohen edhe dy të tjerë

Policia e Vlorës njofton se në orët e fundit ka arrestuar 3 persona dhe ka proceduar në gjendje të lirë 3 shtetas të tjerë.

Sipas policisë, në pranga ka rënë një 37-vjeçar, që përpos se ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij, ka dhunuar efektivët e policisë në komisariat.

Njoftimi i policisë:

Vijon puna e Policisë për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Policia ka arrestuar në flagrancë 3 shtetas dhe ka proçeduar në gjëndje të lirë 3 të tjerë, për vepra të ndryshme penale.

Sepecialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Vlorë , arrestuan shtetasin Xh.Xh., 37 vjeç, banues në lagjen 24 Maj, Vlorë, pasi ka ushtruar dhunë fizike, ndaj bashkëshortes së tij. Gjithashtu në ambjentet e Komisariatit të Policisë Vlorë shtetasi Xh.Xh., ka kundërshtuar dhe goditur punonjësit e policisë së rendit gjatë ushtrimit të detyrës.

E. Dh., 39 vjeç, banues në lagjen “Lef Sallata”, Vlorë, arrestimi i ketij shtetasi u bë pasi, në fshatin Roms, Selenicë, në automjetin në pronësin e tij, shërbimet e Policisë  gjetën dhe sekuestruan doza me lëndë narkotike kanabis dhe një fenelinë si ajo që përdoret nga Policia e Shtetit.

Specialistet e Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasin N.E., 19 vjeç,  banues në lagjen “28 Nëntori”, Vlorë, pasi në dt.16.10.2020, në aksin rrugor në fshatin Plasë, Vlorë, është konstatuar duke drejtuar automjetin e markës “Volksëagen”,  pa leje drejtimi.

U proçedua në gjëndje te lirë shtetasi A.Gj., 29 vjeç, banues në lagjen “10 Korriku”, Vlorë, pasi gjatë kontrollit personal i është gjetur një sasi lënde narkotike e llojit Canabis Sattiva.

U proçeduan në gjëndje të lirë shtetasit N. M., 17 vjeç dhe M.P., 15 vjeç, banues në Ksamil, sepse në datë 14.10.2020, në lagjen nr.1 Ksamil , për motive të dobëta kanë goditur me sende të forta shtetasin O.K., 16 vjeç, banues në Ksamil, Sarandë. Materialet iu referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

h.b/dita

October 17, 2020 15:56
Komento

2 Komente

  1. mali October 17, 23:02

    Ne se gruaja 37-vec nuk ja ka lene burrit ,doemos do tja beje me force ai.Perse e ka grua ?Ai eshte i pa fajshem .Ne se ka ajo relata te tjera ndryshon puna.Dhune fizike ,divorc ,loqe,c’te duhet burgu per nje kurve.

    Reply to this comment
  2. Dikush October 18, 10:45

    Po i zgjuar po te drejt ka.Edhe ti qenke nje mendje si ai.Asaj di ti vesh emer ndersa dhunuesit jo.Je komplet injorant.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim