Vlorë, drejt Italisë më 30 kg hashash, 2 në pranga

March 14, 2014 10:00

Vlorë, drejt Italisë më 30 kg hashash, 2 në pranga

Dy persona u arrestuan nga policia kufitare në Vlorë, pasi u kapën me 30 kg lëndë narkotike të llojit kanabis sativa. Mësohet se lënda narkotike ishte fshehur në shasinë e automjetit tip “Citroen”, me targë AA722IL. Policia tha se prangosi dy personat që udhëtonin me mjetin, Elvis Zyka dhe Marsid Hysi, që të dy banues në Fier. Mësohet se automjeti do imbarkohej në tragetin e linjës Vlorë-Brindizi dhe policia dyshon se destinancioni i drogës ishte Italia. 

March 14, 2014 10:00
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*