Vrasja e dyfishtë në Vlorë, 4-vjeçarja pa t’i vritet i ati dhe kushërira

January 3, 2015 10:20

Vrasja e dyfishtë në Vlorë, 4-vjeçarja pa t’i vritet i ati dhe kushërira

Vajza 4- vjeçe e viktimës Parid Veliaj është dëshmitarja më e vogël e dramës së rëndë në Vlorë ditën e dytë të Vitit të Ri.

Ndërkohë Ervis Lulushi, ka pranuar autorësinë e vrasjes së Parid Velajt dhe 21 vjeçares Paola Bishaj, raporton Ora News.

Burimet kanë bërë të ditur se 27 vjeçari ka mohuar të ketë rrëmbyer një automjet dhe të ketë kërcënuar policinë.

Mesditën e 2 janarit 2015 Ervis Lulushi vrau 21 vjeçaren Paola Bisha dhe 28 vjeçarin Parid Veliaj. Në vendin e ngjarjes mbeti i plagosur edhe 28 vjeçari Gerti Arapi.

Dëshmitarja e vrasjes, vajza 4 vjeçare

E ulur në tavolinë me prindërit ajo ka parë sesi është vrarë kushërira e saj 21-vjeçarja Paola Bishaj dhe babai që tentoi të ndalonte krimin e rëndë.

Sipas policisë së Vlorës vogëlushja për fat të mirë i ka shpëtuar plumbave të 28- vjeçarit Ervis Lulushi por ka pësuar tronditje nga skena dramatike që i është dashur të përjetojë.

Pas hetimeve intensive policia bregdetare ka zbardhur gjithë detajet e vrasjes së dyfishtë duke lajmëruar edhe arrestimin e një oficeri ushtrie që nuk ka kallëzuar planin e autorit me të cilin kishte kaluar ditën në qytetin bregdetar.

***

Vlorë, ekzekutohen me pistoletë në lokal 2 të rinj, plagoset një tjetër

Një krim i rëndë ka tronditur mesditën e sotme qytetin e Vlorës. Dy persona janë ekzekutuar me armë zjarri pranë Shkollës së Marinës.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në ambientet e jashtme të një lokali, ndërsa viktimat e këtij krimi janë 30­vjeçari Parid Veliaj dhe 20 ­vjeçarja Paola Bishaj.

Nga të shtënat ka mbetur i plagosur edhe një person tjetër.

Policia ka shkuar menjëherë në vendgjarje dhe ka arrestuar personin e dyshuar të krimit, 27­vjeçarin Ervis Lulushi.

Nga dëshmitarë mësohet se 20­-vjeçarja Paola Bishaj po pinte kafe me kushëririn e saj, viktimën Parid Veliaj dhe Gerti Arapi që mbeti i plagosur, i cili do të fejohej me motrën e P. Bishaj.

Në ato momente autori i krimit ka thërritur 21- vjeçaren për sqarim, por kushëriri i saj, Parid Velaj nuk e ka lejuar këtë gjë. Ai e ka larguar autorin nga ambjentet e lokalit ku qëndronin të rinjtë, por vetëm pak çaste më vonë 28­- vjeçari Ervis Lulushi është kthyer me pistoletë dhe ka qëlluar mbi personat në tavolinë.

Ai ka qëlluar fillimisht në drejtim të Paolës, e cila ka mbetur e vdekur në vend. Më pas është qëlluar kushëriri i saj, Parid Velaj, i cili ka dashur të ndalojë autorin të qëllojë. Shtetasi Gerti Arapi shpëtoi pasi arma me të cilën po qëllonte Lulushi, u bllokua, por ai ndodhet në spital pas mbeti i plagosur.

Gjithë ngjarja e rëndë mendohet se ka ndodhur pasi viktima Paola Bishaj kishte refuzuar lidhjen me autorin e krimit.

 

January 3, 2015 10:20
Komento

26 Komente

 1. Lul January 2, 17:20

  Dt 2.I.2015 ne republiken e shqiperis vdesin 6 vete….2 te vrare me kallash…1 ne tirane nga te ftohti…3 gra asfiksohen nga gazi si rezultat i mungeses per ngrohje..shpreh ngushllimet per familjaret qe humben te afermit e tyre….po qeveritaret si i kaluan festat!!!!!!!!

  Reply to this comment
 2. kanina January 2, 19:20

  PO pse seha mortja ,lulushin e gjithe sojin e evgjiterve te vlores …po ca kerkonte evgjiti ..te ajo vajze ..ajo ishte nje femije i shkelqyer ,nje studente shembellore qe shkelqeu ne mes qinndra studenteve ne gjermani ..vajza kish ardh me pushime ….ju pervelofte shpirti dhe u shofshin ordineret evlores qe e kan kthye kete qytet ne vend krimi …Ky qen te varet …..kerkonte fhe floririn .,qymyri ..i ndyre ..

  Reply to this comment
  • Vlora January 3, 09:07

   Ishte me verte vajze e mrekullueshme nga nje familje shume shume e mire. Familje me vlera qytetare. Vetem kush i njeh e kupton qe ne jemi popull i mallkuar me keta plera kriminel qe marrin jete.

   Reply to this comment
 3. Ersaersa January 2, 20:07

  Jemi ne shekullin e 21 dhe injoranca ,shpellaret ende ekzistojne!
  Po cfare kujtoi ky kriminel,vajza e botes eshte mall e ai pronar?
  Aq me teper qe tani lexova se e ndjera ishte studente!
  Ai duhet te denohet me burgim te perjetshem,ndonese mire do ishte te varej ne mes te Vlores!
  Si nuk po civilizohet ky popull,o ZOT?
  Ky person eshte nje nga djajte e tokes!
  (Nuk di nese keni degjuar Saimir Pirgun e Ardit Gjebrene te kenga” O ZOT ”
  E vrafte Zoti ate kriminel qe futi dy te rinjte ne dhe!
  Mallkuar qofte!

  Reply to this comment
 4. enri January 3, 08:20

  Po jane armet e sali plehut ne gjiro,eshte ai qe hapi depot,hapi burgjet,dhe i tha ketij popjllj vrituni mes jush tani,dhe kjo gje po ndodhe,paguajme poshtersite e plehut sali,injorancen qe ai mbolli se bashkh vravrasjen,kjo eshte produkt madi in sali muti.

  Reply to this comment
 5. Fredi January 3, 09:31

  Nga artikulli jepet pershtypja se vrasesi dhe vajza kishin histori me perpara bashke dhe pastaj ajo e la per nje tjeter. Eshte dhe faji i saj qe u lidh me nje njeri qe i ka drrasat mangut, vajzat duhet ta kene parasysh se ketu jemi ne shqiperi dhe meshkujt jane me xheloze se gjetke ne europe. Nuk po them qe eshte fajtore po po te mendohej me mire qe ne fillim do evitohej fatkeqesia.

  Reply to this comment
 6. Lul January 3, 10:02

  Nje ligj me pushkatim do ishte me se i duhur ne ate vend qe te bente synet keta trima te Saliut qe i rriti ne dy dekadat e fundit.

  Reply to this comment
 7. Gjergj January 3, 11:04

  Shqiperia ne pergjithesi, Vlora ne vecanti, jane mahnitese per nga bukuria natyrore qe iu ka falur Zoti. Imagjinoni sikur gjithe kjo bukuri, te mos prishej nga shqiptare ne pergjithesi dhe vlonjate si Ervis Lulushi ne vecanti. Eshte jashtqitje njerezore, kjo zgjebe e armatosur.
  Zgjebja kombetare shqiptare, vazhdon me komentues si Fredi,,,,,qe nga artikulli, “krijon pershtypjen” se vajza na paska patur dicka me pare me Lulushin.
  Jane Fredet shqiptare, me oren e tyre te mbetur tek shpellarija, qe i kthejne keto qytete shqiptare, ne nevojtore te njerezimit,,,,,qe kerkojne te shesin per trimeri, zbrasjen e armes kunder njerezve te paarmatosur, qe mendojne se “te qenit te lidhur me pare”,,,justifikon marrjen e pistoletes dhe vrasjen e nje femre.
  Cfare kane te perbashket Fredet shqiptare dhe talibanet e Afganistanit?………

  Reply to this comment
  • Pellazgu January 3, 13:25

   @Gjergji

   Kjo është ajo çka ka shkruar @Fredi:
   “Nga artikulli jepet pershtypja se vrasesi dhe vajza kishin histori me perpara bashke dhe pastaj ajo e la per nje tjeter. Eshte dhe faji i saj qe u lidh me nje njeri qe i ka drrasat mangut, vajzat duhet ta kene parasysh se ketu jemi ne shqiperi dhe meshkujt jane me xheloze se gjetke ne europe. Nuk po them qe eshte fajtore po po te mendohej me mire qe ne fillim do evitohej fatkeqesia”.

   Ç’të keqe ka nëse ky artikull i ka krijuar @Fredit atë përshtypje? Ç’ka këtu për ta etiketuar taleban? Mos ke ndonjë inat personal me @Fredin dhe ke gjetur rastin më të papërshtatshëm për të nxjerrë dufin? Asgjë nga ato që shkruan për @Fredin nuk qëndron.
   I vetmi taleban këtu je ti, që nuk arrin të kuptosh thelbin e komentit. Nëse arrin ta kuptosh dhe ke dashur të nxjerrësh dufin me të, ke zgjedhur kohën dhe rastin më të keq. Viktimat e meritojnë respektin e gjithkujt.

   P.S.: Fredit duhet t’i jesh mirënjohës, sepse të ka dhënë këshillën që kur të lidhesh me të dashurin tënd t’i hapësh sytë mirë, që t’i njohësh karakterin më parë, duke mos u futur në marrëdhënie me tipa të tillë kriminelë.

   Reply to this comment
   • Gjergj January 3, 16:54

    Here pellazg e here pallosh, koka mbetet bosh.
    Gjithcka eshte “personale”, ne boten e pellazgeve. Edhe kur flasin si e ema e Zeqos ne maje te thanes dhe ndosin faqet e komenteve, me “shkencen” e tyre prej fshataresh. A nuk eshte kjo, nje arsye me teper, per “te njohur” shqipfoles te tille? Patjeter qe JO.
    Nuk te njoh o pellazg dhe mos e cofte Zoti, te kaloj kohen me turlifarlloj zogj gomeresh, qe hiqen si psikologe dhe japin “keshilla per njohjen e karaktereve”, te debileve shqiptare.
    Shqiperia ka shume “psikologe” si Zotrote.

    Reply to this comment
    • Pellazgu January 3, 17:11

     @Gjergj
     Fatkeqësisht Shqipëria ka shumë hajvanë si puna jote, që shfrytëzon një rast të tillë për të shfrenuar shpirtin e zi të urrejtjes primitive që patjetër duhet të të ketë kapluar gjenetikisht. I shkreti ti mor talebanis.

     Reply to this comment
   • Fredi January 3, 17:33

    Pergjigje Pellazgut: Une jam Fredi qe bera komentin e pare qe e nisi debatin dhe me behet qejfi qe e ke kuptuar sakte ashtu si e kam ndermend.

    Sa per pergjigjet e Gjergjit mos e vri mendjen se ky eshte interneti dhe njerezit i keqkuptojne gjerat me dashje vetem per te nxitur debate.

    Per te respektuar viktimen dhe familjaret e saj eshte e mire te mos meremi me ofendime brenda kesaj rubrike.

    Reply to this comment
 8. beni January 3, 11:08

  Kur do shpetoje ky vend nga budallenjte!? Jane kudo ne cdo familje popull idiot i paedukuar dhe gdhe. Fuck you all!!!

  Reply to this comment
 9. giudice January 3, 12:02

  Jeten ta jep zoti dhe ai ta merr. Pervec tij asnje ne bote nuk duhet ta marre. Autori duhet te mare maksimumin e denimit. Kjo ishte edhe idea e sali qelbesires u dha armet njerezve qe te vriten me njeri tjetrin. Dhe me e bukur eshte se ka akoma budallenj qe i shkojne prapa akoma sali per es.

  Reply to this comment
 10. "Horri i Bulevardit" January 3, 12:33

  Mund te intetesohet prokuroria, ne qofte se vrasesi eshte vaksinuar, me vaksinen e mbas vitit 92, atehere duhet liruar, se eshte i papergjegjshem.
  Ju kujtohet kur gerthiste Saliu, se shqiptaret sjane vaksinuar asnjehere ne kohen e Enver Hoxhes dhe kur u be president, vaksinoi te gjithe ne moshen 14 vjec.
  Une jam i bindur se ai vaksinim kaq i shpejte dhe me ngulm, nga ana e Berishes, ka qene nje taktike serbe, per te handakosur popullin shqiptar.

  Reply to this comment
  • Pellazgu January 3, 13:04

   @”Horri i Bulevardit”

   Vetëm një hajvan si ty mund të bëj një koment të tillë për një artikull ku flitet për humbjen e dy jetëve të pafajshme. Ti mor kafshë (për pak desh shkrova gabimisht “njeri”) nuk ke ndryshim nga vrasësi, përderisa, me të njëjtën gjakftohtësi që ai ka shkrehur armën, ti shkreh budallallëqet prej gomari që kullot në Gjermani. I shkreti ti që të ka mbetur ora tek Emveri dhe Saliu, aq sa për t’u marrë me ta nuk respekton as të ndjerët.

   Reply to this comment
   • "Horri i Bulevardit" January 3, 13:24

    Vertet o njeri, meso se ne fakt kafshet kane me teper personalitet se njeriu me emrin shqiptar malocar.
    Kur nuk je ne gjendje te kuptosh SARKAZMEN, shuj, sic thone kosovaret, kur duan tja mbyllin halen dikujt.
    Te tjera vrasje do te ndodhin dhe malocare si ty, sdo te mund te kuptojne kurre, pse erdhi kjo gjendje dhe u kthye ne sistem, se vete ke qene pjese e sistemit vrastar berishian.
    O “njeri”, sistemit te Enver Hoxhes, per keto pune, ti rruash KOQET, se ai Enveri, te tridhte dhe conte burre ne Bulqize dhe te kthente zoje e rande.

    Reply to this comment
    • Pellazgu January 3, 17:08

     @”Horri i Bulevardit”

     Sarkazëm me fatkeqësinë e tjetrit?!
     Vetëm një enverist mund ta bënte, sepse është një … që është mësuar që të bëjë “gallatë” me jetën e tjetrit qysh në kohën kur Enveri u “tridhte” jetët shqiptarëve. Dhe dihet se Enveri nuk do ia kishte dalë dot të tridhte jetët e shqiptarëve për 50 vjet, nëse nuk do kishte si ty…

     Reply to this comment
     • "Horri i Bulevardit" January 3, 18:18

      Ke te drejt, kur edhe une replikoj me “njerez” si ty.
      I rrofsh saliut o salesh, ashtu sic i rrojte Enverit, o malocar.

     • Pellazgu January 3, 20:22

      @”Horri i Bulevardit”

      O horr i Saliut, birit të Enverit, më ke ngatërruar me veten Saliut t’i rrosh ti mor salesh dhe katundar i pagdhendur. Edhe ti, njësoj si Saliu, që shkonte ndër xhenaze për të ngushëlluar dhe thoshte “jam shumë i gëzuar që marr pjesë në hidhërimin tuaj”, duke dashur të bëjë politikë edhe me vdekjen e të tjerëve, përdor politikën në një vend ku flitet për dy viktima të shkaktuara nga një i marrë.
      Merre vesh o pastrues i haleve të gjermanëve se gjërat nuk janë si të ka mësuar babi yt Enveri, “O me ne, o me ata”, por ka edhe “as me ne, as me ata”. Ka edhe “kundër të dyja haleve”, që përfaqësohen nga enveristët si ty dhe Saliu, kundër të cilit ti “gjoja” je…
      Në seancat midis pastrimit të haleve lexo ndonjë gjë që ta përmirësosh sado pak horizontin e “nxirë” nga mësimet e Enverit tënd, o QYP.

     • "Horri i Bulevardit" January 3, 21:39

      O pelazg, mos je gje nga ato more djalke, te shkruaj tani, se ne kete ore ske kohe te me kthesh repliken, se je e zen me klientet.

 11. mirel drejtesia January 3, 17:28

  ngushellime familjes ……………

  vdekje bastarderve me gjithe familjet e tyre prej bastardi !

  Reply to this comment
 12. Dritani January 3, 18:56

  @ Pellazgu!
  O robo mundohu te jesh me i qete kur komenton, mos i zbraz sherret e dites , apo humbjet ne bixhoz dhe plot te tjera qe shkaktojne nevrasteni deri ne fazen skizofrenike, ne blogun e komenteve te kesaj gazete.
  Po kush je ti xhanem qe i quan njerzit, sikur te jene shoket e tu, hajvaner dhe kafshe?
  Nejse, e di qe edhe mua do te me fyesh, por nuk e çaj shume per fyerjet virtuale te kujtdo qofte.
  Problemi eshte se ka plot qe preken nga fyerjet e tua prej n je rrugaçi qe te duket vetja si i zgjuar. Te paska hy vetja shume ne qef, çka domethane se ose je nje psikopat i lindur, ose tymos shume nga ajo bima.. Shkurt na ke çare laren me keto budallalleqet e tua. Leri mor zotni njerzit te thone mendimin e tyre, ti ja fut katunçe per vete dashke te beke avokatin dhe fillon e therr si trap komentet e te tjereve.
  E qe ta dish ti mor robo ne kete rast thuhet vetem : Ngushellime familjareve per humbjen e jeteve. Askujt nuk i duhet jeta private e tjetrit. Per te tjerat po ka shtet te veproje, po nuk ka, atehere nuk ka nevoje njeri per komente se problemet i zgjidh i interesuari.

  Reply to this comment
  • Pellazgu January 3, 20:34

   @Dritani

   Unë të të shaj ty?!
   S’është hiç e nevojshme, sepse ti shan veten mor qenie pa bosht. Vetë fakti që nisesh e gërricesh me mua, ndërkohë që thelbi i komenteve të mia është pikërisht ai që ti shkruan në fund të komentit, është treguesi më i mirë se t’i i jep kujtdo një pasqyrë të qartë të gjendjes tënde intelektuale dhe psikike.
   Ç’të duhet ty se ç’zbraz unë, apo je si Shaban Qosja e nuk rri dot pa u gërricur? Kush je ti që u del në mbrojtje njerëzve, me pretekstin se gjoja unë i paskam sharë dhe ndërkohë hidhesh e më shan mua?
   Unë nuk pres që një qenie si ty të kuptojë se ç’shkruaj,

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim