Vlorë, kontrolle të shumta, 250 policë në operacion

September 4, 2013 09:44

Vlorë, kontrolle të shumta, 250 policë në operacion

Policia e Vlorës ka nisur një operacion në shkallë të gjërë me qëllim mbajtjen në parametrat maksimalë të sigurisë publike.

Në ndihmë të Drejtorisë së Policisë së Qarkut të Vlorës kanë mbërritur edhe forcat speciale të ardhura nga Tirana dhe ato të FNSH-së së Fieri.

Kontrollet kanë nisur që mbrëmjen e së martës dhe në aksion janë aktivizuar më shumë se 250 efektiva të policisë.

Sipas policisë së Vlorës, janë ngritur postblloqe në të gjitha rrugët kryesore dhe dytësore duke bërë kontrolle të shumta nëpër lokale dhe automjete të dyshuara.

Objekti i këtyre kontrolleve ka qenë kapjen dhe ndalimin e personave në kërkim, sekuestrimin e armëve pa leje, bllokimin e mjeteve pa dokumente etj.

September 4, 2013 09:44
Komento

1 Koment

  1. lini September 4, 10:19

    Keta e keto qe kerkon policia e Saliut disponohen ne seline e PD-se,kot mundohen ne Vlore .Apo u ka ardhur dita e duan patjete sherr.Jeni kujtuar vone ore bashi.buzuker te M.Nokes

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*