VLORË/ Numërohen 208 nga 447 kuti në Vlorë, kryeson PS me 60.4% të votave

June 26, 2017 09:55

VLORË/ Numërohen 208 nga 447 kuti në Vlorë, kryeson PS me 60.4% të votave

Vlora ka filluar procesin e numërimit të votave më pas se qarqet e tjera.

Nga numërimi i 208 kutive nga 447 ne total, PS është në avantazh të ndjeshem e ndjekur nga PD.

Në bazë të rezultatit që prodhojnë 208/447 kutitë e numëruara, Partia Socialiste ka marrë 30809 vota ose 60,34%, PD merr 10354 vota ose 20,3% të votave. LSI ka marrë 13.0% ose 6622 Vota.

PDIU ka 3.1% – 1583 Vota.

June 26, 2017 09:55
Komento

1 Koment

  1. Sheiku Like i skraparit June 26, 11:10

    C’te thuash!Ka dhe ne Vloren heroike kokpalare,te degjeneruar e hajdute (perjashto disa te rinj e te reja qe genjehen nga llustra e jashtme e kesaj particke,pavaresisht se nga brenda cdo gje behet sic do kapua i tyre dhe ideologjia e parimet e saj jane per te fshire bythen e like floririt,te Monikes e luan leshit)qe votojne akoma per sheikun e skraparit,eksobarin e ketij vendi dhe te ketij gadishulli,qe akoma ,nuk mund te them se besojne ne ndonje ideal,kane shprese tek likja i floririt,trimit te xha Jahos me bravus dhe pisqolle,qe ka bere te “dridhen” malet e ketij vendi nga sokellimat e tij,qe perpiqet te shohe vehten ne pasqyre se kujt i ngjan me shume: heronjve te veriut apo ndonjerit me cucun te vogel qe e mendon veten si Bonaparti?Ne fakt ka koke te madhe dhe thone se ata qe kane koke te madh e katrore si te likes kane shume tru-ne fakt merda,prandaj kane perspektive qe kur te vije momenti i duhur populli tu thote te shkojne te bejne shurren,sic i tha kete radhe populli yne likes dhe leshelise,shoqatezen e tij te interesave dhe te korrupsionit dhe e largoi,te pakten tani per tani,nga tepsia,per te cilen likja ndermorri turravrapin,bashke me sejmenet e tij dhe e shoqja veshi dhe uniformen,ne pritje te ngriheshin shqiptaret e leshelise ne kryengritje ne mbrojtje te zarfave,te fotografimit te votes,te berjes se listave dhe mbledhjes se kartave te identitetit ne kembim te grushteve me para te tij.Sa gjynah qe populli i zgjuar i ketij vendi nuk votoi partine e pare te ketij vendi(per matrapazlleqe,intriga,loje me dy porta,presione e shantazhe nga te dyja anet,korrupsion,per mbledhjen e perqindjes se rroges ne kembim te emerimit ne vende pune,drejtorira e minsitri etj e te tjera te ketij lloji) dhe e coi ne vendin e qenit,atje ku dhe ishte ne fakt,por qe donte te kapercente nga vendi i trete ne te parin me urdherin e peshkut.Te shpresojme ne zbatimin e vetingutr dhe pas kater vjetesh t’i votoje ky popull i zgjuar dhe i etur per drejtesine e munguar deri tani t’i votoje prapa liste si lipe shtogu dhe te shpetojme njehere e mire nga ky monster e klasit te pare,te cilin jo me kot ne Bruksel e njohin me emrin “Eskobari i politikes se gadishullit Ballkanik”.Prit like,prit,se s’ke pare gje akoma-kur thote dhe i madh Edi Rama.Reforma do filloje nga zbatimi se shpejti.Mjafrt e vonove ne prapaskene e me marifete.Dhe merre me relaks,me qetesi dhe dashuri.Bye Bye!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*