Vlorë, pas mocionit, Këshilli i Qarkut shkarkon Dhimojanin

June 4, 2014 14:11

Vlorë, pas mocionit, Këshilli i Qarkut shkarkon Dhimojanin

Me 39 vota pro dhe 3 kundër u shkarkua kreu i Këshillit Qarkut të Vlorës, Anesti Dhimojani. 42 këshilltarë të Këshilit të Qarkut u mblodhën sot në një mbledhje jashtë radhe, pas kerkeses per mocion dorezuar nga e majta në këshill për shkarkimin e kreut. Dhimojani ishte zgjedhur nen siglen e PD pas zgjedhjeve lokale te 8 majit. Mbledhja ka nisur ne debate duke qene se kryesia e qarkut kish kerkuar mbledhje me date 9 qershor. Kjo eshte kundershtuar nga anëtarët e majtë, duke sjellë dhe bojkotin e kësja mbledhje nga e djathta në këshill. Pas shkarkimit të Dhimojanit, per postin e kryetarit u propozua vetem nje kandidature ajo e Sadrit Danaj, i cili u mbeshtët edhe nga PDK, PPDNJ e aletë të majtë në këshill.

June 4, 2014 14:11
Komento

6 Komente

 1. kico June 4, 15:29

  Sadrit danaj eshte i denuar per grabitje dhe mashtrim ne Itali. Por Kocua nuk mund te gjente ortak me te mire per ti shitur abisnetin me cmim te kripur e per kompesim e beri kryetar qarku. Bashke do “kujdesen” per bregdetin. Urime.

  Reply to this comment
 2. spartak domi June 4, 16:02

  Pyesni Sokol Mulosmanin kush eshte Sadrit Danaj se ka kaluar nga duart e tij.

  Reply to this comment
 3. Ana Simo June 4, 16:09

  Jam shume e zhgenjyer z Rama. T’ju vije rende qe e late Vloren ne nivel kaq ordiner perfaqesimi. Vlora nuk eshte te tallet koco kokedhima. Zot sa turp. Sadrit Danaj kryetar.

  Reply to this comment
 4. Theodor Drajzer June 4, 16:38

  Largohet me dhune nje njeri me shkolle dhe ….
  vendoset nje injorant dhe ordiner , lende e pare per policine.
  rrofte rilindja
  rrofshin fshararet e Vlores qe e kthyen qytetin ne germadhe.
  kalova para disa ditesh ne sheshin e flamurit.
  gropa dhe germadha dhe nje dinosaur prej betoni i pambaruar.
  shoqeruesi im me thote se kete qytet e kane quajtur mbretereshe e turizmit. ju pergjigja se ndoshta me eufemizem. jo me thote ai e thone me te vertete. ju pergjigja “t’i thuash ketij qyteti mbretereshe eshte njesoj sikur bajges t’i thuash pikture e van gog. O tempora o mores.

  Reply to this comment
 5. sopiqoti June 4, 16:51

  Nuk e kuptoj,aq te pa informuar dhe miop jane te 39 keshilltaret qe e votuan Sadri Danajn?Sa me pare te dali vete ai ne tv dhe te thote te verteten.

  Reply to this comment
 6. June 4, 17:31

  Sipas gazetave italiane ky eshte aleat i mafias siçiliane dhe ka marre pjese ne grabitjen e nje vajze te nje sipermarresi nga toskana . O sa turp ! O Rama , hapi gerrdoqet e syve se nuk le maskara pa vene drejtues kur element pozitiv nga e majta nuk te mungojne .

  Sicilia, albanesi dietro il tentato sequestro.
  Allarme di Tinebra: alleati di Cosa Nostra
  – Stavano progettando in Sicilia il rapimento e forse l’ assassinio della figlia di un imprenditore toscano, insieme con una coppia di italiani: ma Jacaj Gezim e Sadrit Danaj, albanesi di Valona, sono stati arrestati dai carabinieri di Caltanissetta prima che potessero realizzare i loro piani; i loro complici, anch’ essi ammanettati, sono Graziano Ambrogetti, 42 anni, e Dante Cavasini, 50 anni, piccoli impresari di Orbetello (Grosseto). «Siamo molto preoccupati – ha detto il procuratore di Caltanissetta Giovanni Tinebra – l’ avvenuta saldatura tra schegge di Cosa Nostra, “stidde” e criminalità albanese fa temere una recrudescenza delinquenziale».

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*