Vlorë, sekuestrohen 16 kg kanabis e fshehur në dyert e makinës

December 30, 2015 18:59

Vlorë, sekuestrohen 16 kg kanabis e fshehur në dyert e makinës

Në Portin e Vlorës u sekuestruan 15 kg 740 gr lëndë narkotike e llojit “Cannabis sattiva” në një automjet “BMV”.

Policia ka arrestuar në flagrancë poseduesin e lëndës narkotike, njëkohësisht drejtuesi i mjetit, Sokrat Sulejmani, 26 vjeç, banues në Vlorë.

Lënda narkotike ishte e ndare në 15 pako, të mbështjella me letër natribani të tejdukshme, të cilat ishin të fshehura në pjesën e poshtme të dyerve anësore (traversë).

Policia ka bërë shoqërimin dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit: Sokrat Sulejmani, për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”.

December 30, 2015 18:59
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*