Vodhën sende me vlerë në një varr të lashtë, 26 persona vendosen në pranga

August 19, 2018 22:38

Vodhën sende me vlerë në një varr të lashtë, 26 persona vendosen në pranga

26 persona që janë akuzuar për vjedhje relikesh në një vend të lashtë varrimi, janë arrestuar nga policia kineze.

Kjo e fundit bën me dije se personat kanë vjedhur 650 objekte, duke përfshirë sende dhe stoli prej ari dhe argjendi.

Ministria e Sigurisë Publike e Kinës tha në një deklaratë se artikujt e vjedhur në krahinën veri-perëndimore të Qinghai-it datojnë që nga shekulli i VII.

Dyshohet se reliket u vodhën, për t’u shitur më pas për 11 milionë dollarë.

s.a/dita

August 19, 2018 22:38
Komento

1 Koment

  1. Aleksander Thana August 20, 02:26

    Eshte normale te ruhen me fanatizem vlerat kombetare, te cdo kohe dhe demtuesit e grabitesit te denohen, ndersa ne vendin tone eshte bere normale me te drejten e qytetarise kriminale qe ne keto 28 vjete, vetem grabiten, shiten ne tregun e Zi, deportohen e shkaterrohen pa hyre gjemb ne kembe.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim