Vodhi 945 mijë euro, arrestohet ish-drejtori i bankës në Devoll

April 23, 2015 08:07

Vodhi 945 mijë euro, arrestohet ish-drejtori i bankës në Devoll

Ish- drejtori i një banke të nivelit të dytë në Devoll është arrestuar pasi akuzohet se për mes falsifikimit të dokumenteve ka arritur t’u marrë 25 klientëve shuma në vlerë totale rreth 945 mijë euro.

Policia ekzekutoi sot urdhërarrestin ndaj E. Çokanit firmosur nga Prokuroria e Korcës dhe pranuar nga Gjykata e këtij qyteti.

Ai akuzohet për “vjedhje të bankës” më shumë se njëherë e me pasoja të rënda dhe “fallsifikim dokumentash”.

“Nga veprimet antiligjore, ky shtetas u ka marrë rreth 25 klientëve shuma në vlerë totale rreth 945 mijë euro.

Vendimi i gjykatës është ekzekutuar nga ana e forcave të Policisë së Shtetit mbremjen e sotme, 22 prill” thuhet në njoftimin e prokurorisë.

April 23, 2015 08:07
Komento

2 Komente

 1. patrioti April 23, 15:29

  edhe Bode nga devolli eshte…..
  njesoj te dy nga devolli e financjere
  jo per administrimte lekeve te popullit.
  njeri vodhi banken e devollit
  tjetri nuk mbykqyri banken e shtetit.

  Reply to this comment
 2. demo April 23, 15:43

  Vjedhja e bankes eshte nder dhe lavdi.Mjere fukarenjte qe nuk punojne ne banka.Vjedhja dhe mospagimi i energjise elektrike denohet me ligj.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*