Vokshi: Gratë demokrate të martën në protestë kundër fjalorit banal të Ramës

February 27, 2016 13:33

Vokshi: Gratë demokrate të martën në protestë kundër fjalorit banal të Ramës

Gratë demokrate do të organizojnë ditën e martë një protestë para kryeministrisë në shenjë proteste ndaj fjalorit të ulët të përdorur sipas selisë blu nga shefi i qeverisë, Edi Rama ndaj femrave deputete demokrate.

Lajmin e ka bërë të ditur deputetja e PD-­së, Albana Vokshi, njëherazi kryetare e Lidhjes Demokratike të Gruas.

Byroja dënoi 3 deputete të PD si në diktaturë ku Byroja e partisë i përjashtonte njerëzit nga partia.

Unë dhe kolegët e mi jemi dëshmitarë të fjalorit të ulët të kryeministrit. Nuk mundet Byroja të thotë që ne nuk i kishim pamjet. Si mundet ai kryeministër të përdorë atë fjalor? Jemi nëna. Përse fëmijët tanë të dëgjojnë këtë lloj dhune.

Të gjitha ne gratë demokrate ndihemi të fyera nga ky kryeministër sepse ka dhunë pa fund dhe këtu shtoj dhunën që u ushtrua me urdhër të Ramës dhe ndaj gruas tek Liqeni.

Nuk e dhunon dot ti një grua. Në reagim të dhunës së përhershme që ushtron Rama në Parlament dhe jashtë tij, ndaj grave, nënave, në reagim të dhunës që po ushtron në jetën e përditshme, ditën e martë, ora 12:00 demokrate dhe jo demokrate, nënat dhe motrat, do protestojmë para kryeministrisë sepse ne nuk e durojmë dot më dhunën verbale dhe psikologjike të Ramës”, u shpreh Vokshi.

February 27, 2016 13:33
Komento

7 Komente

 1. Beniku February 27, 13:43

  Jam plotsishte dakort me ju ,por duhet t’i thoni”

  1 . Po jo tem e jot moter me se merren ?
  – Po se di- do pergjigjet ai.
  Ju i thoni : T’a them une.Ne motele per budello shkojne,i kam pare une atje, kur kam vajtur.
  Ai do t’u gacmoj nga dritarja .
  Ju perseri i thoni:
  – Pusho ti,se ta bej fytyren si kepuca. Je Lavire ! Je horr bulevardi ……. E ke then vet se nuk u ke asnje leke borxh prostitutave . e tjra e tjera……. I thoni turp te kesh merr shembull nga kryetari yne ,Sali. ke pare se me sa kulture flet ? Skuqet edhe pse fytyren e ka sterr si ka zemren ……….

  Reply to this comment
 2. lind February 27, 14:11

  Ku kane turp keto lavire se parla mentin e kan fitu duke ngrit shalet mirpo tani nuk po ja var kush dhe ne vend te atij mikut po fusin ke zocka vezemt, po shkoni dhe qelloni kryeministrin moj buce te perdabla dhe po te ishte sali shpellari do ju kishte shkerdhy robt por keni ren me njeri qe nuk ju ben gjo, fajin rama e ka tja shkerdhej robet ketyre buceve se na kane injoru si shtet, ndersa per fjalorin ju te dites nuk keni se mos e botoni ket koment, lulushe karagjozi ne opinion tha llafe mitra etj dhe nuk I plasi fare budallait ose I shkalluari.

  Reply to this comment
 3. TJ February 27, 14:11

  Po ne si qytetare, qe jemi, a kemi te drejte te shqetesohemi nga fjalori juaj vulgar berishian, qe nuk do ti bente nder asnjerit! A nuk jeni ju qe vetem shani! A nuk jeni ju turpi i nenave motrave grave shqiptare qevidhni shpifni dhe mbeshtetni vrasesit e Gerdecit dhe 21 Janrit! A duhet te dalim ne qytetaret dhe t’ju largojme nga politika ,qe na keni zene per fyti per 25 vjet! Nuk e kam vetem per demokratet! A e kuptoni ju se na vjen turp te themi qe jemi shqiptare?! Largohuni o shqiptare te keqinj, qe nuk po lejoni demokracine ne vendin tone!

  Reply to this comment
 4. Led February 27, 14:12

  I je ne terezi zonja Vokshi? Cfare po flet? Proteste per fjalorin e Rames??? Po te kishit nocionin e barazise, te majtet duhet te rinin ne proteste per fjalorin qe perdorin te gjithe te djathet me burra e gra… se per fat te keq tek e djathta nuk ka dallim nese je burre apo grua. Goja juaj flet njesoj

  Reply to this comment
 5. Shqip February 27, 14:46

  Mire ja u beri RAMA juve. Mos i nxirni letra et prej b…
  Ne ju kemi dhene vota e ju I keni futur ne bythe. Pasi I pshuret per 25 vjete, po na I ktheni mbrapsht E ne parlament. TUPR TE KINI.
  Si keni surat e vazhdoni te dilni. Nuk e parmbysni dote qeverine me letrat qe nxirni nga ajo v….e
  Prej jush na vjene turpe ta quajne veten DEMOKRATE.
  Besoj SE prej jush I vjene TURPE edhe nenes qe ju lindi.
  Prej jushe duhet me siguri ti vije TURPE gjithe DEMOKRATEVE TE VERTET KUDO QE NDODHEN.
  SERIOZISHTE SJELLJA E PD ME BEN TE NDIHEM KEQ.
  NUK E PELQEJE RAMEN POR MIRE JA U BERI.
  I LUMTE.
  MOS E BENI VETEN, NE TE KUNDERT DO TE GJENI PERBUZJEN E DEMOKRATEVE.

  Reply to this comment
 6. Ivani i madh February 27, 16:04

  Mos haroni te merni piceta se elbete gra dhe kini problemet o keni lejen mujore o mund tju behet sh.. e skini ku te shkoni se tani seshte Lulushi dhe Ennoja me dy m… m po Erioni qe ju ve gjobe. Dhe dilni sa me pare se sezoni i maceve mbaroi fillon muaji qe qethen keret dhe ti Vokshi e ke hak nje qethje si g… ice qe je.

  Reply to this comment
 7. MH February 28, 03:03

  Pse kaq e vonuar mori shoqe Vokshi.
  Meqe ke harrua.Te kujtoj :
  -Po motra e yte cdo behet.
  -Nuk e di.
  -Po grueja e yte cdo behet.
  -Nuk e di.
  -Do te vras.
  -Nxirreni perjashta.Kapeni per zhelesh e nxirreni perjashta
  -Dhe nuk hyn ma,dhe nuk hyn ma.
  Jam dakort me vrejtjen tende.Kuvendi dhe mbar qytetrimi shqiptare duhet edukuar ne te gjitha drejtimet ne nivel qyterimi dinjitoz europian.
  Jemi shume mbrapa e kjo shifet direkt natyrshem ne parlament te cdo seance dhe diten e ejte arrin kulmin ne artin komedi.Qe ka patur raste dhe ne tragjikomedi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*