Vokshi: Gratë shqiptare, viktima të një kryeministri që i urren

March 8, 2015 15:52

Vokshi: Gratë shqiptare, viktima të një kryeministri që i urren

“Ky 8 mars i gjen gratë në një gjendje të rëndë ekonomiko-sociale, pasojë e keqqeverisjes së vendit.” Kjo deklaratë është bërë nga deputetja dhe kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas Shqiptare, Albana Vokshi, gjatë një aktiviteti me gratë demokrate në Durrës.

Vokshi tha se gratë mbeten viktima të kësaj qeverisjeje, e cila drejtohet nga një kryeministër që ushqen vetëm urrejtje për gratë, i denigron dhe i shkel te drejtat e tyre.

Në emër të Selisë Blu, Vokshi deklaroi se në zgjedhjet lokale të këtij viti Partia Demokratike do të kandidojë më shumë gra dhe vajza. 20% e kandidatëve për kryetarë bashkie do të jenë gra, ndërsa përfaqësimi i gruas në Këshillat Bashkiakë do të jetë në masën 50%.

Deputetja Vokshi përfitoi nga kjo ditë për t’i bërë thirrje të gjitha grave të marrin pjesë në protestën masive, që do të organizohet më 12 mars, kundër qeverisjes së kapur nga krimi e që prodhon skamje e pasiguri për gratë e familjet shqiptare.

March 8, 2015 15:52
Komento

18 Komente

 1. Mark uk March 8, 16:27

  Mos ja fute kot o Vokshi,se po ti urrente nuk do ishte martuar pes here.

  Reply to this comment
  • Elpiniqi March 9, 17:23

   Ua,moj Vokshi se na felliqe!!
   Po ku e provove ti ,moj e shkrete se i urren grate Rama?
   Ne se e ke llafin per vete,eshte tjeter pune,por te keshilloj,qe ta PROVOSH nje here pastaj ta akuzosh!
   Pse urrejtje quan ti,qe Ramen e reklamuat me gjithe ALLATE ne plazhet e Frances nga inati gjoja qe te mos fitonte zgjedhjet bashkiake??
   Ne fakt ju thonit te kunderten e asaj qe mendonit: T’U BOFTE DITA NJE MIJE,O EDI RAMA PER ATO ALLATE QE ME PASKE!
   LUM AJO QE T’I SHIJON!
   Dhe rezultati doli shpejt:Te gjitha grate e Shqiperise e votuan Ramen edhe per ALLATET E TIJ!!!
   Prandaj kjo fushe(pra e ALLATEVE) eshte domen i tij,ndaj mos hani MUT kot ,se bibi brenda!
   Ka edhe nje lajm te fresket per ju te PD-se:
   Ne se prenotoni ….ALLATET e ti… merrni shperblim edhe nga nje ….guide cdo 3 muaj falas…pas “gardhit”!!!
   Kush ploteson e para numerin 30,behet automatikisht deputete ne legjislaturen e ardheshme!
   Kujdes Vokshi,zere radhen e para,meqenese ishe lajmetarja!!!

   Reply to this comment
 2. M A R K O March 8, 16:28

  Vokshi per Ju vdes Ver Llapa i 21 dhjetorit.

  Reply to this comment
 3. Kris 1 March 8, 19:15

  i ka qejf sa qe don ti provoje te gjitha.

  Reply to this comment
 4. Rimo March 8, 20:41

  Vokshi eshte transvestit, dhe kur flet per urrejtjen ndaj grave ka nder mend sojin e saj/tij..

  Reply to this comment
 5. dardan March 8, 21:29

  Ik moj prostitute se eshte fai i PD qe nuk te perjashton nga partia.

  Reply to this comment
 6. lulushi March 8, 22:35

  ike moj bushtre e sales kini goje dhe flisni ju per protesta po kush ju vine juve pase juvjen keqe per popullin shume ja keni qare allin kur ishit ne pushtet pasuruat veten moj ruspie e sales

  Reply to this comment
 7. padrino March 8, 23:36

  Për të urryer, si urren piktori , po ka dëshirë ti ndukë

  Reply to this comment
 8. Mark uk March 9, 08:59

  Po cfar .ute burrash i thuani vehtes qe fyeni nje femer.

  Reply to this comment
 9. Alphade March 9, 10:16

  Po ne kohen tuaj moj rruspi si vleresoheshin grate ?? Pftuuu race e ndyre berishovicit …!!!

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi March 9, 14:39

   Ua,ua,çfarë lajmi i çuditshëm! S’kisha lexuar kurrë lajme ku burrat femërorë flasin në emër të grave !!! Na mor vokshi,- nuk të takon ty kjo punë? Tung!

   Reply to this comment
 10. Led March 9, 10:16

  Ju lutem mos flisni per gjera qe nuk i ndjeni me te vertete. Flisni brockulla vetem e vetem se duhet te flisni si pjese e kesaj politike te felliqur, por asgje me shume. Turp

  Reply to this comment
 11. Alphade March 9, 11:09

  Berishovici- Nje felliqesire qe nuk mund te kete krahasim ne keto 100 vjet te egzistences
  se shtetit shteteror !!! Kjo monster , ky perbindesh, ky antishqiptar i terbuar ,ky kriminel
  me damke , valle do te jape llogari nje dite per malin me krime qe rendon mbi te ….!!!!!!!!

  Reply to this comment
 12. Alphade March 9, 11:20

  Nje dite i duhej Enverit per t’i rregulluar punet me banden mafioze te Saliserb Berishovicin,
  ndersa tani bejne gam- gam e bla-bla-bla dhe vetem retorike pa bereqet dhe kete na e quaj-
  ne ”dhimokraci” !? Kjo eshte demokracia zoterinj qe te livadhisin hajnat, kriminelet , tritolis-
  tet e tipit Berisha ??? Kurresesi ! Kjo situate qe sundon ne Shqiperi keto 24 vjet nuk eshte
  kurresesi demokraci, por nje anarki gjitheperfshirese ne cdo fushe…..!!! Kete gjendje shkate-
  rrimtare e mbolli binomi Berisha-Nano, Nano -Berisha , qe ne unison te plote me njeri-tjetrin
  dhe ne mbeshtetje te plote me forcat e errta te jashteme i vune per detyre vetes shkaterrimin
  e Shqiperise ….!!! Edhe nje mije vjet burg nuk mjaftojne per keto dy monstra : Berisha-Nano….!!!

  Reply to this comment
 13. Goni me March 9, 13:49

  Zj.Vokshi,kush ju ka faj juve qe me veprimet,fjalet e gjykimin tuaj fitoni urrejtjen jo te Rames,qe eshte kundershtari juaj,por edhe te shumices se popullit qe nuk ju votoi.Pra fajin kerkojeni te vetja !Te isha ne vendin tuaj do me vinte zor te dilja ne publik pas dajakut qe ju dha populli,por ju per karrike hani mender edhe m…!Protesta duhen bere kunder qeverise pse nuk ju tregon vendin per ato qe keni bere,dhe ne radhe te pare sekuestrimin e pasurive qe keni perlare.Keshtu do ishit me te arsyeshem ne gjykim!Prandaj Edit t,i lani kembet se te ishte Sala ne vend te tij,ta shikoje si do perfundonit!

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi March 9, 14:37

   Ua,ua,çfarë lajmi i çuditshëm! S’kisha lexuar kurrë lajme ku burrat femërorë flasin në emër të grave !!! Na mor vokshi,- nuk të takon ty kjo punë? Tung!

   Reply to this comment
 14. NYC March 9, 17:07

  Nese ti njeri( nuk ta di gjinine) ke kujtese kaq te dobet mos vazhdo te vjedhesh taksat e shqiptareve me rrogen qe merr. Po ta kujtoj une babai yt shpirteror ka thene: lavire bulevardi, motra dhe nena jote jane ne motel….etj etj. Dhe te gjitha live ne sallen e parlamentit. KUSH I KA INAT FEMRAT TANI ME THUAJ? Ne fakt eshte pyetje retorike se ti nuk ke tru dhe logjike qe te pergjigjesh

  Reply to this comment
 15. nino March 9, 19:32

  …Nga ta ze e nga ta nis,c’te te them moj ‘pellumbeshe’. te ka ngelur ora mbrapa,edhe goja vesh me veshe!!.Nxjerr nga goja qelbesira, Per cdo gje e ke nje fjale, je bere me keq se Saliu,si sot gjysh e kur ish djale!. Ngadale moj ‘pellumbeshe’,se Edvini qe ti shan,vertete qe i ka ca huqe, po aman grate i ka xhan!.Nuk do gra si puna jote, Edvini moj ‘pellumbeshe’, i do zoga e te njoma, te tjerat i con per lesh!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*