Vokshi: Kallëzim penal për Gardën. Do informojmë të huajt

June 19, 2018 13:09

Vokshi: Kallëzim penal për Gardën. Do informojmë të huajt

Kryetarja e Komisionit të Medias, deputetja demokrate Albana Vokshi ka reaguar pas situatës që u krijua sot në Kuvend me praninë e kryetarit të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj.

Ajo dënoi mosreagimin e kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi, si dhe deklaroi se do të ketë një kallëzim penal ndaj oficerëve të gardës që nuk mbrojtën deputetët por kryetarin e Bashkisë.

“Oficerët e Gardës kishin marrë urdhër nga Rama e Veliaj që t’i kundërviheshin deputetëve. I bëra thirrje Gramoz Ruçit të ndërhynte. Për të ardhur keq që kryetari i Kuvendit nuk ndërhyri. Për të ardhur keq që drejtori i gardës nuk ndërhyri për t’i dhënë urdhër oficerëve për të nxjerrë Erion Veliajn. Veliaj ta harrojë që mund të bëjë arrogantin dhe dhunuesin. Ndaj ne, ashtu sikurse Alibeaj propozoi, do ta ngremë çështjen e gardistëve që nuk ndërhynë në shkelje të ligjit. Kallëzim penal për oficerët që nuk ndërhynë për të mbrojtur deputetët”, tha Vokshi.

Ajo deklaroi se për atë se çfarë ndodhi sot në komision do të informojë ndërkombëtarët.

“Atë çka ndodhi sot do t’ua tregojmë të gjitha ambasadave, delegacionit të BE, PE-së dhe gjithë delegacioneve të tjera. Veliaj mund të bëjë çfarëdo në zyrën e tij, por jo këtu.”

Vokshi vijoi të thoshte se nuk i frikësohet kallëzimit të kryetarit të grupit parlamentar të PS-së.

“Nuk më intimidon as propozimi i Ballës. Jo Albana, jo deputetët e opozitës në këtë komision por të gjithë deputetët e opozitës nuk do heqin dorë nga e vërteta. Ne do vazhdojmë, do e thërrasim të hënën, të martën të mërkurën, deri sa ministrja të paraqitet. Do bëjmë transparencën, gjithçka për të ndalur aktin kriminal”, u shpreh Vokshi.

s.a/dita

June 19, 2018 13:09
Komento

14 Komente

 1. gardiani June 19, 13:36

  DORZONI ”SHQUPIN ” tek i zoti , qe ju e dini si e keni ”PRIVATIZUAR”, pastaj akuzoni te tjeret , si t’e doni dhe si te mundni !

  Reply to this comment
 2. Babalja June 19, 13:40

  Ik moj pacavure. Tju lene ju te beni si ordiniere aty eeee?

  Reply to this comment
 3. info analitike June 19, 15:22

  haha po pse keshtu more shoke! Deri dje cirreshit per ligje e shtet e tani perpara rrumpalles mbroni rrumpallen e lali Erit. Sado te perpiqeni ju nuk dilni dot nga mendesia enveriste e diktatoriale.

  Reply to this comment
 4. Dan Pyka June 19, 16:56

  Moj sy koqe si u ndat me ato vendburimet e naftes qe vodhi ai tartari yt (e kame fjalen per at hypsin tend) dhe qe kishte president ate grekun? E kame fjalen per vendburimet e naftes Ballsh, Cakran-Mollaj, Gorisht-Kocul dhe Delvine qe i mori ai Tartari yte dhe beri grekun president dhe kompania e kishte emrin stream oil e krijuar rishtas ne greqi dhe qe u transferua ne Kanada. I lujtet zotin i shfrytezuat sa ju desh qejfi, u bete pronar te tyre dhe me ne fund ja shitet Transatlantikut sikur e kishit pasurin tuaj. Dhe gjat gjithe kesaj periudhe qe i shfrytezuat nuk i paguat shtetit asnje qindark. Neve sikur ja u kishim borxh juve faljen e ketyre vendburimeve te naftes qe kushtonin miliona dollar. Tani ti na hiqesh sikur je e virgjer e pa prekur fare nga korrupsioni galopant.
  Sa here qe te shikoj ty moj lope hauri me kujtohen ato Vb. ku une dhe shoket e mi dhe mijra punetore kami derdhur gjak dhe djerse ne ato vendburime dhe shteti i sali kriminelit ja u a fali juve kurvave vokshi.
  Harram e paci gjakun dhe djersen tone, ma merr mendja se nje dite do t’a villni kete pasuri qe i rrembyet popullit dhe sot ti pellet si ndonje lope nga hauri per drejtesi dhe per korrupsionin. Te lumet bytha kur nuk ka shtet.

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro June 19, 20:14

   Sa mire do te ishte mos kishte opozite o Dan pyka . Udheheqesi, partia Lali dhjeri. perpara per fitore te reja. Ne jemi shteti ne jemi ligji , tamam bande kriminale. Ato qe thua per deputeten Vokshi mund te jene te verteta , por nuk perligjin arrogancen e Erjon Veliajt dhe neglizhencen e gardes.

   Reply to this comment
 5. h June 19, 17:10

  Sa here zihen shqiptaret dhe shahen nga nena (çdo dite),
  do vijnë t’ju ndajnë të huajt.
  O kafshe te prapambetura,vrituni dhe shahuni siç keni
  bërë ndër shekuj por mos i çani bythën të huajve se ata
  kanë punë të rëndësishme.

  Reply to this comment
 6. E tille je , sa here hap gojen June 19, 17:24

  Po moj bushter ! Do te beni gjithecka qe urdheron bahraktari serb i Vicidolit , per te penguar me cdo kusht celjen e negociatave te Shqiperise me BE-ne !
  Pse nuk na thua se nga kush rrezikoheshin egersirat Noka , Salianji e djali i Fahric Ballicit , qe ta mesoje populli , me pare se nderkombetaret shpifjen tuaj te ndyyyyre ?!

  Reply to this comment
 7. fteri June 19, 18:04

  Vajë medet ku është katandisur komisioni i Medias në duartë e një baxhelle të PD-së të Sali kriminelit .Grua me fytyrë breshke dhe shpirtë kazëme!…..

  Kryetarja e Komisionit të Medias, deputetja demokrate Albana Vokshi ka reaguar pas situatës që u krijua sot në Kuvend me praninë e kryetarit të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj,haaa,haaa ,haaa ,si nuk I vjen turp KËSAJBAXHELLE kur nuk i ka thënë kush puna e mbarë gjerë më tani si deputete veçse lehë si qen siç lehë Saliu . Dhe për kë lehë ?….,për Erjon Velinë kryetaribashjakun më të suksesëshmi ndër vite.

  Po me që qënka kaq parimore ,përse nuk foli për tradhtinë për praninë e Fazlliçit në mbledhje të sigurisë kombëtare Shqipëtare ?!!!!!!!

  Përse nuk reagove moj gojë ndyrë kundër pjesmarrjes të s/spiunit më të rrezikshëm të Serbisë dhe të gjitha axhenturave të huaja ,që Saliu e futi në mbledhjen e Sigurisë kombëtare ?…..

  Apo atë e futi Saliu ,dhe ti heshte ?…

  Përse nuk bëre kallezim penal në atë kohë për Saliun dhe të informoshe edhe të huajt për këtë krim .kurse për Erjon Veliajn do informosh europën dhe kallzim penal për gardën !?,,,,Haaa do marrësh noc RROKUN !

  Reply to this comment
 8. skiferi June 19, 18:37

  Grua e kompletuar me nomuz kjo Albana Vokshi !!! haaaaa

  Reply to this comment
  • TNK June 19, 19:43

   O ZOTERINJE PO KETA JANE CMENDUR QE KRIJOJNE TE TILLA SITUATE. KJO ALBANA DUHET DERGUAR TEK PITHIATRI A SI QUHET AI PAVIONI KU SHKOJNE KETA ME TE META MENDORE. SHQIPETARET NUK KANE ME DURIM TE DEGJOJNE TE TILLA HUMORE PREJ INJORANTESH. C’FARE PUNE KA PARLAMENTI ME TULLAT E TEATRIT. U SHKATERRUA NJE SHQIPERI E TERE ME UZINA,FABRIKA,HEKURUDHA ME AVIONE E ARMATIME DHE NUK E NGRITI KUSH PROBLEMIN, TANI NA DEL TEATRI ME CA GARROQE QE DUAN TA RUAJNE, ENVERI E KISHTE PLAN PER TA PRISHUR QE NE VITIN 78.

   Reply to this comment
 9. Kadri Kadiu, USA June 20, 00:18

  Kjo IDIOTJA, që për turp e kanë venë në krye të Komisionit të medias, thotë se: “Do të bëj kallzim penal për oficerët e Gardës që nuk mbrojtën deputetët por mbrojtën Kryetarin e Bashkisë”.
  Po mirë moj IDIOTE, po nga kush do t’i mbroje mender deputetët e tu gangsterë? Kush i sulmoi ata?

  Reply to this comment
 10. info analitike June 20, 12:37

  Aaaa jo keshtu shoke jo me kaq urrejtje se ju ne kohen e kumandarit i benit temena familjes se Bije Vokshit!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Tirana Bank