Vokshi: Rama, sulltani që ia ka hequr vizën popullit

August 26, 2018 17:30

Vokshi: Rama, sulltani që ia ka hequr vizën popullit

Deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi ka lëshuar këtë të diel një sërë akuzash për kryeministrin e vendit Edi Rama.

Nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook”, Vokshi e ka cilësuar Ramën si sulltan që jeton në luks dhe që ia ka hequr vizën popullit.

Ajo ka marrë shkas për këto akuza edhe nga prania e djeshme e kryeministrit në “Allianz Stadium” të Torinos.

I tërë statusi i Vokshit bazohet në një krahasim midis gjendjes ekonomike të njerëzve të vendit dhe të kryeministrit Rama. Pas një kontrasti të thellë, deputetja e Partisë Demokratike lëshon thirrjen se “është koha që populli t’ia heqë sa më parë vizën” Ramës.

Postimi i deputetes Vokshi

#Populli:
– Mbi 100 mijë fëmijë jetojnë me më pak se tre vakte ushqim në ditë;
– Mbi 600 mijë pensionistë jetojnë në varfëri
– Dhjetëra mijëra të sëmurë nuk përballojnë dot koston e ilaçeve;
– Gjysma e rinisë është e papunë dhe e pashpresë;
– Mbi 60 përqind e njerëzve shohin migrimin si të vetmen të ardhme.

#Sulltani
– Jeton në luks të turpshëm: me zyra, makina, shtëpi e veshje superluksoze.
– Udhëton çdo fundjavë nëpër botë, për qejf e argëtim, me avionë charter dhe duke frekuentuar hotelet dhe restorantet më të shtrenjta të botës.
– Nuk le ndeshje të rëndësishme basketbolli e futbolli dhe aktivitet tjetër qejfi në botë pa ndjekur.
– Të gjitha me paratë e zhvatura nga populli i varfër, i sëmurë, i pashpresë.

Për popullin as që i shkon në mendje, as që harxhon një sekondë të mendojë. Popullit ia ka hequr vizën.

Ndaj tani është koha që populli t’ia heqë vizën sa më parë e ta #REFUZOJË.

s.a/dita

August 26, 2018 17:30
Komento

14 Komente

 1. Dan Pyka August 26, 20:04

  O Zot, pse ma nxjerr kete moster perpara sepse sa here e shoh me kujtohet djersa dhe gjaku im dhe mijra naftetareve qe ka pire kjo shushunja. Jame gjeolog dhe qe kame punuar 20 vjete ne ato Vb nafte qe hypsi i Vokshit (Tartari) u be pronar ne qeverine e sali berishes. Ai i mori ato Vb duke filluar nga Ballshi, Cakran-Mollaj, Gorisht-Kocul dhe Delvina qe i mori tartari i vokshit dhe u be pronar jane djersa dhe gjaku jone, i punetoreve dhe inxh. te naftes qe sakrifikuan rende sepse ashtu e donte dhe e zhvillonte partia punen ne nafte, te veshur dhe te ushqyer si mos me keq, kemi braktisur familjet dhe kemi jetuar ne ato kapanonet qe vetem ne dhe ti e di mire se cfare kushte mizerable kishte atje, nje pjese u sakrifikuan ne fontanen e Cakranit dhe ne te tjeret morem simptoma qe na shoqerojne gjithe jeten.Pas 20 pune ne nafte krimineli sali berisha na hoqi nga puna dhe u detyruam te braktisim ato vend dhe te punojme neper bote.
  Pra kur vokshi mori dhe vodhi keto vb ja kishte vene vizen popullit por Rama tani ja ka hequr, ka shume eksperience ne politike dhe me mardheniet me popullin kjo lopcare. Pasi tartarit ju siguruan Vb nga e motra e vokshit qe punonte ne ministri u lidh me ate grekun dhe krijuan nje kompani menjeher dhe i moren keto vb. dhe greku u be president dhe e transferoj kompanin ne Canada dhe i vuri emrin “stream oil and gas”. kjo kompani ashtu si cdo kompani tjeter ishte operatore dhe jo pronare ne keto vb, ajo duhet te investonte sipas kontrates dhe te paguante taxat ne shtete. Ajo i shfrytezoj keto vb barbarisht, nuk pagoi asnje taks ne shtet, nuk beri asnje investim ne to dhe ne fund pas disa vitesh shfrytezimi barbar dhe kur prodhimi u ule dhe nuk kishin me interese i shiten keto vb sikur te ishin keta pronar, tek transatllantiku (kompani serioze dhe me eksperience) per 42 milion dollar dhe ky i fundit kur u njoh mire me situaten ja shiti menjeher nje kompanie tjeter fantazem dhe mori leket e tij. Pra sa here shikoj kete vokshin ne parlament me kujtohet kjo vjedhja e pasurive te ketyre vb. dhe kjo ishte nje hajdute e tyre. Sa here qe shoh ate me kujtohen dhe vuajtjet e mija 20 vjecare qe kame punuar ne ato vb ku kame projektuar puse qe kontribuan ne parat qe ka vjedhur tartari bashke me vokshin dhe te tjere te implikuar ne kete loje. Keshtu si ndjehem une sot ma merr mendja qe edhe shume naftetar te tjere ndjehen keq kur shikojme se se u vodhe ajo pasuri dhe si renkojn ato vb per zot qe nuk besoj se do te kene ne ndonje dite. Mer besoj se nje pjese te kesaj historie mund ta dish dhe ti. PRA VOKSHI KA VJEDHUR GJITHE ATE PASURI KOMBETARE TE VB TE NAFTES DHE GAZIT, PSE NUK I JEP CA NGA KETO MILIONA POPULLIT FUKARA PER TE CILIN KJO FLET SHUME. PASTAJ DHE UNE DHE GJITHE NAFTETARET E TJERE DO TE NA ZERI GJUMI REHAT, SEPSE NE GJITHE JETEN TONE KEMI PUNUAR PER TI VENE ATO VB NE SHERBIM TE POPULLIT DHE ATEDHEUT, KURSE KJO JA VODHI KETE PASURI POPULLIT, E KATANDISI NE KETE GJENDJE DHE TANI I VJENE KEQE SHUME SA NUK I PUSHOJNE DOT EDHE LOTET DHE MENDON NATE E DITE PER ATE POPULL, NUK E ZE GJUMI. Ptuu rrace e poshter kurvash.

  Reply to this comment
 2. TLN August 26, 21:46

  Zeni dergon shqetesimet e tij per popullin Shqiptar qe nga plazhet e Maldives. Mbeshtetje e madhe vjen edhe nga Argita nga Dubai. Luli ben thirrje per rezistence nga Amsterdami. Ndersa ish-sulltani do te shprehet pasi ti beje publike popullit te vuajtur e te varfer rekordet e tij te reja ne not dhe ecje.

  Reply to this comment
 3. Genti August 26, 21:54

  E nxori dhe shushunja fyturen , thua se kete i dogji e perveloj malli dhe halli per popullin , shporru moj bushter e ndyr se je 7 here me keq se Rama

  Reply to this comment
 4. Juli August 26, 22:58

  Vokshi e ka fytyren si prostitut.

  Reply to this comment
 5. Shqip August 26, 23:38

  O pamela vokshi mereni motren vjollca se ka ngelur peng ne venezuela Si kamikaze e sali ram berishacic. Nuk keni faj ju se eshte lavatrice e parave te bandes tuaj hajdute antishqiptare.

  Reply to this comment
 6. tosi sales August 27, 07:23

  kur del ne ekran kjo sygerdalla apo sygerdocja me vjen me vjell, thuthuqja qe na hiqet si gruaja me e ndershme ne shqiperi , na e shpife me ate surratin tend zdroma zdroma,,,,

  Reply to this comment
 7. klementi August 27, 07:59

  Fytyre e poshter, po harrove bemat tuaja moj bushter. Shyqyr qe populli shqiptar te ka ty qe do ta shpetosh nga rilindja. Qelbesire, pse kujton se te degjon njeri moj hajdute. Po a nuk e dime se kush je ti dhe familja jote.

  Reply to this comment
 8. Alidemsi vjeter August 27, 09:08

  Kisha kohe qe e kisha harruar filmin GOXILLA….ma kujtuan tani…Kujdes……

  Reply to this comment
 9. FAKE OPOZITE ! August 27, 12:41

  Bota politikanet ne pergjithsi ,
  i ka njerez me kulture te lart ,njerez me integritet ,
  inteligjente qe jane ne nji far menyre “Ajka e shoqerise”
  ,ndryshe ng kjo,
  KARIKATURE E INJORANCES
  qe i ishte imponuar shoqerise Shqiptare ,
  me tipa te vetquajtur politikane , qe nuk misherojn
  asnji Vlere ne Shoqeri ,por perkundrazi jane Llumi i saj !

  Qe nji shoqeri ,t’i lejoj vehtes ,te perfaqsohet ne Politike
  me te tille pseudopolitikane ,qe bejne gjasme Opoziten
  ne Shqiperi ;tregon edhe mjerimin politike se ku
  eshte fundosur Politika Shqiptare e njikohesishte
  paaftesine e asaj shoqerie ,per te funxionuar vertet si nji shoqeri !!!
  Gjithcka qisin prej goje ,kto Opozitare ,
  eshte thjeshte jashte cdo koncepti e reliteti i te berit politike ,eshte thjeshte

  FAKE OPOZITE !

  ( shef gjuhen dhe gojen e surratit te Opoziotes
  e kupton se ke te besh me nji ilustrim i banalitetit te ksaj
  pseudoOpozite ne figure ,qe si reaxion prej qytetari Un do ta quaja ; nji politikane ,nji opozitari ,s’mundet
  te dal e paster ,nga nji “surrat p!dh lope ” si kjo .
  Politika mundet te jet Bushter ,ne artin diplomatik te saj ,por jo te misherohet prej Bushtrave te e llumit te shoqerise ,sepse kjo do te ishte fatale per cdo shoqeri .

  Reply to this comment
 10. ssopiqoti September 2, 15:42

  O zonja Vokshi ! Po si nuk te pushon gooooja kunder Edi Rames. ” Politikane ” e rendomte je.Jeni nje grup qe mllaciteni ne podium vetem per te na mbushur mendjen per ate qe ju nuk dini ta mendoni per te miren e shiqerise.Me mire moj zonje meru me punet e shtepise se sa te dalish ne foltore per te lexuar ate qe e kane formuluar te tjeret si mbasmendesise se tyre dhe jo tenden.

  Reply to this comment
 11. sopiqoti October 18, 20:58

  Pjerdh Edi Rama per nje llapaqene si Albana Vokshi.

  Reply to this comment
 12. ssopiqoti February 6, 21:55

  Po si nuk tu mbyll goja moj zonja Vokshi.Fillon ne mengjes e mvaron ne mbremje me “brockollitje”.Ka te ngjare qe edhe kur fle nuk ri pa folurnpercart.

  Reply to this comment
 13. sopiqoti February 8, 22:21

  VOKSHI ? Supr brockollitja,me nivel te ulet intrlektual fhe kulturor.Kur del ne tv te inspirin per ta mbyllur ekranin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

Mendoni se Shqipëria është gati për një organizim të ri përballë gjithë klasës së sotme politike?