Voltana Ademi i jep 100 milionë lekë pa garë vetëm një kompanie

May 8, 2016 09:17

Voltana Ademi i jep 100 milionë lekë pa garë vetëm një kompanie

Teksa Lulzim Basha del përditë para kamerave duke listuar “oligarkët” të cilët përfitojnë tendera pranë qeverisë socialiste, kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi nuk është kursyer këtë vit kalendarik në dhënien e tenderave preferenciale.

Vetëm në dy muajt e fundit, raporton shqiptarja.com, ajo  ka dhënë 11 tendera të njëjtës kompani përmes procedurës së negocimit dhe pa garë. Blerjet janë bërë pranë kompanisë “Denis-Sh SHPK” dhe kjo kompani ka fituar më shumë se 100 milionë lekë të vjetra.

May 8, 2016 09:17
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*