Ademi: Unë jam kryetare e bashkisë, do ta mbrojmë bashkë qytetin

August 19, 2019 13:27

Ademi: Unë jam kryetare e bashkisë, do ta mbrojmë bashkë qytetin

Kryetarja në detyrë e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka reaguar pas konstituimit të këshillit të ri të bashkisë së qyteti verior. Ajo tha se do të vijojë të ushtrojë postin e kryetares së Bashkisë deri në momentin kur shkodranët të votojnë të lirë dhe të zgjedhin drejtuesit vendorë në mënyrë demokratike.

Askush nuk mundet të dalë mbi vullnetin e njerëzve. Ajo që është bërë në Shkodër do të zhbëhet. Ne do të vazhdojmë  të gjithë bashkë ta mbrojmë qytetin. Unë do të kem detyrën dhe përgjegjësinë dhe do të vijoj të jem kryetare e bashkisë.

Ajo që demonstroi sot Shkodra është për të gjithë Shqipërinë. Është një betejë që do të vijojë edhe pse nuk është e lehtë”-tha Ademi.

 

 

b.b/dita

August 19, 2019 13:27
Komento

14 Komente

 1. Dashnorja e Molotovit August 19, 13:47

  Eshte e habiteshme!
  Kaq idiot jane ca shkodrenj me Voltanen qe desheron te qendroi ne zyre….
  Po ku do ti gjeje paret Voltana per rrogen e saje dhe te punonjesve pas dates 20 gusht?
  Se bashke me gushtin iken dhe vapa!

  Reply to this comment
 2. Aladini me Eskorte August 19, 14:20

  Voltana ti drejte po flet
  Por problemi yt dhe jo vetem yti eshte shume me i madh se Edvini alias Edi

  Ju nuk keni kredibilitet dhe ti perfaqeson nje parti po aq hajdute sa Rilindja

  Reply to this comment
 3. Jovan bregu August 19, 14:23

  Merru me kryetarin e partise tende. Ai ju la pa zgjedhje. Filloje nga ai. Asnje nga ju nuk shan kryetarin qe ju la jashte loje.

  Reply to this comment
 4. Shkodran August 19, 14:26

  Mer kapeni per zhelesh kyt Bulle Shkodret.Na e hiqni qafet

  Reply to this comment
 5. Begu August 19, 15:11

  Jo zonje!te kakaluar ligjsisht mandate, nuk ke-keni dalur ne zgjedhje,askujt e as t y, nuk te dhurohet shtese mandat. Apo tradicionalisht, babai nuk ta ka bere ate vendsundimi. d el ku r te duesh ne zgjedhje,por zgjedhje do kete vetem kur subjketet partiake pajtohen me shumice dhe pastaj “presidentio” actual,si kurdohere qe veprojne presidetet,shpall zgjedhje.te kudnerten,sic eshte vepruar per 13 tetorin, as nuk do kete, e as nuk dalin shumica shqiptare,madje as subjekti yt PD.

  Reply to this comment
  • mirel August 19, 21:48

   Po po, ka kaluar ligesisht mandati me vetedeklarimin kryetar te nje krimineli.
   Ate vajti gjeti Edvin Ramuti ne kulmin e siuates anormale te zgjedhjeve te 30 qershorit. Zgjedhjet me te perfolura dhe ky mut nuk ghen dit nhe kandidat per te qene, jo kriminel.
   Cte beje Voltana? Te beje sikur nuk e ve re kriminelin e Ramutit?
   Fundja ate ka per detyre si opozitare, ate po ben. Po me armet e Ramutit ama

   Reply to this comment
 6. bart72 August 19, 16:50

  Ka ardhur koha e rilindjes me Emiliano Shullazin rrrofte komunizmi

  Reply to this comment
 7. Cuni i Vuk Karaxhicit nga Vicidoli August 19, 16:57

  Nga kush do e mnbrosh bashkine ti moj bandite ? Per aq vite , sa u mandatove nga zgjedhesit , mire apo keq , ti ishe e ligjeshme dhe ne te drejten tende , te mbronte shteti ! Tani qe masndati te ka perfunduar me ligj , si do
  qendrosh dhunshem ne karrige ? A nuk eshte ky veprim i yti nje tip grusht shteti ?! Je vertet nje debile , me rrezikshmeri te theksuar shoqerore dhe… , ne se do te vazhdosh te kembengulesh , ligji do te veproje me te gjithe forcen e vet , qe ti , tebehesh nje mesim i hidhur per cdo bandit qe i versulet shtetit !

  Reply to this comment
 8. Cuni i Vuk Karaxhicit nga Vicidoli August 19, 17:01

  Nga kush do e mbrosh bashkine ti moj bandite ? Per aq vite , sa u mandatove nga zgjedhesit , mire apo keq , ti ishe e ligjeshme dhe ne te drejten tende , te mbronte shteti ! Tani qe masndati te ka perfunduar me ligj , si do qendrosh dhunshem ne karrige ? A nuk eshte ky veprim i yti nje tip grusht shteti ?! Je vertet nje debile , me rrezikshmeri te theksuar shoqerore dhe… , ne se do te vazhdosh te kembengulesh , ligji do te veproje me te gjithe forcen e vet , qe ti , tebehesh nje mesim i hidhur per cdo bandit qe i versulet shtetit !

  Reply to this comment
 9. fteri August 19, 17:47

  Ademi mbron hajdutërin,vjedhjen ,krimin e gjaqeve .PD-ja e zhyti shkodrën shtat pash nënë dhe, shkodra kullon gjak në hasmëri dhe varfëri për 30 vjet si bastion besnik i PD-së.Suksese Këshillit bashiak socialistë në shkodër që pas 30 vjet zi ,ta kthejë në sukses e bollok jetën në shkodër.

  Reply to this comment
 10. Meta August 20, 08:30

  Ti mkurre nuk ishe kryetare e shkodraneve,por vetem e disa milit antve delirant te sojit tend,Tashme vec dhet e njihet se te ka kaluar koha e ndejes,jo punes ne Bashki te Shkodres.Nuk po ta perserise at monotonin Ik,por koha eshte, shko n’shpi!

  Reply to this comment
 11. bart72 August 20, 12:58

  Po Po te tiille jemi komunista rrobqira hajdut a me cizme evgjiter fshatare

  Reply to this comment
 12. fteri August 20, 16:34

  Kjo është rraca tipike e injorante e tradhtarve të veriut që gjatë LANÇL të vrisnin natën dhe të qanin ditën ,si krimineli Gjon Marka Gjoni që krijoi organizatën tradhëtare (komitetin e maleve ) me turli injorant ,rrugaq e komitësh e vrasës , për të mos dorzuar Mirditën komunistëve shqiptar që bënë luftën më heroike në histori të kombit ata çliruan shqipërinë nga okupatori ,kurse kapidani i mirditës dhe shkodrës për ta mbajtur nënë zgjedhë e në errësirë shekullore popullin e mirditës dhe shkdrës , me parinë raksionare te kukësit ,dibrës e shkodrës etj…,u bashkua me pushtuesin gjerman ,me fuqitë e huaja e deri me Gjermanët e Hitlerit e fashizmin që kishin pushtuar shqipërinë .

  Gjon Markagjoni për të mbjtur ofiqet e kapidanit mirditës ,ai kreu krime të rënda me listë duke vrarë patëriot e militant komunistë si heroit e vigut,apo masakruar edhe cacat e maleve etj….,ose vrasjen e heroit popullit NDREC NDU GJOKËS , që sipas tyre bëri “krimin” hapi
  shkollat në Mirditë ..

  .Voltana kriminelja ,mbasi e hëngri “livadhin” si kryetare bashkie të shkodrës ,nuk bëri asgjë për shkodrën e la në skamje e rrënim total .Shyqyr zotit që SHKODRËS RAMA I bëri Stadiumun duke u përleshur fyt për fyt me KËTË PSIKOPATE , sepse nuk prishte ndërtimet tallava për krijuar hapsirën e stadiumit donte kjo shtrig errësire ta sabotonte edhe atë kryevepër spotive për shkodrën loce që ndiqte skuadrën e zemrës tyre vllaznisë deri në Tiranë me biçikleta .

  Populli i shkodrës nuk e do më këtë psikopate me kartel ,kërkon na kërkon kthim te v.1913 ,te koha e qepës e pushtetit të bejlerve e agallarve te bajraktarve e të komitave të maleve !!!!

  Kokëtrasha VOLTANA ADEMI ,nxit kriminelët duke djegur edhe shkolla dhe matërialet zgjedhore me stemën e Republikës,si inkuzicioni i mesjetës dikur kjo qesharake ,kërkon edhe qeverisje ndërkombëtare ,kur shqipërisë ja është hapur drita jeshile , kërkojmë hapje të negocitave të barabart me popujt e BE-së në v. 2019.

  E egërsuar për humbjen e privilegjeve kjo bushtër ,kërkon një “komitetë të ri të maleve” ,siç e nisi luftën me molotovët kundër policisë shtetit ,me ,djegëjen e shkollave ,por dhe vrasjet në shkodër ,organizoi reprezeljet kundër popullit të shkodrës kundër votuesve që mbështesin Aldrin Dalipin si kryetar të ri të bashkisë së shkodës.Kjo duhet plasur në kokërr të burgut .

  Mos i ardhër më shkodrës KURRË në krye si kjo femër arrogante injorante ,harbute e hajdute

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim