PD merr në mbrojtje gazetarin e News 24. CEZ: Të paguajë faturat

March 14, 2014 15:30

PD merr në mbrojtje gazetarin e News 24. CEZ: Të paguajë faturat

Pasi Partia Demokratike akuzoi Policinë e Shtetit dhe CEZ për presione dhe hakmarrje ndaj televizionit News 24 dhe gazetarit të këtij televizioni Artur Çani – CEZ botoi faturat e plota të borxheve që ky i fundit i ka kompanisë.

Çani rezulton me një borxh prej rreth 40 milionë lekësh të reja të papaguara, pasojë e veprimtarisë së qendrës tregtare në pronësi të Canit në zonën e Bllokut. Çani, ish-gazetar i shkëputur prej vitesh për tu marrë me biznes, është kthyer si drejtues i një emisioni në News 24.

Zëdhënësja e PD-së, Laura Vorpsi, tha se qeveria është hakmarrë ndaj një gazetari investigativ, duke i hequr dritat. “Një gazetar investigativ ka dalë në konkluzione një javë më parë se në operacionet e fundit që ka bërë CEZ, ka një dëm prej 5 milionë eurosh, që sipas konkluzioneve të drejtuesit të emisionit Ajsberg, kjo shumë është vjedhur. Reagimi i CEZ është i menjëhershëm, dhe hakmarrja nuk vonon. Gazetarit Çani, i shkon në pronën e tij private një taborr i CEZ, dhe i heq energjikë elektrike…” – thuhet ndër të tjera në reagimin e PD.

March 14, 2014 15:30
Komento

17 Komente

 1. Naftetari March 14, 15:40

  Ik moj bushter se na jeni bere gangren cfar policie flet>policia po te ishte ne detyre duhet te ndalonte komandantin e policis se Lulushit qe urdheronte te mos lejonin festimet nga populli kafsh pre historike shporruni te shpetoje ky popull dhe nga bashkia se skeni as vizionin me minimal.

  Reply to this comment
  • Tarrasi March 14, 18:30

   Korpsi ka hapur zyre per viza ne Tirane por klintet e saj jane njerzit e PD-se duke filluar me Sali Berishen, Topallin, Mul Noken, Presidentin Sakat etj…

   Thone qe po ishkone mire biznesi pothuajse 90 % e PD-istave jane nga ….

   Reply to this comment
 2. Thjesht ,vezhgues i marrezise shqiptare March 14, 16:09

  Po kjo funderine per cfar e mban vehten kjo mer (!) pu puuuuuuuuuuuuuuu kulmi .
  Nqs futja e dy gishtave ne goje o baxhell e peshtir ,
  per te provokuar vjelljen sa her del me vjell para kamerave ,
  dhe ajo do rezultoj e deshtuar ,
  po te vijme ne ndihm me nji Tip :

  Reply to this comment
 3. toni March 14, 16:09

  o laura si shkoi puna me ate katin e nderteses pa leje qe ke bere ate shiko ti

  Reply to this comment
 4. xarti March 14, 16:10

  Kush po flet per lirine e shtypit…………………….si nuk doli nje njeri me dinjitet nga partia kriminelit berisha dhe te thote stop diarresepsiqike te kriminelit qe fale popullit perfundoi ne kosh te plehrave

  Reply to this comment
 5. Eli March 14, 16:22

  Dhe kjo eshte nje b.the lepirse e Saliut….tani qe Berishes po i mbaron prodhimi po i lepihen Bashucit.

  Reply to this comment
 6. rido March 14, 16:29

  me rafte pika mua qe te ka rene per pjese ty te besh gjithe kete deklarate hajvane, po shif moj goc ti gjerat e tua pa leje kam filluar te mendoj qe sic ke ilegale keto deklaratat pacavure pacavure je dhe vete

  Reply to this comment
 7. ina March 14, 16:30

  e dashur zonja vorpsi disinformimi qe ti ben eshte nje akt precedent qe e shtyp median e lire, kshuq ne na bie me lire te te shtypim ty 🙂

  Reply to this comment
 8. Thjesht ,vezhgues i marrezise shqiptare March 14, 20:55

  Ktyre PeDereve duket sikur ti ket shtyp/dhi Gamori t’gjith n’kaptin !
  Ngado qe ti shtypesh kto, bajga qisin prej goje .

  Reply to this comment
 9. Korca March 14, 21:43

  Keta te PD na kenaqen me keto barsoletat qe thone per liri , me duket se i harruan ato konfiskimet e aparateve te Top Chanelit dhe gjobat mamuth qe ju vinin kanaleve qe nxirrnin te verteten ne ekran.
  Qeshem edhe sot

  Reply to this comment
 10. Jozi March 14, 21:55

  PER CILEN LIRI PO FLET MOJ BUCE QE FLET NGA ZVERKU SA HER IFRYET SHPELLES PO TI SKE FAJ SE ATO QE KE MAR NGA SALA DHE GJAKU IKETIJ POPULLI ESHT E PA MUNDUR TA MBYLLESH BUCEN FEMER PA NIVEL

  Reply to this comment
 11. Neser March 15, 01:27

  Turp.

  Reply to this comment
 12. Patriot 3 March 15, 02:41

  Laura vorpsi,mbesa e mehdi pogaçit(goca e motres). Edhe kjo si mehdiu qe shkaterroi shoqaten e ushtarakeve bashke me nje grek. Soj maskarenjsh. Per para bejne gjithcka. Soj funderrinash.

  Reply to this comment
 13. Jozi March 15, 06:54

  MOS ESHANI GOCEN SE FLET SI SHPERBLIM E ATYRE QE KA MAR LAURA MOS U MERZIT SE TI DEL E FITUAR

  Reply to this comment
 14. Lexuesi. March 15, 08:07

  Ata”elektriçiste-rrugaçet” e Çez- PiDise, te gjithe te emeruar prej partise, kane fajet e tyre dhe te qeverise sepse ne kohen e Salari-çudise,nuk paguhej energjia nga institucionet e shtet-mavrise dhe ia faturonin si te mundeshin vegjelise.E ndoqa Çanin tek “Vizion Plus”qe lodhej te demaskonte me prova e dokumente “hajvanllekun” e Çezit, por kjo vorpsa ben sikur nuk e di se keta pordhesa jane te babagjysh edepsezit, prandaj kakariset si pule dhe shpupuriset rreth, lul-sal-kendezit qe kendojne kengen “maje krahut” mbi grumbull te plehut. .

  Reply to this comment
 15. sopiqoti March 15, 08:57

  O Cupuline Laura Vorpsi ! Deri aty eshte katandisur PD-ja sa te meret me mbrojtjen mediatike te nje gazetari qe na del ne nje emision si llapaqen,ne nje emision ideotesk,qe ska asnje formim gazetaresk. Kur ti del ne ekran ,me te then te drejten nuk e kemi mendjen ne ato qe llomotit por tek l u k u yt.

  Reply to this comment
 16. Tani March 15, 23:10

  Doli pra kjo karakurva PD’s? yttt je bere si aty pulat qe hane mut gjithe diten, trularaske.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*