SHKP: Florenc Tabaku nuk ka bërë asnjë ditë burg

March 29, 2014 14:35

SHKP: Florenc Tabaku nuk ka bërë asnjë ditë burg

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit Kombëtar të Punësimit hedh poshtë akuzat e bëra një ditë më parë nga selia blu ndaj drejtorit të Drejtorisë Rajonale të Punësimit Korçë, Florenc Tabaku.

Në një njoftim për mediat, Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit Kombëtar të Punësimit bën me dije se  Florenc Tabaku nuk ka bërë asnjë ditë burg dhe nuk ka paguar asnjë gjobë.

Bashkëngjitur me njoftimin, DPSHKP bën publike edhe një kopje të dëshmisë së penalitetit të Florenc Tabakut, e cila i përket datës 12 dhjetor 2011.

deshmi

 PD: Drejtori i Zyrës së Punës Korçë, i dënuar për falsifikim

28 mars – Zëdhënësja e PD, Laura Vorpsi, doli sot para medieve për një tjetër denoncim në vazhdën e a atyre të ditëve të fundit ndaj emërimeve në administratë. Vorpsi tha se drejtori i Zyrës së Punës në Korçë, Florenc Tabaku, është dënuar me 6 muaj burg, dhe me 250 mijë lekë gjobë nga Gjykata e Korçës në vitin 2004, për falsifikim dokumentesh.

“Florenc Tabaku, i dënuar për falsifikim dokumentesh, është pjesë e krenarisë së kryeministrit, sepse zyrat e punës duket se janë për momentin pasioni i tij i madh. Megjithëse prej ditës që Rama ka ardhur në pushtet, janë humbur 40 mijë vende pune, shumë persona më precedentë penalë kanë arritur të bëhen shefat e punësimit, dhe gjithashtu të kapin të tjera poste kyce në administratë. Rasti që po denoncojmë sot, dhe rastet e tjera që kemi denoncuar, dëshmojnë se si funksionon në të vërtetë meritokracia e Edi Ramës, dhe tregojnë për një mekanizëm të dyshimtë, gati kriminal të kapjes së administratës nga persona me precedentë penalë, të dënuar nga drejtësia për vepra të rënda”, tha ajo.

March 29, 2014 14:35
Komento

29 Komente

 1. red por jo i kuq March 28, 12:55

  O Rilindja shkoni qeverisni mos u merrni me Saliun
  Ju terheq Saliu per hunde perdite, ndersa te enjteve ju ben zbor ju komplekson per gjithe javen 🙂
  Po vazhduat duke iu pergjigj perdite brockullave te tij, iku mandati.
  Vitin e pare e humbet, shifni te dytin se pastaj vete Saliu do tju thote: nuk keni realizu premtimet, jeni marre me mua

  Reply to this comment
  • Desara March 28, 13:28

   ka drejtesi qe merret me keta .. po te flasi laura..p[aaaaaaaaaaaaaaaaaa

   Reply to this comment
   • pa parti fare March 28, 14:17

    popull idiot,,,,ajo po thote nje te vertete kurse ju mereni me te,,,,

    rrace e qelbur tifozesh

    Reply to this comment
   • Animus March 29, 14:58

    Po a nuk duhej vallë qe kjo gazetë/media – dhe çdo media shqiptare ta benin kete verifikim te thjeshtë diten kur PD leshoi akuzen e rradhes dhe para se te botonin prononcimet idiote te Vorps-it.
    Kush mban pergjegjesi per perhapjen e nje lajmi te pavertete dhe njollosjen pa te drejte te nje individi???
    Botimi I komunikatave te partive politike eshte nje idiotesi dhe gafë e rëndë e shtypit shqiptar – që neser do tju sjelle edhe mjaft probleme ligjore botuesve. Pasi Vorpsi do te mbrohet nga Bisha/Basha e nderkombetaret nen preteksin e luftes ndaj opozites. Kush do ti mbrojë botuesit nga botimi ne shtyp (dhe online) dhe perhapja e genjeshtrave (shpesh te qellimshme dhe kriminale) dhe njollosjes e denigrimit te dinjitetit njerezor??

    Reply to this comment
  • redi March 28, 13:29

   perfundimisht keta te pd jane te pandreqshem, dil aty e thuaj qe sali bersiha ka varre njerez moj , thuaj qe saliu i ka duart me gjak e bashk me te edhe ti qe i mbulon krimin e kufomat.

   Reply to this comment
  • keli March 28, 13:31

   po ju keni kryekriminelem moj saliun, kemi fatmir mediun qe varu 26 veta e saliu i dha mansitsi bashke me te adhe te birit shkelzenit apo harrove , shko moj mbushu

   Reply to this comment
  • ana March 28, 13:32

   po mire moj kaq et korruptua ju ku keni qene ne 8 vite apo sot i pate. nuk jeni te paster jo , mos harro ujkun sali qe tani e ka zene zgjebja e po ndihet ke se hije po i dalin qindra njeerz qe ai ka vrare po ik se je e vogel ti

   Reply to this comment
  • Adela March 28, 13:45

   Nuk e kuptoj si vazhdon e flet pd x drejtesi e ndershmeri. Ju lutem mos na beni te qeshim me keto palacot q nxirrni t bejne deklarata .

   Reply to this comment
  • oriola March 28, 13:56

   Filloi kjo prap, sia pame fytyren per nja dy dite, thame se shpetuam.

   Reply to this comment
  • marinela March 28, 13:59

   Po ik mi Laura se ju vrate njerzit ne mes te dites dhe su ndjete po kritikoni qeverine per kete tani. Edhe pse beni sikur denonconi gjera te reja prap nuk jeni ne lartesine e qeverise qe kemi. Jeni shume te njollosur per te shpifur ndaj qeverise.

   Reply to this comment
  • mari March 28, 14:00

   Nisi Laura Genjeshtarja, po ska faj kjo keshtu e urdheron kryetari Berisha te shprehet.

   Reply to this comment
  • elda March 28, 14:12

   Ik moj ik se sju beson njeri me ju, ju pane shqiptaret per 8 vjet.

   Reply to this comment
  • iva March 28, 14:16

   Mbylle moj Laura se na lodhe duke genjyer cdo dite.

   Reply to this comment
  • Animus March 28, 15:06

   Perseri per median- me duket flegmatizëm intelektual dhe per me teper keqinformim botimi nga gazetat e deklaratave per shtyp te Partive apo institucioneve shteterore e me gjere….. Pra hapesira per qendrimet politike eshte nje gjë dhe akuzat apo faktet e nxjerra nga njera Ose tejtra palë eshte dicka qe publiku ka nevoje te sqarohet. Nuk Mjafton publikimi I deklarates se Laures por duhet bere nje investigim gazetaresk dreqi ta haje – Së pari duhet pare nese akuzat e Luares e te Bishës Jane te verteta dhe per çfarë behet fjalë me me detaje. Se dyti duhet informuar publiku lidhur me motivet e akuzave te tilla.
   Se fundi – duhen sqaruar njerezit – a njihet ne Shqiperi valle institucioni I reahabilitimit – pra nese nje individ ka kryer nje shkelje ligjore apo penale dhe eshte ndeshkuar per kete – a ka te drejte ai/ajo te kete nje jete normale e punesim me pas apo eshte I/e denuar per jete. Rama eshte prononcuar me se nje here se te gjithe te zgjedhurit ne administrate duhet te kalojne sitin e pastertise ligjore- (dhe ketu opozita ka te drejte qe te gjeje e nxjerre te gjitha ata te denuar qe Jane pjese e administrates se re) – por kjo behet fjale per poste te larta e me nje pergjegjesi apo mundesi abuzimi te madh. Une se kuptoj se cfare mundesie abuzimi mund te kete dikush qe Drejton nje zyre punesimi. Padyshim ka krime te renda qe e bëjnë te pamundur punesimin ne administrate, dhe ne sensin e PR cdo rast si ky I permendur nga Laura e Bishes eshte problem per qeverine. Por ne e dijme fort more nga ana tjete qe kriminelet e vertet dhe hajdutet e medhenj te shqiptareve vazhdojne te hakerrohen e bertasin ne parlament. Atyre si do tja bej Rama…

   Reply to this comment
 2. Horri i Bulevardit March 28, 12:56

  PD-ja pa dashje po na jep persekutimin e kundershtareve ne vitet qe ishte ne pushtet.
  Natyrisht PeDe-ra, ne tete vitet e saj ne pushtet, qe te kene pare dyert e gjykatave, nuk ka.

  Reply to this comment
 3. demokrati '90 March 28, 13:05

  Vorpsi ke te ‘drejte’ por i ka ‘hyre’ shtrembur-
  Mire qe denoncon drejtore qe skane asgje per te drejtuar e per te punesuar por nuk eshte kjo detyra e ‘OPOZIQISE’ ne demoKroacine parlamentare.
  Po nuk dhate alternativa si te luftohet krimi e korrupsioni politik me emra e mbiemra politi putanesh do shkriheni si opoziqi e do te te tretet edhe ty ajo rini duke tu sheshuar rrudhat e trurit e thelluar rrudhat e zhapave.

  Reply to this comment
 4. PYETJA March 28, 13:21

  Edhe sa qindra drejtore te tjere jane te ketij kallepi?
  Po ne arsim,sa drejtore jane pa arsim dhe me diploma te blera?
  Na injoruan deputetet qe ne zyra kane vendosur racen e vet,e shoket e luftes ne shtetet e huaja.TURP,KJO DO TE THOTE MERITOKRACI? PER KETE KA FOLUR KUDO PARA VOTIMEVE EDI RAMA? RILINDJA U PJERDH NE EMER DHE VEPER.

  Reply to this comment
 5. nardi March 28, 13:34

  epo te dali vrarsesi qe ka marer jete njerzishe te thote ai me ka lepire gjlapin denojenei kjo ehste e pafalshme. po ik moj zonje se ju keni vrar e keni prere. keni mbytur ne varferi nje popull te tere e tani gjasme e doni

  Reply to this comment
 6. egla March 28, 13:40

  kjo eshte idjote komplet

  Reply to this comment
 7. diku tv March 28, 14:14

  nje pyetje per pyetjen …..po sala ka dhe deputete me ndjekje penale // // //??????? atehere si i behet ….pse nuk del kjo k.rva ti deklaroje kush jane ………e gjitha kjo eshte nje mashtrim i mondi spahos te cilin lenci e shpartolloi 2 here neper fushata

  Reply to this comment
 8. ana March 28, 14:38

  doli kjo kelyshja e saliut

  Reply to this comment
 9. Pëllumb zaimi March 28, 15:09

  Që saliu dhe banda e tij janë shpifes,vjedhës,vrasës e çfaré te duash e dimë!? Por ama që të zvendesohen falsifikatorét e saliut po me falsifikatorë e delenxhinj kjo është e papranueshme. Nuk e di sa i vërtetë eshté ” Tabakfakti” por sikur të jeté i vërtetë është një turp!! Këmbimi i monstrave me monstra, monstra pjell ! Nuk duhen parë me syza partiake këto emërime por me syrin e realitetit!? Unë dua të shoh me sytë e mij jo të partisë!?

  Reply to this comment
  • Horri i Bulevardit March 28, 15:35

   Natyrisht zoti Zaimi, jo vetem ju, por te gjithe jane kunder ketyre emerimeve te njerezve me penalitete, por une ketyre shpellareve kurre si besoj dhe spo te shkoj shume larg, te kujtohet nje drejtor ne Kavaje, i emeruar, jo thjesht nga kryeministri, por nga PS-ja ne Kavaje, dhe dorheqjen, qe tregoi nje burreri, ose mund te jete detyruar nga Rama, kur e ka marre vesh, por Laura e Saliut, tundte ne ajer nje leter, eshte vendimi i gjykates gerthiste, qe ka qene i denuar, por asnjehere se la ate “vendim” gjykate, te drejtohet nga gazetaret, qe me siguri, do ta kishin filmuar dhe cna doli, ajo leter ishte nje denoncim i PD-se, qe sishte marre parasysh nga prokuroria, se skishte ceshtje penale.
   Per kete keta bastarde edhe sikur ndonjehere te qellojne ne shenje, perseri si beson kush, se aq shume kane shpifur, sa na e kane shpifur ne qe i shofim.

   Reply to this comment
 10. PYETJA March 28, 15:33

  Diku tv- duhet te dali zedhenesja e PS te tregoje se kush deputet i PD eshte per ndjekje penale.por meqe PS ri urte tregon se nuk ka ose kane frike si pordhace qe jane.

  Reply to this comment
 11. Pëllumb zaimi March 28, 16:25

  Horri ? Nuk e kam parë laurën në tv. Nuk i shoh kurrë megafonët e tjetërkujt!? Unë gjykova e komentova në bazë të lajmit dhe kuptohet që ky është i paplotë nga pikepamja e përjetimeve vizuale. Megjithatë e kam në parim. Nuk duhet gabuar me emërime figurash të konsumuara. Qoftë dhe në një rast. Nuk fiton as vendi i punës,as ti si parti nga kësi emërime,humbet pikë. Nuk është rasti i vetëm prandaj zëmérohem. Por nuk dua të vë tellallin ketu. Nuk eshtë vendi. Më duhet të them se nuk ju kam ndjekur me vémëndje por shkarazi. Ju kërkoj ndjesé por kam patur ca angazhime shoqërore. Sidoqoftë “kafen” tënde e kam porositur kurdo që te vish. Kafe të ftohtë dhe të ngrohtë,si ta doni. Ju përqafoj o rebeli shqiptar i gjermanise!

  Reply to this comment
 12. Jozi March 28, 20:04

  BRAVO QENKA DENUAR KY DREJTORI PO SALI HAJDUTI QE SESHT DENUAR AKOMA ??

  Reply to this comment
 13. baba nga durrsi March 29, 23:47

  Ti HORRI BULEVARDIT me parakalon gjithnje ne opinione, dhe s,me mbetet asgje me shume per te shtuar pas komenteve qe ben! Ke plotesisht te drejte kur thua qe kta pisa kane rrejte aq shume per 23 vjet sa tashme nuk u beson kush me edhe sikur te thone qe 1 plus 1 bejne 2 prap su zihet bese! Duhet vetem nje mrekulli nga lart qe tja mbylle gojen ktyre pisave, se me sa duket,vota e lire e njerzve,urrejtja dhe percmimi qe provojme per kta me sa duket nuk i ndal e nuk i ben pershtypje aspak! respekte

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim