Votat e PD pro Ruçit: Nishani: Shitblerje e turpshme. Mos kryqëzoni Bashën

September 11, 2017 22:52

Votat e PD pro Ruçit: Nishani: Shitblerje e turpshme. Mos kryqëzoni Bashën

Ish-presidenti Bujar Nishani e ka cilësuar të turpshme rrjedhjen e dy votave nga opozita që shkuan në favor të votimit të Gramoz Ruçit në krye të Kuvendit.

Në një intervistë për ‘Studio e Hapur’ në “News24” Nishani i doli në mbrojtje kryetarit të PD-së, Lulzim Basha se ky i fundit nuk ka përgjegjësi për këto dy vota, duke ia adresuar fajin personave që kanë votuar pro.

“Nuk kam qenë në sallë. E ka ndjekur procesin e votimit përmes mediave, besoj se është një shitblerje e votës. Vijimësi e turpshme e një mentalitetit të vjetër. Nuk besoj se zoti Ruçi është angazhuar të blejë njerëz të opozitës, tjetërkush është angazhuar të blejë deputetë. Është e turpshme që dy deputetë të opozitës e kanë bërë këtë. Me këto dy vota nuk rrezikohej posti i Ruçit. Kjo është për turpin e tyre.

Është e padrejtë që të kryqëzohet Basha për votën e dy personave që nuk kanë moral, nuk ndjejnë dinjitet. Është përgjegjësi e tyre personale dhe jo e Bashës. Ka një përgjegjësi brenda grupit, por nuk dihet të kryqëzojmë kryetarin. Duhej që momenti i votimit të bojkotohej. Çdo njeri ka dyshimet e veta për emrat, por kjo nuk ka rëndësi”, tha Nishani.

September 11, 2017 22:52
Komento

6 Komente

 1. specialisti September 11, 23:05

  Zoti Nishani keni shume te drejte per shitblerjen e votes se deputetit.
  Por sa shpejt keni harruar se edhe ju kur u zgjodhet president, me vota te vjedhura fituat. Apo atehere Ju erdhi mire ?
  Te ishit zoteri, e dorezonit mandatin. Sepse keshtu gjykoni sot Ju.

  Reply to this comment
 2. MH September 11, 23:08

  O trashaluk.Ishe dhe president.
  Si e bani kaq te madhe per dy vota kalue per z.Ruci.Po si nuk e diskutuet aspak rrjedhjen e 5 votave ne zgjedhjen e presidentit Topi.Dhe athere u diskutue po jo kaq gjate e gjate.Kjo tregon se jeni te manget me tepelekun e krese dhe inatgjore ne kulm.Ik ruej ne vicidol dhite e mikut tend Berisha.

  Reply to this comment
 3. Kamarier Luli edhe nje dopio. September 12, 00:35

  Shoku kapter Jari dorac dhe tru thare, nuk eshte shitblerje vote, por eshte ndjenje pergjegjesie ndaj vendit per te funksionuar Institucionet dhe jo per te bere anarshi sic jane mesuar Shqu-pisat, Sali Bajga dhe Lulush Kar-abushi.

  Reply to this comment
 4. DRENICA E KUQE September 12, 07:53

  Edhe kjo thirrje e turpshme e Nishanit, pa shenje e pa doke, me mustaqe ne toke!…
  Secili qe qet veten para interesave te atdheut e te kombit shqiptar, qe shkele Kushtetuten shqiptare dhe ligjet, duhet te kryqezohet e linçohet pameshirshem!
  E te paret qe duhet te kryqezoheni jeni jut e PD me kompani: Sali Berisha, Bujar Nishani, Lulzim Basha me shoke e me shoqe, pa koqe!…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 5. nari September 12, 08:29

  O Ju Plehrat e PD-se , uluni more idioter dhe punoni per vendin e femijeve tuaj more gomere !

  Reply to this comment
 6. KORÇARI September 12, 15:56

  Foli dhe ÇIBANI I [email protected]ËS , GOMARI QË VETËM HIDRAULIKËT NUK DEKOROI.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?