Shpërthen dhëndri i Berishës: U thye morali i PD, zuzarët shkuan pas parasë

September 9, 2017 20:25

Shpërthen dhëndri i Berishës: U thye morali i PD, zuzarët shkuan pas parasë

Pak minuta pas zgjedhjes së Gramoz Ruçit me 80 vota pro si kryetar i ri Kuvendit, ka reaguar ashpër edhe Jamarbër Malltezi, dhëndri i Sali Berishës.

Me një gjuhë të ashpër kreu i departamentit për Mjedisin në PD ka thënë se nuk është faji i Ramës, por i vetë PD që i është thyer busulla morale.

Statusi i Jamarbër Malltezit

Nese ky lajm eshte i vertete dhe jane shitur qysh sot, seancen e pare te kuvendit 3 deputete te opozites, atehere nuk eshte me faji i edvinit qe si hajdut blen dhe korrupton, por i PD qe e krijuam me mund, sakrifica dhe perballje me kucedren komuniste por qe tani i eshte thyer busulla morale.

Si do motivojme njerezit e thjeshte kur ata shohin qe dalin ca zuzare qe shkojne sipas parase se piste te edvinit? Pse do votojne PD kur njerezit e thjeshte mund te bejne fare lehte te njejten gje qe benkan ca zuzare? Turp dhe trishtim! Palacollek.

September 9, 2017 20:25
Komento

17 Komente

 1. Populli September 9, 20:29

  Malltezi – nje mbiemer jo shqiptar, edhe kelysh dhender komunisti, edhe flet me perbuzje per kucedren komuniste. Ec e kuptoje kete amalgame.

  Reply to this comment
 2. rami September 9, 20:35

  Ti zuzar mos guxo te shqiptosh fjalen HAJDUT, per motivin e thjeshte pse behesh qesharak, çdo fjale duhet perdorur me mend. Hiku koha kur mileti ju konsideronte diçka, ti je nje hajdut i pameshirshem, e ke bere copash bregdetin e jugut.

  Reply to this comment
 3. Jimi September 9, 20:43

  Te jete dhi malteze thua?

  Reply to this comment
 4. I pandehuri September 9, 20:48

  Cfare krijove ti mor pleh!!!!!! ATA qe krijuan PD shumica jane neper bote, larg maskarenjve si ti!

  Reply to this comment
 5. Epo kjo pune! September 9, 21:10

  o disidenti djathit… edhe Les Valesa, Mandela po e po, te ka zili…

  Reply to this comment
 6. shqip September 9, 22:01

  Keta tipat me kujtojne nostalgjiket ne Rusi . Ky mendon se partia eshte prone e Berishes . E krijuam thote . Ti ishe me biberon te goja more qurrash . Kur Ramizi ndau detyrat , nuk e dinte qe kryegomarit te pedes ( lexohet siç eshte shkruar ) , do ti binte nje dhender per Argiten e familjes Adams . Vazhdo keshtu , mos e ndrysho kursin . Pas 4 vitesh rrezik te mos kete me pd .

  Reply to this comment
 7. MH September 9, 22:12

  Ky edhe ma i neveritshem se vjehrri.Ore qun,dhanderr.E di ti qe vajza e vjehrrit tend me firmen e babit vidhte 3 miljon euro me nji te rene kalemit.Kur Zafer Ansare denonconte argiten drandofilen tende per kete vjedhje nepermjet shtypit.Ti me cfare merreshe.Rruanje topt per ti ba surprize drandofiles.Jeni te mundur para popullit teper te duruar.Deri ketu e kishit takatin.Tashti bani mire dhe heshtni.Vetingu do ju qendisin ingje per ingje “trimerit” tuaja sidomos kundra komunizmit me komunistin e oxhakut ne krye vjehrrucin tend germuq.

  Reply to this comment
 8. Arben September 9, 22:49

  NE FAKT KY ESHTE SHEMBULLI I MORALIT.

  Reply to this comment
 9. Lili September 9, 23:00

  T’i tregojme kush ka votuar pro Sali berisha, Lulzim Basha, Flamur noka,albana Vokshi etj klika serbe aty…Kerkojne mos te ndeshkohen fale votes pro…

  Reply to this comment
 10. Dn September 9, 23:15

  Ahahah po morali i PDse qe moti eshte thyer.Pyet pak Argjiten,te tregon shume historia per PDne edhe ´moralin’ e PDse

  Reply to this comment
 11. Shkerdheni i Saliut September 9, 23:19

  Turp te kesh ti o kokerrjepur, shiko parane e piset qe te sjell Korbi Argita ne shtepi qyrravec, burre nuk je por je mashkull pis, plehre.

  Reply to this comment
 12. demo September 10, 04:16

  Ketij ja punoi vjerri,qe s`e futi ne liste.Ne familjen Berisha ka hyre percarja.Mero Baze duhet te dije dicka.

  Reply to this comment
 13. Arber Iliri September 10, 04:32

  hahaha, Malltezi me dhjeve gazit kete hartim te dobet hahahaha.

  Reply to this comment
 14. luli nga Puka September 10, 06:34

  IK ORE ZAGAR !! PREJ TEJE PREJ ARGITES DHE ZENIT U KATANDIS PD NE KETE DITE!! E KENI MBUSHUR ME SIGURIMSA NUK E DI PSE JU VJEN KEQ TANI.

  Reply to this comment
 15. lop mallteze nga bosnja September 10, 08:34

  Nje boshnjak myslym an me grua serbe shqetesohet per Shqiperin

  Reply to this comment
 16. Drejtesia do te behet, duan apo nuke duan ujqerit dhe cakejte e Tiranes zyrtare ne dite e vite deri me sot qe vazhdojne ti bejne avokatine ligesise. September 10, 09:32

  O malltezi o dhenderr e kelysh ulkonjash,eshte e vertet qe ruci mbetet komunist po aq sa berisha te dy i kane bere djemt “trima”nga fuqia e pushteteve duke i ruajtur nga “drejtesia”per krimet e kryera,si aksidente me pasoja humbje jete te pafajshme njerezore,njeri i shtype me makine dhe tjetri i vret me shoke e shoqe ne Gerdec.Ja pra te dy pjella te eterve te diktatures komuniste qe nuke kane te ndalur ne ligesi.Por me te ligese se ato mbeten krietaret e partive te tyre qe i bejne aokatine duke i cacavjere si deputet por dhe si krietare te palodeputeteve dhe dje e sot,dhe te palo qeverrise si dje dhe sot.Me keto palodeputete dhe krietare na kujtohet refreni i kenges se starit te muzikes shqiptare Francesk Radi “ky fat na ra”….Por koha ka bere perpara,tashme populli eshte bindur dhe kete e vertetuan me bojkot ne shumice tek votimet per kandidatet per deputer.Sot populli eshte zgjuar dhe USA e BE-ja u binden dhe kerkuan me force Reformen ne drejtesi,vettingun dhe ligjin e dekriminalizimit,per te ndeshkuar riciklimin e botes se krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik ne te tri pushtetet qe vazhdon ti beje avokatine ujqerve e cakejve te politikes,qe vazhdojne te derdhin lot krokodilesh vetem per te mashtruar dhe shqyer prene e rradhes,pra popullin dhe popujt.Mjaft me, drejtesia do te behet ate asnje palopushtetare ne Shqiperi nuke e pengon,sepse drejtesine e kerkon SOVRANI,USA,dhe BE-ja,qe i ka bekuar Zoti ne mbrojtje te Vlerave Njerezore.Besoni.

  Reply to this comment
 17. j September 10, 20:41

  Ti u martove me deren e hales,per pare.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*