Votimi për Tahirin, Kryemadhi e cilëson grusht shteti: Parlamentarizmi ra

October 21, 2017 19:11

Votimi për Tahirin, Kryemadhi e cilëson grusht shteti: Parlamentarizmi ra

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, e cilësoi  votimin e sotëm për Saimir Tahirin në Këshillin e Mandateve dhe të Rregullores si “grusht shteti ndaj parlamentarizmit, drejtësisë e të vërtetës”.

“Grushti i shtetit që ka një qëllim, krijimin e hapësirave për trafikun e drogës që drejtohen nga qeveria. Sot mazhoranca votoi pro narkoqeverisjes, për herë të parë në vite pengohet prokuroria të bëjë punën e saj për të zbardhur një ngjarje shumë të rëndë.

Kjo qeveri s’ka hezituar të arrestojë qytetarët e saj për mospagesën e energjisë elektrike, për veten e saj bëhet bllok për të penguar prokurorinë. Kryeministri i rënë ka dy standarte, një drejtësi për vete dhe jenicerët e tij të lartë të trafikut e një drejtësi tjetër për qytetarët shqiptarë”, tha ajo.

“Parlamentartizimi mori fund demokracia eshte sot me e rrezikuar se ndonjehere. S’ka me shqiptare dhe as nderkombetare qe te besojne ne denglat dhe batuat e tij per reformen ne drejtesi se paskan qene te verteta”.

October 21, 2017 19:11
Komento

23 Komente

 1. demo October 21, 19:17

  Si Vidio Ilir Metes me bllok ne dore.

  Reply to this comment
  • floriri i Bençes October 21, 20:24

   Edhe kjo paska bere pjese ne grupin qe kishte organizuar arrestimin e ish ministrit. Mos ja vini re, sepse keta fshatare e maloke qe e kishin organizuar nuk e dine se çfare eshte shteti dhe institucionet, jane me suar me baben, gjithshka qe thote baba, do te behet se s’ben. Beso qe ju kujtohet kur baba i ketyre e therriste kryeprokuroren e ketij vendi “LAVIRE”.

   Reply to this comment
  • ALBI October 21, 20:26

   Reforma ne drejtesi do te filloje me arrestimin e SALI QENIT dhe LIKE FLORIRIT, pastaj do ta shohim se sa shume e don ate reforme.

   Reply to this comment
  • Lacko October 21, 20:30

   ore ku e kam pare kete une? Nje si kjo, po tepke si kjo ishte nje fare Mona, Mona qe pastronte tek PS dhe e pallonte nje nga rojet e Tosit. Aman ore, mos eshte motra binjake kjo?

   Reply to this comment
 2. Populli October 21, 19:20

  Kryemadh, te gjithe, por te gjithe antaresia e Leshelise jane JENICERE. Bej analizen pa anesi dhe do te dale kuptimi. Por e di kur do ta merrni vesh ju kete? Kur te dy partite kryesore te jene konsoliduar demokratikisht. Atehere jeniceret tuaj do te kthehen kunder jush.

  Reply to this comment
 3. ela October 21, 19:32

  monce mos te kap kriza e menopauzes

  Reply to this comment
 4. nga Skrapari October 21, 19:33

  Kjo nuk di se ç’eshte Grushti i Shtetit. Ose kujt i thone grusht shteti.
  Luteni jepini fjalorin e gjuhes shqipe. e ta mesoje. ore me mire akoma dikush t’ia lexoje e t’ia shpjegoje si atyre nxenesve te viteve te para te shkolles.

  Reply to this comment
 5. BLACK SWAN October 21, 19:34

  ka ndonje qe ti thote kesaj gores
  qe kur shohim surratin e kesaj na duket engjell Tahiri ??!!

  Reply to this comment
 6. owl October 21, 19:43

  Ah moj monster nuk e bene dot ti drejtesine se ti e Iliri jeni per te denuar per vete.Hajduti theret kapeni hajdutin.

  Reply to this comment
 7. Tasi October 21, 19:54

  Ej Travestit po ka më skandal se videoja e atijë kokë-qypit tënd dhe u bo presiden kryemafiozi i sindikatës MAFIOZE Lsi? Populli ja u dha përgjigjen me zgjedhjet…yyyy rracë e ndyrë keni surrat ju e fIisni.

  Reply to this comment
 8. Baxhellat e lsi October 21, 19:59

  Monika ka marr rrolin e gruas se hekurt, ajo qe ne cdo fjale qe nxjerr nga goja e saj e ndyre, te gjitha i ka genjashtra ashtu sic edhe ka fytyren e saj fallco…
  Monika para se te besh interesanten duke u cjerre me genjeshtrat e tua e te klanit u aderon, perse nuk i tregon shqiptareve per pasurit qe keni brenda dhe jashte vendit? Perse nuk i tregon per llogarit bankare qe keni ne bankat e botes dhe mese i keni bere ato pasuri? Perse nuk na tregon pakes me cfare parash dhe me cfare parashe keni ndertuar vilat qe ke ti dhe hajduti qe ke per bashkshort???
  Kur te na tregosh burimin e pasarive te tua… atehere do fillojme te besojme 1% te brockullave qe llomotisni…
  https://www.youtube.com/watch?v=Tl1IlOP_tkQ

  Reply to this comment
 9. Kamunisti October 21, 20:15

  E mban mend kjo kur i kapen shoferin me heroine ne 2002?

  Reply to this comment
 10. kris. 1 October 21, 20:49

  Rrama beri nje gomarlllek me energjine port ti zonje. qe nga. vila deri tek breket ii ke me paret e krimit

  Reply to this comment
 11. KATHARSIS October 21, 21:00

  MONALIKA,TE KA DEMTU SHUME SILIKONI.E KE PLASTIFIKU ME SILIKON FALLS SURRATIN.

  HIPOKRITE.U MAJMET ME BLLOK NE DORE PO MOS HARRONI SE KA ZOT KA EDHE GJYKIM PER SOJIN TUAJ PREJ PAZARXHISH.

  Reply to this comment
 12. Z/K October 21, 21:06

  Ik moj shurrane e blij 20 – 30 pale breke se te vjen era shurre u bane ti nga Dibra ti japesh mend civilizimit shqiptare.
  Dy familje qe nuk kane goje me fole qe jane te krimbur ne korrupsion dhe krime Berisha dhe Likja i tregojne popullit parime kur keto jane haleja e qyterimit shqiptare.

  Reply to this comment
 13. Aliu nga Selenic October 21, 21:23

  Po kure u vranne tre veta ne Tirane per VBidion e Ilir Floririt perse nuk deklarove qe ra parlametarizmi shqiptare.? Apo kerkoni te beni fli Saimir Tahirin sepse ua beri gati dosjem per krimet qe keni bere ndaje dhe kerkoni ta fshini nga faqja e dheut nmepermes masave te prokurorise.?
  Mos kujtoni se shqip[taret jane budallej.Ata shqiptare e dije mire arsyen se perse jeni hjedhur ne Sulme. Ju kerkoni te zhdukni Sajmire Tahirin qe ke nje mal me profa te sistemuera para hetyesve te VETINGUT. Kjo juve nuk u lejon ase te flini gjum, pa eleminuar Sajmire Tahirin.
  Parlamentar te Partise Socialiste.Mos e leshoni Sajmire Tahirin se prishet nje maleme prova kunder kewtyre krimineleve qe 27 vjet qe vashdojne te vrasin shqiptaret.!

  Reply to this comment
 14. Lari October 21, 21:48

  Kjo ka harruar breket ne bagazhin e makines se Fatos Nanos

  Reply to this comment
 15. Koba October 21, 22:21

  Mos u merzit .Bej Durim se po te afron Ora e Vetingut.FBI eshte ANTE PORTAM.Nuk i fhehni dot grabitjet qe keni bere.Do te merni Denimin e merituar .Familjarisht dhe bashke me taborrin e Salehut e te Lul-Sumkapucit

  Reply to this comment
 16. sopiqoti October 22, 08:56

  “..mencuria.. e zonjes se pare te LSI-s e metej shpertheu edhe nje here. Nganvlea e tejkalon mencurine e DY BIBAVE.

  Reply to this comment
 17. Martini October 22, 12:43

  Mona nga Greva. Grusht shteti thua!!! Pra shteti ” i tregon grushtin” vetes, i bie kohes me grusht?! Na thuaj Monke , kur flet per Saimirin a te kujtohet blloku i burrit tend , a te kujtohet zeri dhe figura e paste rahmet , Dritanit?! A te bie nder mend floriri, guroret, pallatet, pasuria jote marramendese , thuhet 3.5 miliarde euro, te cilen nje i ndershem nuk mund ta veje per dhjete shekuj. Monke votat i bleve ti, LSI-ja jote sot , trashegim nga burri. Shume kush e di se si i keni fituar parate ju dhe te punesuarit Tuaj. Nje vend pune per infermiere ne Tirane 7000 euro.Vetingu nuk do te ishte i tille nese nuk fillon me familjen tende , te Saliut, Lulit, Fatmirit. Vetingu ndryshe qofte mallkuar! Mallkuar qofshi dhe Ju familjarisht. Nuk ka gje me te keqe se kur nje e perjashtuar nga shtepia publike shan me liber shpie nje prosti ne rruge.

  Reply to this comment
 18. Martini October 22, 16:24

  Ah , moj Mona! Mbete e ngrate. Si moj Mona shteti benka grusht Shteti?! Si shteti i bie kokes se vet me grusht?! Iku parlamentarzimi Mona , se iku Likja?! Keshtu i bie? Po Likja shkoi atje ku nuk e kishte provuar. Ishte Kryeminister, kryetar kuvendi , tashme president. Vertet beson se Likja eshte aq i zgjuar sa te kaloje ne tre postet me te larta , apo ka leke, euro , shume euro. Thone pasuria juaj bashke me floririn , guroret , pallatet , minierat, bizneset, gjobat , shkon ne 3.5 miliarde euro. Pa le po flisni per blerje votash kur dihet boterisht qe LSI eshte ” nona” ne kete drejtim. Ju e ktheyt fushaten me logon ” nje patente , nje vote” dhe kete e bente Spahiu i LSI-se , vellai i Spahiut deputet minierash.Nje takim i yti kushtonte 10 milione vetem per kapelet e bluzat pa llogaritur naften , makinat , drekat e darkat. Te punesuarit tuaj Mona , cuan nje vend pune per infermiere ne 7000 euro dhe thonin se i do Iliri. Atehere me qe keta ” bandite” thonin keshtu a duhet arrestuar Iliri. Kjo eshte perralle , Iliri nuk u arrestua per floririn ( sic thote deshmitari Sali – Ilir floriri) nuk u arrestua kur doli me ze e figure duke lepire gishat e eurove. Nje dore 700 mije. E harrove Saimirin Mona se ta permblodhi , iu ktheve Edit. Mos u kujtove se Tahiri di shume dhe ju ka vene ne nje grup me Saliun , Lulin e lulerat e tjere. Nuk u vuri ai , ju aty keni vene veten. Nese vetingu nuk fillon me familjen tuaj e te Saliut , me Lulin me kuneter, me ministrat e kuq te PD-se , me ato qe vodhen e nuk u ngopen , kot eshte dhe ai dhe harram bujen e madhe.Mbaju Mona! NJeriu kur do te lirohet pj..dh nga poshte jo nga goja.

  Reply to this comment
 19. Prokurori Amerikan October 22, 17:39

  Monika Kryemadhja duhet te beje gati 50 pale breke sepse se afermi futet ne burg bashke me Like Floririn.

  Reply to this comment
 20. Ben October 22, 17:50

  Si nuk te ha mortja ty , moj Monika ! Nje pjelle e keq e sitemit te Berishes , qe shkatroi kombin shqiptar, pasurite kombetare dhe e ktheu vendin ne nje shtet afrikan ne mes te Europes ! Monika gjelbesire politike ndotje e ajrit te paster ku shqiptaret vuajne budallallikun e rraces me te keqe ne politike qe kane pushtuar cdo gje ! Po ku je o zot ?!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?