Voton Halim Kosova: Nuk janë zgjedhje politike

June 21, 2015 08:59

Voton Halim Kosova: Nuk janë zgjedhje politike

Vetëm 20 minuta pas rivalit të tij për Bashkinë e Tiranës, doktor Halim Kosova ka hedhur votën e tij në një qendër votimi të ngritur në një konsultore të Tiranës, në njësinë nr. 5. Kosova shoqërohej nga bashkëshortja e tij, Elsa.

Çifti Kosova ka pritur në radhë për të ushtruar të drejtën kushtetuese të votimit.

“Përfitoj nga rasti të them sot që për Tiranën është një ditë shumë e mbarë. Ftoj të gjithë banorët e saj të respektojnë standardet, të ushtrojnë pushtetin e tyre, të vënë demokracinë në punë, nëpërmjet votimit masiv. Këto nuk janë zgjedhje politike, por për menaxhimin e qytetit. E dinë qytetarët cila do të jetë më e mira”, tha Kosova, pas votimit.

June 21, 2015 08:59
Komento

13 Komente

 1. spitali June 21, 09:40

  sigurisht qe nuk jane zgjedhje politike, biles kjo nuk mund te qyhet gare fare pasi para se vet gara te fillonte, erion veliaj kishte fitoren e siguruar pasi sukesi e tij i padiskutueshem si mininister i mireqenes sociale dhe rinise, e ben ate ne syte e qytetareve, njeriun e duhur per te drejtuar bashkine ne vitet e ardshme!!

  Reply to this comment
  • mundesia June 21, 09:49

   halil kosova nga fillimi i gares e kishte parasysh se nuk kishte asnje shans suksesi pasi edhe evte trashegimia qe ai morri nga lulezim basha ishte nje katastrofe!! ai per kete arsye u mundua te distancohet si kandidat me profil politik por qe ne cdo rast nuk e ndihmoj shume. tirana ka nevoj per njerez energjik dhe vizionar si erion veliaj !

   Reply to this comment
  • Janaqi June 21, 09:53

   Qytetaret e Tiranes qe tradicionalisht kane votuar djathtas jane teper te zhgenjyer nga kjo alternative qe u eshte servirur. Partia Demokratike e kandidoi Halim Kosoven me qellimin e vetem per ta bere koke turku ne menyre qe te mos sakrifikohej askush nga lidershipi i ri. Halimi do ishte me mire te kujdesej per kliniken e tij private ne te cilen ka investuar jo pak por 1.5 milione dollare.

   Reply to this comment
  • gjyshi June 21, 09:56

   Eh mor Halim ti je per te luajtur domino me gjyshin tim, nuk je per drejtimin e Bashkise. Te drejtosh Tiranen nuk eshte njesoj si te tregosh barcaleta, kerkon pergjegjesi. Ne cdo takim qe organizoi me militantet e Partise Demokratike deshmonte se as qe ja kishte idene se si mund te drejtohet Tirana. Halimi keput dokrra lart e poshte, nuk ka asnje projekt per Tiranen.

   Reply to this comment
  • klinika June 21, 10:35

   pas nje kohe te shkurter qe halim kosova morri leje nga klinika e vet per te bere nje fushate te qete deri ne piken e deshtimit, tani ai do thehet perseri tek profesioni i tij te cilen kryen aq mire!! per sa ip erket bashkise, ajo tani do drejtohet nga kryetari i ardhsem i tiranes, erion veliaj!

   Reply to this comment
 2. nertil June 21, 09:44

  e dine halim e dine
  e dine si do qeverisesh ti e si do qeverisi erioni
  me energji dhe deshiren e mire
  nuk do votojne dike qe fle gjume si lul basha qe si solli asnje dite te mire tiranes
  populli e di kush eshte me i miri per ta

  Reply to this comment
 3. klea June 21, 09:46

  qytetaret e tiranes do votojne per kandidatin qe premton me shume per te ardhem e tiranes dhe ky kandidat eshte erion velaij si profili me premtues per te ardhem e kryeqytetit ka gjithe kapacitetin per te bere nje pune shume te mire duke investuar dhe bere ndryshime atje ku eshte e nevojshme

  Reply to this comment
  • rozi June 21, 09:51

   qytetaret e tiranes do shprehtin te lire vullnetin e tyre duke i besuar tiranen kandidatit qe ata mendojne se do beje me shume pune dhe ndryshime pozitive per kryeqytetin, tirana ka nevoje per nje krebashkiak te ri plot me energji dhe ide te reja per nje tirane sa me afer modelit europian

   Reply to this comment
   • deni June 21, 09:57

    eshte prere ne fytyre halimi e ndjene se nuk ka gje ne terezi per fitimin e tiranes, halimi te mbaje forte profesionin e mjekut se per bashkine nuk eshte gjekundi, nuk eshte i duhuri per kete rol. Erioni Veliaj eshte tjeter gje ka gjithe potencialin per ta shendrruar tiranen ashtu sic e premton nje kryeqytet te gjalle dhe me prespektive per zhvillim

    Reply to this comment
 4. Agamemnoni June 21, 09:47

  Ja qe edhe per Halimin mori fund ketu kjo eksperience, kaq ishte e gjitha. Eshte edhe vete koshient se e ka te humbur garen per Bashkine e Tiranes. Ka ardhur momenti qe kryeqyteti te shkoje ne drejtimin e duhur. Erioni do beje shume per Tiranen e cila eshte lene ne harrese. Ka nevoje per me shume pune por jemi te bindur se Erioni do beje vertete shume per kryeqytetin, do e riktheje ate ne identitet.

  Reply to this comment
 5. fatjoni June 21, 09:47

  O Halim Kosova ty te erdhi fundi,, ja bere vetes duke kandiduar kot per bashkine e tiranes sepse je i humbur o njeri,,, garen e ka te fituar vetem kandidati eriion veliaj, ai eshte i duhuri per tiranen, ai do e coje kete vend perpara,,,sot votojme te gjithe per drejtimin e duhur…

  Reply to this comment
 6. keti June 21, 09:50

  halim kosova ka pasur nje nga fushatat me te dobeta qe ka pasur ndonjehere partia demokratike
  qekur iku saliu pd-ja nuk ka me liderin e tij te eger dhe arrogant
  militantet e pd-se tani tregojne vetem kafsherine e tyre duke ushtruar dhune dhe presion te cdo njeri qe nuk i bashkohet
  halimi eshte i mire ne profesionin e tij
  por per nga ana e politikes nuk ja thote fare
  erioni ka energjine e duhur qe i duhet tiranes
  prandaj votoni njerez
  votoni 23 dhe 6

  Reply to this comment
 7. 666 June 21, 10:34

  Ky eshte spiun serb, prandaj e ka mbiemrin “KOSOVA”mund te bej 1000000 budallej ,,por jo mua.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*